Budowa na Słowacji Stacji narciarskiej a Polska? :/

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Budowa na Słowacji Stacji narciarskiej a Polska? :/

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2008, 15:57

http://wyborcza.pl/1,75248,5892814,Stac ... Tatry.html

Niech wieść gminna poniesie pośród turystów informacje o planach zniszczeń w polskich Tatrach rodzących się w głowach chciwców. Mam nadzieję, że poza sferę planów nie wyjdą. Z całym szacunkiem dla narciarzy Tatry są na to zbyt małe...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2008, 22:09

W Tpn siedzi pare mądrych osób,nie pozwolą na to a w ogóle jeszcze z parę sezonów,takich cen,niskiego poziomu usług,nastawienia na kasę a nie na atmosfere i gościa to sami sobie zaszkodzą.Takie jest moje zdanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2008, 11:55

A mi to już w sumie obojętne. Tyle w tym kraju już fajnych miejsc zrównali spychem i zaorali... Z resztą świat stoi na pieniądzu. Założę się że coś tam za pare lat powstanie, może nie w takiej skali ale modernizacja wyciągu na Kasprową Czubę pokazała jak jest silne pewne looby.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2008, 19:30

Tak się zastanawiam, po co te plany, jak klimat się ociepla i co śniegu napada, to zaraz stopnieje. Widać to na kamerach na stoki narciarskie z Bukowiny Tatrzańskiej i Zębu, gdzie najwięcej jest śniegu tam, gdzie naśnieżali sztucznie. Ale przecież takie permamentne naśnieżanie kiedyś przestanie być opłacalnie ekonomicznie...
tymuś

Post autor: tymuś » 01 grudnia 2008, 20:06

Waldek pisze:Tak się zastanawiam, po co te plany, jak klimat się ociepla i co śniegu napada, to zaraz stopnieje. Widać to na kamerach na stoki narciarskie z Bukowiny Tatrzańskiej i Zębu, gdzie najwięcej jest śniegu tam, gdzie naśnieżali sztucznie. Ale przecież takie permamentne naśnieżanie kiedyś przestanie być opłacalnie ekonomicznie...

ostatnio ogladalem program i panowie meteorolodzy mowili ze gadka o tym globalnym ociepleniu to jedna wielka brednia.nie da sie tego po prostu sprawdzic na przestrzeni paru lat.a co do osrodka - mowie stanowcze nie choc i tak moje zdanie sie nie liczy w ostatecznym rozrachunku,no ale pomarudzic sobie mozna;p jestem jedynie za tym zeby pozadnie przygotowali kasprowego.niby jest ta nowa kolejka i to nie byle jakiej firmy bo z tego co mi wiadomo to oni na hinterux i wiele innych robili no ale same problemy z nia sa choc moze to tylko chwilowe.mam przynamniej taka nadzieje;p
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2008, 21:17

tymuś pisze:ostatnio ogladalem program i panowie meteorolodzy mowili ze gadka o tym globalnym ociepleniu to jedna wielka brednia
Wiesz, czasu parę lat temu był artykuł w tygodniku "Polityka" o ekologii, ale tak bardziej z naukowego i politycznego punktu widzenia. Pisali m. in., że jednym ze sposobów wyciągnięcia pieniędzy na badania jest przedstawianie faktów w możliwie najbardziej pesymistyczny sposób. Zdrowe podejście z tego względu jest zagłuszane, ale gdzieniegdzie coś się pojawi, jak piszesz. Przeprowadzone badania, bodajże na Antarktydzie ujawniły, że w okresie ocieplenia klimatu, teren ten był bogaty zarówno w różne gatunki roślin jak i zwierząt. A tak na zdrowy, chłopski rozum: który rolnik sieje zboże w zimie :twisted: :?: . Jak już, to co z tego wyjdzie :P .
Nie podzielam tego pesymizmu, czy to w kwestii zlodowacenia czy ocieplenia.
Na tym może zakończę, bo się straszny offtop zrobi :) .

tymuś pisze:mam przynamniej taka nadzieje
Ja też. Chętnie bym się nią jeszcze przejechał.
tymuś

Post autor: tymuś » 01 grudnia 2008, 22:18

Waldek pisze: Ja też. Chętnie bym się nią jeszcze przejechał.
:lol: :lol: :lol: jeszcze;p
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2008, 22:32

Waldek pisze:Przeprowadzone badania, bodajże na Antarktydzie ujawniły, że w okresie ocieplenia klimatu, teren ten był bogaty zarówno w różne gatunki roślin jak i zwierząt.
Według nieoficjalnych źródeł badania były również opłacane przez wielkie korporacje naftowe, gdyż tam znajdują się równie bogate złoża ropy naftowej...tak więc pieniądź robi swoje a my możemy sobie jedynie pogdybać, bo nawet potężne organizacje ekologiczne, którym rzuci sie parę groszy, potrafia przymknąć oko na pewne aspekty przyrodniczo - ekologiczne znajdując luki, które pozwolą rozwinąć skrzydła wielkim potentatom przemysłowym.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2008, 22:48

moje zdanie jest takie ze Słowacy mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek inwstycje (choć to tez jest do przebadania) pod tym wzgledem ze maja wieksza czesc Tatr)dużo wieksza)...my jak cos wybudujemy to co zostanie?? najlepiej zalac cała polske betonem/asfaltem i zrobic jeden wileki parking...przynajmniej miejsc prkingowych niebedzie brakowac na moim osiedlu :hura: ..... :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 grudnia 2008, 20:56

tymuś pisze:jeszcze
Oj, tak. Tylko cena trochę dla mnie zaporowa, ale przy ilości moich wyjazdów do przeżycia :) .

McGregor pisze:Według nieoficjalnych źródeł badania były również opłacane przez wielkie korporacje naftowe, gdyż tam znajdują się równie bogate złoża ropy naftowej
W sumie by się zgadzało. Tam gdzie było ileś milionów lat temu ciepło, żyły sobie zwierzątka z których sobie powstała ropa. Co przyciąga wydobywców.

andre pisze:moje zdanie jest takie ze Słowacy mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek inwstycje
No i są w tych inwestycjach bardziej pozbierani niż my. Oczywiście w tym wypadku nasza niemrawość jest na plus dla Tatr i przyrody.
ODPOWIEDZ