Pola namiotowe na Słowacji, blisko Tatr

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Kwatery w słowackich Tatrach

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 16:04

Kolega chce wybrać się na wakacje w Tatry od strony słowackiej i szuka namiarów na sprawdzone kwatery. Pola namiotowe i schroniska odpadają. Najlepiej żeby miejsce noclegu było blisko gór i to w miejscu, skąd można ruszyć na kilka różnych jednodniowych wycieczek. Rejon Tatr jest obojętny, zresztą i tak planuje spędzić kilka dni w jednej kwaterze a kilka następnych w drugiej, dzięki temu obskoczy większy teren. Za wszelką pomoc w jego imieniu dziękuję. :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 czerwca 2008, 19:58

Z noclegami na Słowacji nie będzie problemu tam chyba wszyscy wynajmują, jakby pojechał w ciemno to na pewno coś znajdzie.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 czerwca 2008, 20:14

janek.n.p.m pisze:Z noclegami na Słowacji nie będzie problemu
janek.n.p.m weź pod uwagę, że Seweryn napisał:
Seweryn pisze:Kolega chce wybrać się na wakacje w Tatry
A w wakacje to tam kupa luda i jak chce mieć ubytovanie blisko Tater, a nie np. w Novej Leśnej /z której trza autkiem do Smokovców dojechać/, to musi się sprężać jak przysłowiowa guma w gaciach, bo czasu na rezerwację mało, oj mało.
Anonymous Gallus11

Pola namiotowe na Słowacji, blisko Tatr

Post autor: Anonymous Gallus11 » 01 sierpnia 2008, 8:24

Czy są jakieś ustawy prawne regulujące gdzie można rozbijać namioty?? Rzecz jasna interesowałoby mnie kwestia związana z górami. I przy okazji, jakby ktoś był zorientowany jak się mają sprawy na Słowacji to też bym prosił o informację.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2008, 9:25

Na pewno nie wolno rozbijać namiotów na terenie Parku Narodowego oraz Rezerwatu.Jak ma się sprawa w innych przypadkach,nie wiem.Ja rozbijam swój namiot obok schronisk.Płacę za to parę złotych ale mam dostęp do ubikacji oraz natrysków.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2008, 10:29

W Polsce rozbijać się można ZTCW w miejscach, do tego wyznaczonych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2008, 11:32

Troche chore to jest, ponieważ nie zawsze można zaplanować trasę tak aby znaleźć pole namiotowe :confused: Czyli rozumię, że życie zmusza do nielegalnych zachowań :) To kolejne pytanie, jakie grożą sankcje za rozbicie się "byle gdzie" pod warunkiem, że nie jest to oczywiśćie park narodowy? Na przykład na jakiejś polanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2008, 11:56

inz_blacha pisze:To kolejne pytanie, jakie grożą sankcje za rozbicie się "byle gdzie" pod warunkiem, że nie jest to oczywiśćie park narodowy? Na przykład na jakiejś polanie.
To zależy, czyja jest polana :) Pewnie od pogonienia kłonicą, poprzez dogadanie się co do opłaty a skończywszy na mandacie od jakichś Lasów Państwowych.
Montano

Nocleg na Słowacji

Post autor: Montano » 21 lutego 2009, 22:48

Oki zmiana tresći pytania:), czy ktoś korzystał z campingu w Tatrzańskiej Łomnicy lub znacie jakiś inny camping w tej okolicy? Planuje zorganizowac sobie tam baze wypadową w Tatry w sierpniu. Wszelkie info będzie ważne...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 0:41

Montano  Drogo było tam bardzo.
Montano

Post autor: Montano » 24 lutego 2009, 10:00

W takim razie możesz polecić coś innego?? Bo byłem na stronie jednego z kampingów i byl cennik ale jeszcze w koronach. Po przeliczeniu wysżło mi ze doba dla 2 osób+namiot+samochód wychodzi około 63 złote.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 25 lutego 2009, 11:41

Jak piszesz masz samochód, to proponuję Ci mój pomysł. Spię we Vrbowie u pani Sikorskiej - 8 E w porzadnych warunkach. Wstaję o 3.30, wyjazd o 4.00 i na szlaku jestem o 4.40 - 5.00 zależy od miejsca startu w Tatrach. Chodzę do 20.00 - 21.00 ostatecznie do 22.00 . Następnego dnia moczę się w wodach mineralnych we Vrbovie za 9 E za cały dzień. Mam tez bardzo blisko do Raju. Wybieram się znów w tym roku. Co ty na to???
Montano

Post autor: Montano » 25 lutego 2009, 11:46

OO niezły pomysł. masz jakies namiary na ten nocleg? Bede wdzięczny.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Vrbov

Post autor: Jędral » 25 lutego 2009, 12:00

Należy wpisać w google "vrbov sikorska" i otworzą się strony z domkiem. Spałem tydzień u tej pani - fajne pokoje, osobne łazienki, dobrze wyposazona kuchnia. Wioska to dziura straszliwa, ale nie jedziemy na balangi? Napisz na: maciekmonika50@o2.pl . Mamy zamiar jechać tam 11-22.06.2009., a potem w lipcu lub sierpniu. Chcę przejść większość znakowanych szlaków w T Sł. Poszukuję towarzystwa.
ODPOWIEDZ