Porady dla nowicjusza

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 sierpnia 2011, 17:59

i84 - na Ornaku będziemy :)
Ze schroniska w dolinie chocholowskiej bedziemy zmierzać ku Ornakowi a z tamtąd do schroniska na Hali Ornak :)
Nastepnego dnia ( w czasie powrotu) zapewnie pojdziemy na Czerwone Wierchy :) Powrot przewidywany na wieczor :)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 29 sierpnia 2011, 18:16

i84 pisze:Można też podejść na Ornak
Myślę, że z Starorobociańskiego do Dol. Kościeliskiej będą schodzili przez Ornak, więc wychodzić tam jeszcze raz nie ma sensu ;)

Do zaproponowania trasy, trzeba wiedzieć kiedy muszą być w Zakopanem, znać możliwości najsłabszej w grupie osoby, bo wariantów może być wiele. Równie dobrze, może się okazać, ze przy słabszej kondycji trasa po pierwszym dniu nie pozwoli zrobić nic bardziej wymagającego.
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 29 sierpnia 2011, 18:21

Justyś pisze:i84 - na Ornaku będziemy :)
Ze schroniska w dolinie chocholowskiej bedziemy zmierzać ku Ornakowi a z tamtąd do schroniska na Hali Ornak :)
Nastepnego dnia ( w czasie powrotu) zapewnie pojdziemy na Czerwone Wierchy :) Powrot przewidywany na wieczor :)
Fakt, chwilowe zaćmienie umysłu ;)
No to zielonym na Ciemniak przez Tomanową Przełęcz. Przy deficycie czasowym można zlecieć z Ciemniaka czerwonym do Kir, ale myślę, że spokojnie starczy Wam czasu na przelecenie wszystkich do Małołączniaka lub nawet Kopy :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 sierpnia 2011, 20:02

Dziękuję za wszystkie sugestie!!! Będę znajomych poganiać abyśmy przeszli całość proponowanej trasy. Juz się nie mogę doczekać! Czerwone Wierchy we wrześniu to musi być piekny widok :D
Mam tylko jeszcze pytanie. Jeśli będziemy schodzic do Doliny Małej Łaki czyli do parkingu to orientuje sie ktoś ile kosztuje busik do Zakopanego? :)
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 29 sierpnia 2011, 20:52

Justyś pisze:Jeśli będziemy schodzic do Doliny Małej Łaki czyli do parkingu to orientuje sie ktoś ile kosztuje busik do Zakopanego?
z Kir do Zakopca kosztował 4 zł więc pewnie podobnie...bo to prawia taka sama trasa (ciut krótsza)...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 29 sierpnia 2011, 20:55

Ostatnio płaciłam 3 zł.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 sierpnia 2011, 12:05

Dziekuję wszystkim!
trasy już ustalone, cudowny weekend to będzie :D
ODPOWIEDZ