Kaukaz-Kazbek

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Halicz
Turysta
Turysta
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2013, 23:47
Kontakt:

Post autor: Halicz » 19 lipca 2014, 21:43

Tomasz1wa pisze: też chętnie dowiem się jakie są koszta. Miejsce musi być znakomite i pełne uroku ;) jak to bywa zazwyczaj za granicą.
Co mało dostępne dla Polaka tym lepsze dla oka ;)
Właśnie wróciłem z 16 dniowej eskapady po Gruzji. Leciałem LOT-em do Tbilisi (800 zł - w tym 23 kg plecak + 8 kg podręcznego), wymieniłem na miejscu 250 $, co starczyło na przejazdy, 5 noclegów z wyżywieniem u miejscowych (nie były konieczne, ale zaszaleliśmy...), trochę zakupów (pamiątki, piwo, chacha, owoce...).
Relację umieszczę za kilka dni :), ale porównując z wcześniejszym wyjazdem sprzed 2 lat, mogę zaryzkować stwierdzenie, że nieco piękniej jest w Swatii niż w Tuszetii, choć wszędzie tam w Górach cudnie jest.
Trekking udał się znakomicie, a na koniec wejścia na Kazbek 5 047 m n.pm. jako podsumowanie wyjazdu. Oprócz jednego członka wyjazdu (dolegliwości związane z wysokością) pozostali w bardzo dobrej formie weszli na szczyt.
Generalnie wyjazd bardzo udany - no i wszyscy szczęśliwie wrócili do domów, chociaż jeden bez butów :( i z rozbitą bulelką wina w plecaku...
Pisząc krótko - warto do Gruzji jechać!! :)
ODPOWIEDZ