Zamknięcia/otwarcia starych/nowych szlaków w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Czerwony szlak na Tomanową zamknięty !!

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2009, 14:19

Widzieliście? http://www.tpn.pl/
na szczęście miałem okazje tam być 2 lata temu...
Pati

Post autor: Pati » 07 czerwca 2009, 14:39

Błahahahahahaha, to są chyba jakieś jaja. Może za niedługo całkiem zamkną Tatry Zachodnie...
Ostatnio - no może nie tak całkiem ;-) zlikwidowali szlak na Bobrowiec, a teraz to...
herubin pisze:na szczęście miałem okazje tam być 2 lata temu...
Ładna, szeroka i odludna przełęcz.
Cel jest pewnie oczywisty, nikt nie miałby się tam kręcić, bo w pobliżu jest rezerwat.
Też się cieszę, że zdążyłam jeszcze być tam w tym roku.
A wiadomo coś o wejściu od strony słowackiej, może tylko nasi byli tak 'genialni'?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2009, 14:42

[quote="Partycja"]Ładna, szeroka i odludna przełęcz.
Cel jest pewnie oczywisty, nikt nie miałby się tam kręcić, bo w pobliżu jest rezerwat.[/quote

że odludna to fakt, idąc tam trzeba było przedzierać się przez chaszcze kosówki :) ot, cały urok :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2009, 21:50

Zamykają szlak - w rozumieniu - likwidują ?! Niezrozumiałe. Tam jest za ładnie dlatego wielka szkoda że zamykają.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2009, 21:51

Oto odpowiedz prawnika TPN znaleziona na jednym z portali.

" W ubiegłym roku Słowacy zamknęli na naszą prośbę Bobrowiec. Zawarliśmy wtedy porozumienie, że my w tym roku zamkniemy szlak na Tomanową - wyjaśnia Szymon Ziobrowski, prawnik TPN.
Jak dodaje, Słowacy cały czas boją się o Cichą Dolinę. Uważają, że po otwarciu granic jest ona zagrożona, albowiem polscy turyści będą wjeżdżać kolejką na Kasprowy Wierch, schodzić do Cichej i wędrować nią aż do Tomanowej Przełęczy. "

Nie wiem jak jest obecnie, ale gdy ładne pare lat wchodziłem tą doliną na przełęcz (lipiec) na szlaku minąłem.........dwie osoby. Szlak mało uczęszczany....i wątpliwe jest to żeby dużej liczbie "turystów" z Kasprowego chciało się tamtą drogą wracac.....bo to potrzeba i czasu i wytrwałości. Dla mnie trochę dziwne wytłumaczenie......
Oscar

Post autor: Oscar » 08 czerwca 2009, 12:30

Tak, Słowacy panikowali już strasznie przed wejściem do strfy Schengen i w ogóle chcieli pozamykać większośc szlaków łączących sie na granicy.

Dla mnie są śmieszni bo tak się boją niby o te swoje Tatry że Polacy je im zadepczą a to co sami robią w Tatrzańskiej Łomnicy to jakoś im nie przeszkadza.

Kto będzie chciał to i tak pewnie sobie na przełecz pójdzie bo ścieżke dobrze widać.

W zeszłym roku pozwoliłem sobie wejśc na Bobrowiec co by też zamkniety szlak za bardzo nie zarósł :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2009, 20:54

Jakieś 3 tygodnie temu podchodziliśmy pod tę przełęcz. Zawróciliśmy jednak, bo dużo śniegu jeszcze zalegało . Szkoda, że zamykają, może tylko czasowo?
ODPOWIEDZ