Wypadki w górach świata

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 12 lipca 2012, 10:25

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 lipca 2012, 10:37

Wydzieliłem ten temat do osobnego wątku.
Nieciekawie się zaczął sezon w Alpach w tym roku.
Już dwa duże wypadki: pięc osób zginęło po upadku na Lagginhornie a teraz sześciu wspinaczy pochłonęła lawina.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Mike

Post autor: Mike » 12 lipca 2012, 10:55

Nie rozumiem tylko po co kolejny raz wydzielać nowe tematy.
Chyba tylko po to, aby był większy bałagan. :)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 12 lipca 2012, 11:43

nieciekawie w Alpach, co mnie szczególnie martwi :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 12 lipca 2012, 11:54

zgadzam się z Mike (co ostatnio zdarza mi się coraz rzadziej :P )

proponuję wziąć przykład z działu TATRY POLSKIE I SŁOWACKIE tam jest to dobrze ułożone
niech jeden wątek będzie - Wiadomości z gór odległych, a drugi osobny np. Tragedie w górach świata lub Wypadki w górach świata
chociaż mogłoby być wszystko razem w Wiadomościach z gór odległych

a czy wpis "Nanga Parbat - grań Mazeno zdobyta !!!" nie powinien też być w Wiadomościach z gór odległych :kukacz: Przecież po to jest ten wątek

co prawda mój wpis nie powinien być tutaj :zoboc: , tylko w UWAGI I PYTANIA DO SERWISU I FORUM, INFORMACJE TECHNICZNE, ale dotyczy tego wątku i myślę że jest ważny, bo za kilka tygodni trudniej będzie jakoś to uporządkować
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 lipca 2012, 13:25

Nie przekonują mnie Wasze argumenty.
W wątku wiadomości z gór odległych tego typu informacje giną w natłoku innych. Wydzielam jedynie te ważniejsze. Jednakże vox populi - vox dni; wrzuciłem ten temat do wątku uwagi i jeżeli większość moderatorow tak postanowi, to zmienię zasady obowiązujące w tym dziale.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 12 lipca 2012, 13:55

Witam

Tragedia ogromna,
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Moim zdaniem gdy na popularnej alpejskiej (turystycznie) trasie wydarzy się tragedia, to dobrze jest wydzielić wątek. Ale to jest moje zdanie

viking

Jednocześnie, szczerze to jestem nadal zdziwiony ,że "najgłupszy " w tym roku wypadek w Tatrach z 30.maja przeszedł bez echa?. Wydawało mi się , że jeżeli skiturzysta świadomie zjezdzał Rysą, gdy w tym czasie podchodzą nią inni turysci.
W efekcie ginie niewinna kobieta (matka dwójki dziewczyn), większość górskich for potraktowała ten news jako "był" ot tyle.

Ja mam swoje zdanie, bo to że wydarzył się tragiczny wypadek przez czyjąś głupotę powinien dać innym coś do myślenia. Moim zdaniem to :"M.......ca" który był wychwalany na kilku górskich forach.
A może teraz to już normalne, że jeżeli "ktoś" jest (był) na forum to jest mimo wszystko "cacy" a ta osoba co nie jest na forach to już nieszczęśnik bo "znajdowała się w niewłaściwym miejscu i czasie" .
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 13 lipca 2012, 10:21

zdjęcia z Mont Maudit przeklętej góry...
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -Alps.html
Mike

Post autor: Mike » 15 lipca 2012, 7:35

Dwoje alpinistów zginęło podczas wspinaczki na Mont Blanc.
nie żyje Polka
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tragicz ... omosc.html
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-po ... nId,622595
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 15 lipca 2012, 9:00

Smutne wieści ostatnio napływają z Blanca. Z tego co patrzyłem na pogodę to powyżej 4 tysięcy w ostatnich dniach mocno wiało, pewnie to było jedną z przyczyn nieszczęścia.
--->>>flickr<<<---
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 15 lipca 2012, 9:05

adrians_osw pisze:Smutne wieści ostatnio napływają z Blanca
to duża góra
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 15 lipca 2012, 16:27

coś mi się nie zgadza ale znawcą tamtych gór nie jestem
jeżeli zamarzli w drodze Gutier-MB to jak mogli być w tej grupie co na Mont Maudit przysypała ich lawina
oba miejsca są oddalone ok 10 km

Dziennikarze znów coś poplątali. Co TV, radio czy portal internetowy to inna często sprzeczna wiadomość :kukacz:

a w ogóle to nieciekawie tam się porobiło :( , mam nadzieję że pasmo nieszczęść już dla tego miejsca się skończyło
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 17 lipca 2012, 15:43

adamek pisze:coś mi się nie zgadza ale znawcą tamtych gór nie jestem
jeżeli zamarzli w drodze Gutier-MB to jak mogli być w tej grupie co na Mont Maudit przysypała ich lawina
oba miejsca są oddalone ok 10 km

Dziennikarze znów coś poplątali. Co TV, radio czy portal internetowy to inna często sprzeczna wiadomość :kukacz:

a w ogóle to nieciekawie tam się porobiło :( , mam nadzieję że pasmo nieszczęść już dla tego miejsca się skończyło
Kolejny raz potwierdza się powierzchownosc mediów i gonitwa za newsami kosztem zwykłej zawodowej rzetelności. Wiem co pisze, bo sam byłem kilka lat dziennikarzem.
Łączenie tych dwóch wypadków i podkreślenie, ze Polka zginęła "idąc od strony francuskiej" jest zwyczajnym belkotem.
Odsyłać tu do mojego wątku sprzed kilku miesięcy "triumf, tragedia i wolne media".
viewtopic.php?t=6900
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 17 lipca 2012, 16:07

Rejon Mont Blanc często był areną lawinowych tragedii.
Oto największe z nich na przestrzeni ostatnich 20-kilku lat:
Sierpień 1985 - 2 ofiary
Sierpień 1993 - 8 ofiar
Lipiec 1994 - podobnie jak w tym roku: 9 ofiar
Lipiec 1996 - 4 ofiary
Luty 1999 - po wyjątkowo obfitych opadach śniegu gnie aż 12 osób w jednej z najwiekszych lawin w rejonie MB
Sierpień 2000 - 5 osób
Lipiec 2004 - 2 ofiary
Lipiec 2007 - 3 ofiary
Sierpień 2008 - 8 ofiar
I ostatnia: 12 lipca 2012 - 9 ofiar.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2012, 19:03

Oj tam, oj tam. Jak ktoś chce, to się doczyta. Bodajże w ostatniej Angorze podali iż 28 osób, z których 9 zginęło pod lawiną, wyszło z Cosmiques. Polsko-hiszpańska ekipa szła inną drogą. To nie apteka, by wbijać szpilki np w info o rzekomej odległości 10 km. W tym momencie na myśl przychodzi mi ostatni wypadek od strony włoskiej. W masywie MB rocznie ginie około stu osób i zestawienia wypadków często podawane są łącznie. Przykra tragedia. Na nic się zdało doświadczenie w konfrontacji z siłami przyrody :|
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2012, 18:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