Ścianki wspinaczkowe

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Mike

Ścianki wspinaczkowe

Post autor: Mike » 21 marca 2012, 11:04

Niebawem rusza nowa ścianka wspinaczkowa w Krakowie
AVATAR
http://www.myavatar.pl/pl/index
Pati

Post autor: Pati » 27 kwietnia 2012, 9:10

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 27 kwietnia 2012, 9:35

Mike pisze:Niebawem rusza nowa ścianka wspinaczkowa w Krakowie
AVATAR
już ruszyła
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2012, 12:11

W parku zielona w Dg tez jest ścianka :D
Pati

Post autor: Pati » 27 kwietnia 2012, 12:46

pon3ek pisze:W parku zielona w Dg tez jest ścianka
Zgadza się, jest na 'powietrzu', ale otwierają ją z tego co słyszałam dopiero na majówkę. Tyle, że to panel sezonowy ;) W piątek (4-go maja) spróbuję tam wpaść na te dni 'dębowe' ...

( ponownie podaję linka
http://www.zaglebiedabrowskie.pl/2012/0 ... ival-2012/ )

... to wybadam co i jak, podobno ma 9 dróg o różnym stopniu trudności. Jak potem będzie działać plus cennik to myślę, że CSiR umieści na swojej stronie i wtedy tu wrzucę w pierwszego posta.


EDIT
Co mi tak jeszcze chodzi po głowie... mianowicie czy to ma szansę utrzymać się, bo to ściana na zewnątrz i otwarta będzie raczej tylko w sezonie, a jak jest ciepło to każdy chyba wolałby uderzyć na skały, a nie siedzieć na sztucznej ścianie. Uzależnienie od pogody też pewnie. Chociaż alternatywa to też jest jakaś, bo jak ktoś nie ma warunków dojazdu na skały, czy jest się już po pracy to można i tam podskoczyć.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 27 kwietnia 2012, 15:10

A może komuś po drodze do Rybnika?
Mnie wprawdzie wspinanie niespecjalnie bierze - ta ścianka to jedyna na jakiej byłam, ale zapraszam:

Centrum Wspinania CECHOWNIA w Rybniku: www.cwcechownia.pl/
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Pati

Post autor: Pati » 07 maja 2012, 14:04

Odwiedziłam nowy panel w DG na Zielonej w Centrum Sportów Letnich. Operatorzy byli z Klubu Speleologicznego w DG, potem mają tam kogoś zatrudnić na umowę-zlecenie. Strony www chyba nie będzie. Wstęp z tego co słyszałam za samo korzystanie ze ściany ma być gratis przez 5 lat. Tego ponoć wymaga UE, kiedy dostali dofinansowanie na budowę. Kwoty będą podobno ściągać z innych rzeczy, tj. wypożyczenie uprzęży, itp. Czyli jak ktoś wchodzi ze swoim sprzętem to wspina się za free, czy to jednak prawda - na razie nie potwierdzę. Panel ma z 10m i 6 dróg o różnych trudnościach (pionowe do przewieszonych), rzeźba, chwyty po kolorkach. Jest na świeżym powietrzu, czyli wspinanie w deszczowe dni raczej odpada, ale jest opcja zrobienia zadaszenia. Jak będę wiedzieć coś więcej to dopiszę ;-) Tutaj jeszcze info na necie
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... 4_mln.html
i filmik :-] http://www.youtube.com/watch?v=472o1iJ6Voo
bluejeans

Post autor: bluejeans » 08 maja 2012, 9:17

Pati pisze:Tego ponoć wymaga UE, kiedy dostali dofinansowanie na budowę. Kwoty będą podobno ściągać z innych rzeczy, tj. wypożyczenie uprzęży, itp.
Cały nasz piękny wydział na Koszarowej również został wybudowany za środki z UE, więc uczelnia ma zakaz pobierania opłat za cokolwiek (poza oczywiście standardowymi opłatami za naukę)
Z powodu tego przepisu, uczelnia nie udostępnia studentom ksero, bo musiałaby to robić nieodpłatnie.. hm.
Nie wiem, jak się to ma do wypożyczalni sprzętu, ale przypuszczam, że będzie to polegało na sprytnym ominięciu przepisów (np. prywatna wypożyczalnia, prowadzona przez kogoś "z zewnątrz"?)
Montenero

Post autor: Montenero » 08 maja 2012, 10:56

Ludziska, w żywe skały jechać a nie łazić po żywicowych wypustkach w salach pełnych latających roztoczy i zapachu potu ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2012, 11:05

Montenero pisze:w żywe skały jechać
Np do kamieniołomu w Oczkowie.
Montenero

Post autor: Montenero » 08 maja 2012, 11:46

No na przykład.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 08 maja 2012, 13:04

Montenero pisze:nie łazić po żywicowych wypustkach w salach pełnych latających roztoczy i zapachu potu ;)
jak się nie ma, co się lubi...
Mroczny

Post autor: Mroczny » 08 maja 2012, 13:48

Montenero pisze:Ludziska, w żywe skały jechać a nie łazić po żywicowych wypustkach w salach pełnych latających roztoczy i zapachu potu
kiedy to topic wybitnie panelowy więc i taka tematyka postów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2012, 20:07

Bez panela nie ma mocy , chyba że macie 100% czasu na wspin.
Mroczny

Post autor: Mroczny » 08 maja 2012, 21:22

Noel pisze:Bez panela nie ma mocy , chyba że macie 100% czasu na wspin.
Podpisuję się pod tym.
ODPOWIEDZ