Strona 1 z 6

: 23 grudnia 2006, 13:38
autor: Anonymous
Temat już poruszony na wszystkich forach :) .
Ja bym chciał, żeby zostawili te łańcuchy. Bo sam jestem niedoświadczonym turystą, a chcałbym tam jeszcze wejść.

: 14 stycznia 2007, 16:06
autor: Anonymous
Ja jestem za tym żeby je zostawili i wyremontowali. Stałoby to się trochę bezpieczniejsze. Wyrzucenie tej biżuterii :) nic by nie dało bo turyści próbowali by zdobyć ten szlak trzymając się lin stalowych. Chyba by nawet było więcej wypadków.

: 14 stycznia 2007, 16:14
autor: Minter
Temat też mi już znany :) Ja zostaje przy łańcuchach bo nie stać mnie na dodatkowy sprzęt do wspinaczki.

: 17 stycznia 2007, 13:31
autor: Anonymous
Moim zdaniem trudno będzie rozwiązać ten problem. Sam jestem za pozostawieniem łańcuchów. Byłem na Orlej i mogę stwierdzić że niektóre z nich są poobrywane. Więc zamiast instalować kilometry stalowych lin i mocować je do skał naszych pięknych Tatr to lepiej by mogli naprawić istniejące zabezpieczenia. Ferrata nic by dobrego nie wniosła, bo ludzie i tak by pchali się na ten szlak bo przejście jego bez łańcuchów by było jeszcze większym przeżyciem. A niedoinformowani "klapkowicze" znaleźliby się na ścianie śmierci :). Ruchu na szlaku tym sposobem nie zmniejszą a co za tym idzie bezpieczeństwa nie polepszą. Tu na całej długości szlaku możnaby poustawiać nowe tablice informacyjne w WIELU JĘŻYKACH żeby wszyscy widzieli co się święci na szlaku :D. I jeszcze jedno. Czemu by mieli jeszcze ograniczać wejście na szlak tatrzańskie skoro nasze Tatry są tak małe, że trzeba by otwierać nowe szlaki żeby rozładować ruch. A tak wogóle to Tatry są narodowym dobrem i każdy ma do nich prawo!!!

: 18 stycznia 2007, 12:38
autor: Anonymous
Mi też się podobają :). Jak byłem ostatnio na OP w 2002r. to trzymałem się tych łańcuchów więc niech tam zostaną bo liny bym się tak nie utrzymał. A specjalnie nie będę wydawał kasy na uprząż po to tylko żeby mieć ją na jeden szlak!!

: 18 stycznia 2007, 20:22
autor: Anonymous
Nie wiem, nie byłem na tym szlaku i nie wiem ile te łańcuchy pomagają, ale skoro tak piszecie to też się dołącze do waszego zdania :). Przynajmniej na Baraniej Górze bez łańcuchów się obejdzie :D.

: 19 stycznia 2007, 9:43
autor: Anonymous
Ja też jestem za ich pozostawieniem. Jeśli nie wiecie o co chodzi to o kase chodzi. Jak zwykle u nas akceptuje się absurdalne projekty po to żeby rodzina samorządowca mogła dodatkowo dorobić brudne pieniądze. Bo pewnie ten kto wymyślił ten projekt chce żeby kupowano uprząże do tego szlaku. Ale nie dajmy się zastraszyć :D!!!

: 19 stycznia 2007, 10:11
autor: Anonymous
Ja tam bardziej przepadam za moimi Bieszczadami w których na szcęście łańcuchów nie ma :). Tu macie rację że wszystko robi się dla pieniędzy. Lepiej niech te nieszczęsne łańcuchy zostawią to przynajmniej nie nabijemy kieszeni jakiegoś pier... samorządowca!!! :D

: 20 stycznia 2007, 15:46
autor: Anonymous
Cieszy mnie to że wszyscy są za pozostawieniem łańcuchów :D. Ale poczekajmy na opinię innych użytkowników :).

: 20 stycznia 2007, 18:28
autor: Anonymous
Ten temat jest mi znany już od dłuższego czasu. Podzielam Wasze zdania. Wprowadzać zmian to oni nie będą tylko dla hajsu bo turyści rozjadą ten cały zarząd TPN!!!!
Pozdrawiam.

: 21 stycznia 2007, 14:03
autor: Anonymous
Więc i ja przyłącze się do dyskusji :). Też jestem przeciwny instalowaniu nowych zabezpieczeń tylko dlatego żeby były nowym źródłem kasy. Każdy powinien mieć dostęp do tego szlaku a jeśli ktoś chce powspinać się ze sprzętem to mamy udostępnione szlaki taternickie.

: 21 stycznia 2007, 14:38
autor: Anonymous
comin pisze:a jeśli ktoś chce powspinać się ze sprzętem to mamy udostępnione szlaki taternickie.
Święta prawda comin!!! :D

: 21 stycznia 2007, 15:10
autor: Anonymous
Wszyscy mówią jednogłośnie że trzeba zostawić łancuchy na OP. To są nasze góry i każdy ma mieć do nich dostęp!!!

: 22 stycznia 2007, 10:09
autor: Anonymous
neplik pisze:Wszyscy mówią jednogłośnie że trzeba zostawić łancuchy na OP. To są nasze góry i każdy ma mieć do nich dostęp!!!
Popieram!!!