Nowe style wspinaczkowe

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Nowe style wspinaczkowe

Post autor: Dariusz Meiser » 10 sierpnia 2012, 13:29

Pojawily sie dwa nowe, kolorowe, bardzo ciekawe style wspinaczkowe:
"Yellow point" - gdy droga okazała sie tak wymagająca, ze prowadzący lekko popuscil w spodnie.
"Brown point" - gdy droga okazała sie jeszcze bardziej wymagająca :)

Czy ktoś z Was ma na swoim koncie przejścia w którymś z tych stylów ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ihas

Post autor: ihas » 10 sierpnia 2012, 15:48

Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 10 sierpnia 2012, 22:03

Ihas - kompletnie nie rozumiem twojego postu ...
O co ci chodzi ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ihas

Post autor: ihas » 10 sierpnia 2012, 22:42

Pustynia, nic się nie dzieje...
Żart niskich lotów według mnie.
Nastolatki mówią tez suchar, czerstwe itp.

Pozdrawiam.

ps. Ihas z małej, "ci" z dużej.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 sierpnia 2012, 9:36

Ihas; po pierwsze:
nie prosiłem nikogo, a w szczególności ciebie (przez małe "c") o ocenę.
Twoje wyrafinowane oceny zostaw dla siebie.
Jak ci się nie podoba to nie czytaj, a nie komentuj w sposób, który nic nie wnosi.
Tworzysz off-topy jak klasyczny troll i to już nie pierwszy raz.

Po drugie: Mam wrażenie, że w wielu swoich postach postępujesz dokładnie odwrotnie niż w twoim podpisie.

Po trzecie: Nie musisz mnie uczyc etykiety (ani netykiety) - piszę "Twój, Ty, Ciebie itp." z wielkiej litery gdy chcę wyrazic szacunek, na który sobie trzeba zasłużyc.
A w twoim przypadku trudno mi nie zgadzac się z wypowiedzią Dobromiła, która z taką lubością cytujesz w sowim podpisie.

Bez odbioru - Darek.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2012, 9:41

Relację z wyjazdu na pustynię Gobi to w innym dziale.

Mi tam nowe style się podobają, jeszcze nie "pocisnąłem" żadnej drogi YP i tym bardziej BP - ale pewnie wszystko przede mną. W głowie BP miałem nie raz ;)
ihas

Post autor: ihas » 11 sierpnia 2012, 12:26

Zapamiętam by nigdy przenigdy nie krytykować tego co Dariusz napisze, wszak to co On zamieszcza na forum to same mądrości i klawe dowcipy.

Wybacz mi :cry:
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 sierpnia 2012, 21:50

ihas pisze:Zapamiętam by nigdy przenigdy nie krytykować tego co Dariusz napisze, wszak to co On zamieszcza na forum to same mądrości i klawe dowcipy.

Wybacz mi :cry:
NKT

Wybaczam :oki:
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2012, 10:18

Dariusz Meiser pisze:A w twoim przypadku trudno mi nie zgadzac się z wypowiedzią Dobromiła, która z taką lubością cytujesz w sowim podpisie.
Zostałem "wywołany" :zoboc: do tablicy więc się wypowiem.

Owszem, niektóre teksty ihasa są lekko od czapy ale w sumie mogą być. Nie zawsze bełkocze, czytałem Jego teksty o Bieszczadach i aparatch, pełna kultura.

Natomiast co do drugiej "osoby dramatu" ... Napiszę prosto z mostu - nie prosiłeś o ocenę swych dowcipów ale rzeknę, że dla mnie 99 % żartów fizjologicznych jest żenująca. Te co ty napisałeś również.

Piszesz, że ihas "troluje". Możliwe. Natomiast to co ty robisz to dopiero jest "sztuka". Tworzenie nowych tematów zamiast dopisania się do starszych, odpowiednich ( jak ty nie widziałeś tekstu o otwarciu szlaku na Rysy to miej pretensje do siebie, a nie twórz od razu nowego tematu ), pisanie nowelek o złych mediach, itp.

Człowieku - czujesz potrzebę bycia "na tapecie" ?

Bez odbioru, bez pozdrowień.

P.s. I nie pisz do mnie kolejnego, 40 zdaniowego PW. Nie odpiszę. Tak swoją drogą to na tym Forum zacne PW latają ... Jeden pisze teksty bandycko - psychiatryczne, drugi autobiografię wysyła ...
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 13 sierpnia 2012, 10:31

Dobromił pisze:
Dariusz Meiser pisze:A w twoim przypadku trudno mi nie zgadzac się z wypowiedzią Dobromiła, która z taką lubością cytujesz w sowim podpisie.
Zostałem "wywołany" :zoboc: do tablicy więc się wypowiem.

Owszem, niektóre teksty ihasa są lekko od czapy ale w sumie mogą być. Nie zawsze bełkocze, czytałem Jego teksty o Bieszczadach i aparatch, pełna kultura.

