Czarnohora 15.04-30.05

Tutaj umawiamy się na wspólne wyprawy w góry, oraz inne wyjazdy i imprezy.
Zaproszenia mają charakter publiczny. Wszelkie zaproszenia umieszczone w tym Dziale są dostępne dla wszystkich użytkowników Forum.
Osoba zakładająca temat odpowiedzialna jest za aktualizację informacji dot. zaproszenia w pierwszym poście.

Moderatorzy: adamek, Grochu, Moderatorzy

RafałK
Turysta
Turysta

Czarnohora 15.04-30.05

Post autor: RafałK » 25 marca 2018, 10:50

Witam wszystkich,
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, chętnie wybrałbym się w pasmo Czarnohory na Ukrainie. Dokładny termin do ustalenia, na jakieś 5-8 dni.
Osobiście jestem za wariantem całkiem na lekko lub robieniem dwudniowych tur, choć wolałbym nie mieć cięższego plecaka niż 15 kg.
Dojazd na miejsce ogólnodostępnymi środkami komunikacji.
W planach wszystkie dwutysięczniki Czarnohory, ale jestem otwarty na inne propozycje.
Cały termin podany w ogłoszeniu jest dla mnie dostępny (oprócz dwóch niedziel w maju), ale najlepsza byłaby druga połowa maja, gdy wszystko rozkwita.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Rafał.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta

Re: Czarnohora 15.04-30.05

Post autor: Rafal » 29 marca 2018, 18:33

Witam imiennika! W II połowie maja mam tydzień urlopu, chętnie się wybiorę. Co prawda mam tu inne ogłoszenie na temat Gorganów Wschodnich z Jaremcza, ale jak na razie nie ma wielkiego odzewu. W Czarnohorze byłem rok temu w wakacje.Kontakt na priv.
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
RafałK
Turysta
Turysta

Post autor: RafałK » 30 marca 2018, 18:24

To wstępnie możemy się ustawić po 20.05. Odpowiada Ci taki termin?
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta

Post autor: Rafal » 31 marca 2018, 8:11

Tak, wysłałem ci priv
RafałK
Turysta
Turysta

Post autor: RafałK » 01 kwietnia 2018, 8:33

Wygląda na to, że nie mam dostępu do wiadomości prywatnych, więc pozwolę sobie napisać tutaj. Jestem z Krakowa, więc dojazd do Przemyśla dosyć prosty. Stamtąd pociągiem przez granicę i dalej na miejsce. Alternatywą może być też autobus z Krakowa do Ivano-Frankivska. Najlepszym terminem dla mnie byłby okres od 17 do 21-22.05 lub pomiędzy 24 a 28-29.05. Myślę, że jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście grzbietem z namiotem. Można w ten sposób oszczędzić czas na dojazdy pod konkretne szczyty oraz szukanie noclegu a prowiant na 3-4 dni, nie powinien być bardzo ciężki. Nie spotkałem się w żadnych relacjach, żeby w drugiej połowie maja zalegała w Czarnohorze stała pokrywa śnieżna. Raczej wielkie płaty stwardniałego śniegu, co dodatkowo urozmaica wędrówkę. Co myślisz?
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator

Post autor: adamek » 01 kwietnia 2018, 10:14

RafałK pisze:
01 kwietnia 2018, 8:33
Wygląda na to, że nie mam dostępu do wiadomości prywatnych
sprawdź teraz czy Ci działa PW
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta

Post autor: Rafal » 01 kwietnia 2018, 14:52

RafałK pisze:
01 kwietnia 2018, 8:33
Wygląda na to, że nie mam dostępu do wiadomości prywatnych, więc pozwolę sobie napisać tutaj. Jestem z Krakowa, więc dojazd do Przemyśla dosyć prosty. Stamtąd pociągiem przez granicę i dalej na miejsce. Alternatywą może być też autobus z Krakowa do Ivano-Frankivska. Najlepszym terminem dla mnie byłby okres od 17 do 21-22.05 lub pomiędzy 24 a 28-29.05. Myślę, że jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście grzbietem z namiotem. Można w ten sposób oszczędzić czas na dojazdy pod konkretne szczyty oraz szukanie noclegu a prowiant na 3-4 dni, nie powinien być bardzo ciężki. Nie spotkałem się w żadnych relacjach, żeby w drugiej połowie maja zalegała w Czarnohorze stała pokrywa śnieżna. Raczej wielkie płaty stwardniałego śniegu, co dodatkowo urozmaica wędrówkę. Co myślisz?
Mnie bardziej pasuje wyjazd na cały tydzień tzn, pon-pt, twoje terminy to takie jakieś zahaczające od dwa różne tygodnie. Ja jestem ze Śląska, wędrówka granią spoko jak dla mnie... ale myślę, że dobrze byłoby się spotkać gdzieś bo odległość niedaleka i obgadać szczegóły, co myślisz o tym? Proponuje Katowice lub Kraków, lub gdzieś jakiś wyjazd w góry, pod koniec kwietnia będę miał 2 dni wolnego w tygodniu...
Odpowiedz