Najpiękniejszy widok w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Najpiękniejszy widok w Tatrach

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2008, 23:54

Wrzucając ten temat chciałbym,abyscie sie podzielili doznaniami widokowymi,które towarzyszyły wam podczas wędrówek po Tatrach.
---------------------------------------------------------------------------------
Dookoła góry...dookoła skały...byle wyżej...byle dalej
Kozi Wierch........tam mnie z lekka przytkało :>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2008, 0:40

Kościelec, Kościelec i jeszcze raz Kościelec :hura:
A w drugiej kolejności z takiego cypelka koło stojącego głazu na Zamarzłej Przełęczy, o tu:

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2008, 18:26

Ooo. CHyba nie da sie wskazac najpiekniejszego widoku w Tatrach. Nie moglbym sie zdecydowac. Kazdy rejon Tatr ma w sobie cos magicznego. Ale w tej chwili kiedy wygladam za okno i tak pieknie grzeje slonc chcialbym sie znalezc w Dolinie Kondratoowej u podnozy Czerwonych Wierchow. Tak po prostu tam byc . Ehhh
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 kwietnia 2008, 11:27

Krywań, Krywań i jeszcze raz Krywań! Wysunięcie poza główną grań Tatr, ostatni tak wysoki szczyt na zachód. Bezapelacyjny, dla mnie, lider.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2008, 18:19

Wiele Mam takich miejsc Doliny Strążyska,Kościeliska,Chochołowska,Morskie oko,Gąsienicowa gdy nie ma klapkowiczów.Uwielbiam w Tatrach prawie wszystko
Psychotic

Post autor: Psychotic » 06 maja 2008, 22:06

jck pisze:Krywań, Krywań i jeszcze raz Krywań! Wysunięcie poza główną grań Tatr, ostatni tak wysoki szczyt na zachód. Bezapelacyjny, dla mnie, lider.
hyh, faktycznie Krywań ma cos w sobie, taki samotny, dostojny i monumentalny. Mnie osobiśice ciężko wskazać ten jeden jedyny widok tatrzański... Zawsze na mnie robi nieziemskie wrażenie Kotlina Pięciu Stawów Spiskich w otoczeniu takihc sław jak Lodowy czy Żółta Turnia :D

http://picasaweb.google.pl/psychotic.ar ... 5828197266


W sumie wokół Honcovyvh Ples też są świetne widoki... Człowiek ma świadomośc, że za tymi kolosami jest Polska i 'tylko' one nas dzielą od tłumu ludzi w klapkach kolo Morskiego Oka :)

http://picasaweb.google.pl/psychotic.ar ... 5584011186

[sorry, że nie wklejam minatur, ale z picassy się nie da/nie potrafię :D ]

Swoją drogą z tatrzańskich widoków to największe na mnie wrażenie zrobił taki okołotatrzański... a mianowić gigantyczny wiatrołom u podnóża Tatr... Pamietam, jak byłem kilkukrotnie tam dawno z tatą, to był gęsty las... ze stacji Pod lesom do Smokowców elektriczka wiła się cudownym monumentalnym i mrocznym [ :D] lasem... byłem rok temu i totalny szok!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2008, 22:09

Psychotic Świetne masz te panoramy! Powiedz jak je robisz? Czym sklejasz i obrabiasz?
Psychotic

Post autor: Psychotic » 06 maja 2008, 22:32

dzięki :)

wiadomo, najpierw fotki ze statywu o w miarę jednych parametrach expozycji, żeby nie było zbyt sporych różnic. Następnie mam taki programik PTgui [http://www.ptgui.com/ -> pewno wersja shareware będzie dostępna, ale na torrentach etc. można znaleźć wersję z crackiem] [lepiej skleja od Photoshopa CS2/3] i tam się wszystko mieli/skleja/nakłada. Oczywiście fotki powinny być robione z odpowiednim zakładem. Taki plik potem otwieram w PSie i ewentualnie walczę dalej z krzywymi/kontrastami/cieniami etc.

Czyli generalnie recepta moja wygląda tak:
fotki z odpowiednią zakładką i expozycją+PTgui+PhotoShop :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2008, 22:59

Psychotic Wezmę następnym razem statyw, coś pocykam a potem najwyżej Cię pomęczę o pomoc :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2008, 0:00

Ale sam smaczek jest w tym zdjęciu,nie trzeba go nawet obrabiać na jakiś dziwnych fotoshopach.Bo to co orginalne jest najpiękniejsze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 maja 2008, 1:16

Dorzucam od siebie - Widok z Łomnicy

http://picasaweb.google.com/farixus/Pan ... 6797299874
ODPOWIEDZ