Język nienawiści, czyli chamstwo w Państwie

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Język nienawiści, czyli chamstwo w Państwie

Post autor: Dariusz Meiser » 10 sierpnia 2012, 13:22

Na stronach portalu wspinanie.pl pojawiła sie bardzo ciekawa deklaracja "niezgody na agresję", skierowana głownie centra Szalonemu, czyli Piotrowi Korczakowi, wielkiej legendzie polskiego wspinanie:
http://wspinanie.pl/serwis/201208/09-li ... gresji.php

Sprawa jest pochodną wielmiesiecznej agresywnej dyskusji toczącej sie na forum wspinanie.pl, gdzie faktycznie niektóre posty Szalonego wykraczające nie tylko poza szeroko rozumianą kulturę wypowiedzi, ale i zwykły dobry smak. Niestety, niektórzy z jego adwersarze tez nie są bez winy. Obserwuje ten konflikt (wywołany jako odprysk sprawy Golden Lunacy) od kilku miesięcy, nie ukrywam, ze z rosnącym niesmakiem.
Określenia typu "wypierdalaj szmato" (to Szalony), czy "wredny stary dziadu" (to z kolei o Szalonym) są na porządku dziennym.
Nie wierze, ze apel ten cokolwiek zmieni, choć podpisali sie pod nim ludzie z czołówki polskiego wspinu:Łukasz Dudek, Mateusz Haladaj, Adam Pustelnik! Marcin Wszolek i inni.
Szkoda, ze wielu ludzi będzie teraz kojarzyć Szalonego tylko z ta sprawa ...[/u]
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 sierpnia 2012, 19:14

Po obejrzeniu Deklaracji Nieśmiertelności odniosłem wrażenie że Szalony jest coś nie tak;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 10 sierpnia 2012, 22:05

janek.n.p.m pisze:Po obejrzeniu Deklaracji Nieśmiertelności odniosłem wrażenie że Szalony jest coś nie tak;)
Wiesz - On tak miał od zawsze. Wypowiadał sie w swoim własnym języku.
A myślisz, ze skąd jego pseudonim :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 10 sierpnia 2012, 22:09

A jeszcze gwoli uzupełnienia to mała próbka jednej z ostatnich wypowiedzi Szalonego (inny z jego pseudonimie to Emil Kaczadze). Tekst ten został przez adminow forum wspinanie.pl zdjęty:
"Oświadczenie Emila Kaczadze w sprawie "Golden Lunacy":
Oświadczam ze na skutek dyspozycji wydanych mi wczoraj przez szefa Reichssicherheitshauptamt SS-Obergruppenfuhrera Ernsta Kaltenbrunnera kwestia "Golden Lunacy" jest od tej pory kwestią bezpieczeństwa IV Rzeszy..."

Komentarz chyba jest zbędny.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 sierpnia 2012, 11:21

Dariusz Meiser pisze:Oświadczam ze na skutek dyspozycji wydanych mi wczoraj przez szefa Reichssicherheitshauptamt SS-Obergruppenfuhrera Ernsta Kaltenbrunnera kwestia "Golden Lunacy" jest od tej pory kwestią bezpieczeństwa IV Rzeszy..."
czytałem to ;) gość z wykształcenia jest historykiem, a jego konikiem jest III rzesza, chyba epoki się mu mieszają ;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 sierpnia 2012, 21:52

janek.n.p.m pisze:
Dariusz Meiser pisze:Oświadczam ze na skutek dyspozycji wydanych mi wczoraj przez szefa Reichssicherheitshauptamt SS-Obergruppenfuhrera Ernsta Kaltenbrunnera kwestia "Golden Lunacy" jest od tej pory kwestią bezpieczeństwa IV Rzeszy..."
czytałem to ;) gość z wykształcenia jest historykiem, a jego konikiem jest III rzesza, chyba epoki się mu mieszają ;)
Bardzo możliwe.
Szkoda tylko, ze tak zasłużona Postać zjada własna legendę.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ODPOWIEDZ