NOCLEGI - ZAKOPANE i okolice

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2008, 20:42

olszak87 pisze:mam pytankko a czy w schronisku trzba mic swój spiwór karimate i takie tam czy jak to jest???
Nie trzeba, ale dobrze mieć laminowaną mapę. Ja na takiej niekiedy sypiam, jak zostają tylko miejsca na podłodzie :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2008, 20:45

olszak87 pisze:mam pytankko a czy w schronisku trzba mic swój spiwór karimate i takie tam czy jak to jest???
To zależy od schroniska.Jeżeli będziesz spał na łóżku to karimaty nie potrzebujesz.Co do śpiwora to lepiej go mieć ponieważ schroniska pobierają opłaty za wypożyczenie pościeli,średnio 5zł.więc chyba szkoda kasy.Jeżeli będziesz spał na "glebie" to karimata również się przyda :spoko:
mati

Post autor: mati » 13 czerwca 2008, 23:18

jeśli chodzi o ten "camping za strugiem" http://www.noclegi.zakopaneonline.pl/in ... 7&jak=solo
to mam pytanko chcę się wybrać pod namiot i czy rozsądnym i bezpiecznym posunięciem byłoby nie składanie namiotu i np. gdyby namiot pozostawał na cały dzień bez żadnej opieki czy lepiej codziennie rozbijać i rozbierać namiot dla bezpieczeństwa ??

a i czy ktoś sie orientuje ile wynosi opłata rozbicia namiotu bo pewnie ta opłata klimatyczna to około 2zł ?? i czy sa tam jeszcze jakies dodatkowe opłaty a i bardzo wazne czy jest możliwość podłaczenia do prądu i ile to kosztuje ??
:kukacz:

z góry dziękuje za odpowiedź :D
guba

Post autor: guba » 15 czerwca 2008, 16:04

W ubiegłm roku wszedł nowy/ unijny /regulamin dla schronisk,Nie ma noclegów na podłodze. Jedynie w schr. w dol. Pięciu stawów jest to dozwolone. spradzone , właśnie wróciam z tras. W Murowańcu przed trasą lepiej zadzwonić i zarezerować nocleg, aby nie spuścili dol. Jaworzynki.
Uwaga !Tatry wysokie pełne śniegu!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 czerwca 2008, 16:42

guba pisze:W ubiegłm roku wszedł nowy/ unijny /regulamin dla schronisk,Nie ma noclegów na podłodze.
A co Unia ma do tego czy ja śpię na podłodze czy w łóżku??? :zly: :zly: :zly:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 czerwca 2008, 21:55

mirkow pisze:W ubiegłm roku wszedł nowy/ unijny /regulamin dla schronisk,Nie ma noclegów na podłodze.

A co Unia ma do tego czy ja śpię na podłodze czy w łóżku???
Nic, tylko tyle, że ludzie są dla Unii a nie Unia dla ludzi, bo ktoś musi tę bandę urzędników wykarmić, napoić, dać się wydymać, itp, itd. Zobaczysz, wejdzie euro, to będziemy zarabiać: jak ktoś 1400PLN, to odpowiednio mniej po przeliczeniu ~400 euro. A chleb (czy inne produkty żywnościowe) jak kosztuje 1,80PLN (za chleb mały), tak nadal będzie kosztował 1,80 euro :twisted: :twisted: :twisted: . Starczy tych radosnych narzekań...

guba pisze:Uwaga !Tatry wysokie pełne śniegu!!
Mam nadzieję, że w tym tygodniu (jeśli się uda) sprawdzę to w drodze na Rysy.
A gdzie dokładnie, jeśli można wiedzieć?
Mosorczyk z ekipą spali na śniegu, więc można by jeszcze skorzystać :D .
guba

Post autor: guba » 16 czerwca 2008, 22:31

Z dol. Gąsienicowej na Zawrat,Szpiglasowy, Swinnicę, Krzyżne , tylko z rakami,
w dol. 5 Stawów zagrożenie lawinowe, Snieg faktyczie mokry i miękki, w ostatniej parti idzie się po ,, ruchomym śniegu;Siklawa jeszcze w bieli. Trudna trasa ale warta przejścia z waksmundziej polany do dol. Gąsienicowej. Mokro, ślisko, w górnych partiach śnieżnie i widać ,że już coś się usypało, i coś chce się jeszcze usypać lub urwać. Ale jak cudne te smreki na tej trasie.
Anonymous

:)

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 6:57

raczej myslałem spac w schroniskach .
Mowisz o kosztach , heh po to sie ciezko pracuej zeby poziec spełaniac swoej najwieksze marzenia :) Z woda to mysle zeby nie było problem bo jak mam spac w schronisku to raczej z tamtad bym brał zapas na cały dzine:) ale podpowedz bardzo wanza:) :hura:
:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 8:19

Jak w schroniskach to spoko. Pamiętaj, żeby sobie zrobić wcześniej rezerwacje, bo potem może być krucho. Na pewno dasz radę :) Bardzo fajna przebieżka. Ja bym ją pociągnął przez Rysy na Słowację i tam jeszcze ze dwa dni pochodził :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 10:17

igi pisze:Pamiętaj, żeby sobie zrobić wcześniej rezerwacje, bo potem może być krucho.
Skoro już o rezerwacjach mowa, to z jakim mniej więcej wyprzedzeniem trzeba je robić w sezonie, żeby znaleźć wolne miejsce?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 12:11

Skoro już o rezerwacjach mowa, to z jakim mniej więcej wyprzedzeniem trzeba je robić w sezonie, żeby znaleźć wolne miejsce?[/quote]

....żeby byc pewnym łóżeczka w schronisku....to kilka miesięcy wcześniej,
javascript:emoticon(':twisted:') jeśli pogłoga.....to w ciemno, chyba że ten nowy przepis unijny biorą sobie do serca....wtedy pozostaje Ci wycieraczka przed schroniskiem.......ale nie wiem co na to niedzwiedziejavascript:emoticon(':D')
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 18:39

igi pisze:Masz już doświadczenia ze spaniem na grani w Tatrach?
Igi a jak mozna zdobyc takei doswiadcznie:P jak sie przygotowac do takiego noclegu??? :8)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

nocleg w Zakopanym

Post autor: janek.n.p.m » 29 czerwca 2008, 20:28

macie jakieś namiary na fajny i nie drogi pensjonacik w Zakopanym ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Pati

Post autor: Pati » 29 czerwca 2008, 21:08

Widzisz, przy samym wejściu na Kuźnice, (w takiej odnodze niedaleko mostu)
jest taki fajny nocleg za 20zł od osoby i warunki dość dobre,
ale nie pamiętam co to za nr domu nawet :( A tam taka babcia wynajmowała prywatnie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 czerwca 2008, 23:49

Partycja pisze:Widzisz, przy samym wejściu na Kuźnice, (w takiej odnodze niedaleko mostu)
jest taki fajny nocleg za 20zł od osoby i warunki dość dobre,
<wow> 20 zl !!!!!!!!!! to prawie darmo !!!!! I to przy wejsciu na szlaki !!!!!!!!
ODPOWIEDZ