Natomiast co do drugiej "osoby dramatu" ... Napiszę prosto z mostu - nie prosiłeś o ocenę swych dowcipów ale rzeknę, że dla mnie 99 % żartów fizjologicznych jest żenująca. Te co ty napisałeś również.

Piszesz, że ihas "troluje". Możliwe. Natomiast to co ty robisz to dopiero jest "sztuka". Tworzenie nowych tematów zamiast dopisania się do starszych, odpowiednich ( jak ty nie widziałeś tekstu o otwarciu szlaku na Rysy to miej pretensje do siebie, a nie twórz od razu nowego tematu ), pisanie nowelek o złych mediach, itp.

Człowieku - czujesz potrzebę bycia "na tapecie" ?

Bez odbioru, bez pozdrowień.

P.s. I nie pisz do mnie kolejnego, 40 zdaniowego PW. Nie odpiszę. Tak swoją drogą to na tym Forum zacne PW latają ... Jeden pisze teksty bandycko - psychiatryczne, drugi autobiografię wysyła ...
Pisze co uważam za stosowne, czy sie komuś to podoba, czy nie.
I nie będę sie tłumaczył z moich pobudek.
A już na pewno nie tobie :)
I z pewnością wiecej PW do ciebie nie napisze.

Rownież serdecznie nie pozdrawiam.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 13 sierpnia 2012, 10:46

i tak pisze moderator :kukacz: osoba która powinna dbać o to by na Forum był ład i porządek :shock:

nie chcę nikogo pouczać, ale dobre wychowanie i znajomość języka polskiego jednoznacznie wskazuje pisownię pewnych słów i wyrażeń

tym razem zgadzam się w 100% z Dobromiłem (choć nie często to nam się zdarza :zoboc: )

Dobromił pisze:Bez odbioru, bez pozdrowień.
jak powyżej
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2012, 10:48

adamek pisze:choć nie często to nam się zdarza
No i popatrz ... Coś nas połączyło ... :twisted:
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 13 sierpnia 2012, 11:14

adamek pisze:i tak pisze moderator :kukacz: osoba która powinna dbać o to by na Forum był ład i porządek :shock:

nie chcę nikogo pouczać, ale dobre wychowanie i znajomość języka polskiego jednoznacznie wskazuje pisownię pewnych słów i wyrażeń

tym razem zgadzam się w 100% z Dobromiłem (choć nie często to nam się zdarza :zoboc: )

Dobromił pisze:Bez odbioru, bez pozdrowień.
jak powyżej
No to nie pouczaj.
Parafrazujac Kmicica: jako prywatny pisałem, nie jako moderator :)
To, ze jestem mode nie pozwala mi na polemikę z adwersarzami ?
A na przyszłość chce oświadczyć, ze nie będę pozostawał obojętny na takie zaczepki pod moim adresem. Czy jako moderator, czy nie, czy na tym forum, czy na innym.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 13 sierpnia 2012, 11:49

"niebieskim" się jest i już

Dariusz Meiser pisze:A na przyszłość chce oświadczyć, ze nie będę pozostawał obojętny na takie zaczepki pod moim adresem
odczuwam to jako groźbę, mam nadzieję że się mylę
a swoje zdanie mogę mieć i nawet je wyrażać, byle by w sposób kulturalny i nie obrażający nikogo (a tak chyba jest teraz, i zdaje mi się że odkąd tu jestem)

na tym kończę w tym temacie :papa:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 sierpnia 2012, 12:15

DOBRA.
Widzę, że musi wkroczyć na te pole bitwy Władza Wyższa :zly:
Szanowni Panowie "niebiescy", "zieloni", "brązowi"...
Jako to mówią Anglicy w swoim, bardzo pożytecznym, powiedzeniu:
Hold Your Horses Gentelmens, Hold Your Horses...
Jakieś przytyki, jakieś pomówienia, jakieś (jesuuu) groźby, jakieś odwety - bożesztymój, matkomojakochana - ale o co chodzi, o co chodzi :shock:
Weźcie se na powstrzymanie.
Darek założył temat, dla mnie dziwny i niezrozumiały, ale jest TEMAT, więc proszę trzymajcie się go i wypowiadajcie się na temat kup (wspinaczkowych) a nie wylewajcie na siebie pomyj.
Niech dyskusja będzie konstruktywna. Wszak "żadna cnota krytyk się nie boi", więc albo będziecie konstruktywnie dyskutować bez słownego bagna, albo zastosuję to:
Oświadczenie Administracji i Moderatorów Forum Góry-Szlaki
"(...) Administracja i Moderatorzy Forum Góry-Szlaki zastrzegają sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania wulgarne i/lub obraźliwe w stosunku do innych użytkowników/czytelników forum i serwisu, osób trzecich lub instytucji itp."

Łagodnie i delikatnie proszę, na razie :kukacz:
Panowie, no dorośli ludzie, a prztykacie się jak dzieci w przedszkolu...
Jak coś macie do się, to umówcie się przez PW na piwo i wyjaśnijcie sobie "po męsku" wszelkie pretensje.
Tyle z mojej strony.
PAX :)
ODPOWIEDZ