Wiadomości ze świata wspinaczki

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 17 marca 2009, 20:17

A tak a propos - zastanawialiście się kiedyś jak będziecie wyglądac za 20, 30, 40 lat ?

Ja jednego jestem pewien (jak dożyję), że będę łysy :lol: - tak jak mój dziadek i Tata :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2009, 20:55

Dariusz Meiser pisze:A tak a propos - zastanawialiście się kiedyś jak będziecie wyglądac za 20, 30, 40 lat
Ja planuję być wesołą staruszką :D:D Szczerzącą się do mijających ją przechodniów zimą, na Hali :D
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 17 marca 2009, 20:58

Babcia - dynamit :)
Ale to chyba dopiero za 50-60 lat - przecież Ty masz dopiero osiemnaście :)

P.S. Taką wesołą, twardą babcię spotkałem kilka lat temu w schronisku na Klimczoku. Miała tak na oko około 75 - 80 lat, chodziła po jadalni w pięknych traperkach z lat 50-tych (wielu dałoby się zabic za takie kultowe buty) i rozmawiała z turystami.
Mooliczek pisze:
Dariusz Meiser pisze:A tak a propos - zastanawialiście się kiedyś jak będziecie wyglądac za 20, 30, 40 lat
Ja planuję być wesołą staruszką :D:D
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 marca 2009, 22:16

Dariusz Meiser pisze:A tak a propos - zastanawialiście się kiedyś jak będziecie wyglądac za 20, 30, 40 lat ?
na pewno nie tak jak teraz, no chyba że 40 lat coś wymyślą :zoboc:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2009, 12:52

Dariusz Meiser pisze:A tak a propos - zastanawialiście się kiedyś jak będziecie wyglądac za 20, 30, 40 lat ?

Ja jednego jestem pewien (jak dożyję), że będę łysy :lol: - tak jak mój dziadek i Tata :)
Zapewne będę pomarszczona :roll: , będę miała własny niewielki jacht o nazwie "EMERYTURKA", w mojej "garderobie" będę miała ( oprócz ciepłych pantalonów ) kilka zestawów butów trekkingowych i kostiumów kąpielowych oraz na to wygląda że także dużo szpeju i butów wspinaczkowych.
A tak bardziej realnie...mam nadzieję że w podeszłym wieku będę mogła ciagle sprawnie i wśród przyjaciół robić to co lubię i czym żyję i dzielić sie tym z kolejnym pokoleniem :) ot...tak to widzę
Pati

Post autor: Pati » 18 marca 2009, 13:16

Mooliczek pisze:planuję być wesołą staruszką
Będziesz straszyć ludzi na szczytach i przełęczach :P Zresztą jak dożyję, nie połamie mnie, to ja też :lol:
AniaŻ pisze:butów wspinaczkowych
Akurat ta kategoria modelu nie zachowa mi się. Gdyby tak w szafie leżało 10 par butów wspinaczkowych,
a wszystkie takie zasyfione, to ta narkoza doprowadziłaby do tego, że pewnie tych 40 lat jeszcze bym nie przeżyła :D:D:D
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 18 marca 2009, 16:54

Partycja pisze:Będziesz straszyć ludzi na szczytach i przełęczach :P Zresztą jak dożyję, nie połamie mnie, to ja też :lol:
Ja juz taką jedna widzialem, miala z 60 latek lekko i szla sama po orlej.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 18 marca 2009, 20:34

Najstarszy człowiek, który wszedł na Mount Everest miał 77 lat !!!
Był to Nepalczyk, a zrobił to w ubiegłym roku :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 02 kwietnia 2009, 9:46

Myślę, że najlepszym i najszybszym sposobem na ściankę to zainteresowanie jakiejś firmy czymś podobnym do tego co podała AniaŻ z tym ze może nie taka gładka pionowa ściana ale o powierzchni przypominającej naturalną skałę
Obrazek
Dla prężnej firmy inwestycja na własnym budynku żadna a za free reklama na całą Polskę i frekwencja młodych ludzi murowana.
Na takiej inwestycji można nawet zarobić, bo na pewno znalazłyby się firmy gotowe zapłacić za reklamę na takiej ściance.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 02 kwietnia 2009, 13:56

zapomniałem zapodać info o cylu filmów na tvn turbo http://www.tvnturbo.pl/program/1079/view więc podaję dzisiaj :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2009, 18:07

Radni wolą w góry jeździć :]
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 02 kwietnia 2009, 19:26

Noel pisze:Radni wolą w góry jeździć :]
Świetnie! Przeprowadzamy się do Sosnowca!
No dobra...trochę mnie poniosło...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Pati

Post autor: Pati » 03 kwietnia 2009, 8:57

Taka ciekawa inicjatywa:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... czyty.html
A dziś w Gazecie Wyborczej kontynuacja tematu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2009, 9:08

Partycja pisze:Taka ciekawa inicjatywa:
Popieram :)
Byłam ostatnio ze swoim 5-letnim siostrzeńcem na ściance - straszny był z niego chojrak, w ciągu dnia wszystkim mówił dookoła, że "idzie z ciocią na ściankę", a jak przyszło co, do czego, to zaczął mi jęczeć dwa metry nad ziemią ;) Do momentu, aż jakiś bąk lat 3 i 3/4 podbiegł do niego (zeskakując uprzednio ze ściany) i krzyknął: "ale to jes łatfeeeeeeee" ;)
Grunt, to wejść facetowi na ambicję ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 9:18

ODPOWIEDZ