Kursy wspinaczkowe

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 18:06

Patrycja tak myslałam o bieżącym :) ale tak jak Noel pisze ok lipca... pewni wakacyjny okres pasowałby większości :?:
David

Post autor: David » 05 lutego 2008, 18:08

na tym kursie jest wejście na Mont Blanc)
A ile taki kurs kosztuje :)
zimowy kurs turystyki wysokogórskiej
Też planuje taki zrobić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 21:56

trzeba liczyc do 600 zł + koszty życia przez tydzień w namiocie :) , mowie o takiej w miare rozsadnej opcji. Oczywiscie sprzet ichny wiec nie rtzeba sobie glowy zaprzatac oprocz oczywistych butow wspinaczkowych :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 22:49

Macie tu linka do strony agencji z usług której kiorzystałem i zktórej jeszcze skorzystam.

http://www.trekking.com.pl/index.php?k=szkolenia

A co do pytania o ten kurs technik alpejskich ( cena, co obejmuje itd )

http://www.trekking.com.pl/index.php?czytaj=00037

macie tu szczegółowe informacje. Ja sie na to na pewno zapisze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2008, 10:15

Polecam Klub Wysokogórski Kraków - specjaliści i z tradycją... no i inne plusy, jak członkowstwo w KW i zniżki po 30 % no i przynależność do PZA :)
Pati

Post autor: Pati » 06 lutego 2008, 10:18

Ciekawie brzmi :)

W ogóle widze, że wiekszość kursów rozpoczyna się od soboty a kończy na czwartku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2008, 10:39

Tylko z tego co się orientuje kursy robione we wszelkiego rodzaju KW strasznie długo się ciągną ... dla mnie lepszym rozwiązaniem jest ciąg np. dwutygodniowy bo po dłuższych przerwach mógłbym nie pamiętać co robiłem miesiąc temu :D:D:D:D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2008, 11:25

Przeglądając strony o tematyce wspinaczkowej znalazłem coś takiego http://www.prodi.gda.pl/propozycje_wyja ... kowych.php i tak sobie teraz myśle, że to całkiem ciekawe rozwiązanie. Kurs + poznanie nowych miejsc za jednym machnięciem w cenie nie zwalającej z nóg.
Pati

Post autor: Pati » 06 lutego 2008, 14:41

To też jest jakas opcja, tyle że trochę kosztowna, mam na mysli z tym dojazdem...
a w ogóle jak tam u nich z miejscami, bo czytam, że niby brak.
To który to kurs jest przez 2 tygodnie, chyba jakiś podzielony,
bo jak sprawdzłam to mozna się wyrobić w 6 dni za właśnie 600 zł.
Można też trybem weekendowym przez 3 zjazdy i wychodzi to samo.
Mnie interesowałaby ta pierwsza 6 dniowa wersja, szybsza, a o całym miesiącu to już nie mówię.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2008, 8:56

Przeglądałem opinie i oferty różnych szkół i zauważyłem sporo dobrych opinii o tej szkole http://www.kilimanjaro.com.pl/kurs_skalkowy.php?op=5 ? Możę ktoś ma jakieś info ? ( pytanie skierowane głównie do PiotraP , ale jak ktoś coś wie niech śmiało się wypowie na ten temat )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lutego 2008, 17:46

kiedy byście się decydowali na taki kurs orientacyjnie :?:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 marca 2008, 8:46

Okolice Lipca myśle :)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 marca 2008, 20:58

Fajna sprawa - też się nad tym zastanawiałem, ale czy nie jestem już trochę za stary :) :) :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 marca 2008, 9:23

Fajna sprawa - też się nad tym zastanawiałem, ale czy nie jestem już trochę za stary :) :) :)
Chyba zartujesz 34 lata i za stary ?! Im wiecej osob które sie znaja na kursie tym lepszy klimat stworzymy mysle :spoko: No ale plany dopiero na lipiec sięgają wiec czas na zebranie ekipy mamy :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 marca 2008, 12:46

A ja myślę, żeby zrobić 1-nkę skałkową koło kwietnia. Ciekawe, czy pogoda będzie....
ODPOWIEDZ