PARKING - Palenica

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 16:39

Romanosky pisze:to i tak taniej niż parkingi ja w tym roku przesiadam się na busy, przynajmniej nie muszę się martwić że wyjdę kilkanaście kilometrów od samochodu :D
Ale to w jedną stronę. Poza tym, jak już jadą dwie osoby, to bus zaczyna robić się mniej opłacalny.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 19 czerwca 2009, 16:45

Czytałem że jest pomysł żeby przed Zakopanem zrobić duże parkingi a samo Zakopane zamknąć dla ruch samochodów spoza Zakopanego, między parkingiem a centrum miałyby kursować bryczki i busy
Nie zdziwiłbym się gdyby to zostało przeforsowane

Kod: Zaznacz cały

Szlaban na Ustupie?

Pierwsze projekty zamknięcia Zakopanego dla samochodów pojawiły się w latach 70. XX wieku. Przy wjeździe, na Ustupie, miały powstać parkingi, a dalej turyści korzystaliby z komunikacji miejskiej. Realia PRL-u oraz ograniczone możliwości PKS-u, który nie dawał sobie rady z wożeniem mieszkańców, a co dopiero mówić o turystach, spowodowały, że pomysł upadł.

- Niewydolność komunikacyjna dotyczy całego Podhala - uważa radna Szych i myśli o ograniczaniu ruchu również w Poroninie, Małem Cichem i Murzasihlu. Jej zdaniem, tylko zakaz ruchu poprawi sytuację.

- Nasze miasto nie jest z gumy! - mówi. - Chcemy przecież, by turystom wypoczywało się u nas lepiej. Żeby nie stali w korkach i nie wdychali spalin zamiast górskiego powietrza.
Za tydzień czeka mnie dwa dni parkowania w Zakopcu, trzeba coś wykombinować :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 16:48

Masz raje igi ale nie jesteś uwiązany wysiadasz gdzie chcesz i idziesz gdzie chcesz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2009, 17:08

Romanosky pisze:Masz raje igi ale nie jesteś uwiązany wysiadasz gdzie chcesz i idziesz gdzie chcesz
To duży plus :)
K4R

Post autor: K4R » 21 czerwca 2009, 16:15

Mosorczyk pisze:
K4R pisze:Ile teraz kosztuje bus do Palenicy ?
W sierpniu 2008 kosztował 8zł.
No właśnie . Byłem na przełomie lipiec/sierpień 2008 wołali 8 zł ( zdarzało się że wołał 7 ) Mam nadzieję że więcej niż dychę nie zawoła :)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 23 czerwca 2009, 14:44

K4R pisze:No właśnie . Byłem na przełomie lipiec/sierpień 2008 wołali 8 zł ( zdarzało się że wołał 7 )
To już jest przegięcie. My z Kuźnic do Dworca w czerwcu tego roku płaciliśmy 3 zł, także według mnie 8 zeta do Polany Palenicy to ostre przegięcie. I faktycznie jak jest jedna osoba to jeszcze się opłaca, ale jak więcej to parking może okazać się tańszy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2009, 17:11

a czy orientuje się ktoś ile dokładnie teraz kosztuje parkowanie przez cały dzień na palenicy?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2009, 19:19

Trzy tygodnie temu kosztowało 20 PLN za cały dzień.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2009, 14:22

Na pocieszenie, że są droższe miejsca, dodam, że w zeszłym roku za 2h05min parkowania w Karpaczu zapłaciłem 15zł (5zł za każdą rozpoczętą godzinę).
To jest dopiero zgroza!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2009, 23:40

TomekJ pisze:Na pocieszenie, że są droższe miejsca, dodam, że w zeszłym roku za 2h05min parkowania w Karpaczu zapłaciłem 15zł (5zł za każdą rozpoczętą godzinę).
To jest dopiero zgroza!
Czyli dwa Harnasie na godzinę? :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2009, 10:51

K4R pisze:Ile teraz kosztuje bus do Palenicy ?
Chyba 9 zeta. A ile kosztuje pójście z buta z kuźnic przez waksmundzką i nocleg w Roztoce? Pewnie ze 30 zeta. Kalkulacja prosta jak cep
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2009, 11:06

Ceny w Zakopcu są nieziemskie. Myśmy musieli podjechać taksówką z Kuźnic do Strążyskiej i facet sobie zaśpiewał 30 zł, nawet taksometru nie włączył :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 0:14

Cześć, czy ktoś mógłby powiedzieć od której jest czynny parking w Palenicy Białczańskiej?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 8:15

b25 pisze:Cześć, czy ktoś mógłby powiedzieć od której jest czynny parking w Palenicy Białczańskiej?

od 6 rano
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 10:39

b25 pisze:Dzięki za info.
To niedobrze, bo po tym asfalcie chciałbym wyjść wcześniej, a nie mam co zrobić z samochodem w takiej sytuacji.
W tamtym (tj. 2008) roku wjeżdżałem na parking około 4 rano i nie było najmniejszego problemu z tym. Musiałem ewentualnie tylko chwilkę poczekać jak się parkingowy obudzi i podniesie szlaban. Nie był tym faktem zdenerwowany w ogóle, a nawet kilka słów wesoło się udało zamienić.
Zrobiłem tak dwa razy - w czerwcu i sierpniu - i za każdym razem jechałem w ciemno, bez zapoznania się z sytuacją. Podejrzewam, że nic się nie zmieniło.
ODPOWIEDZ