Norwegia

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Norwegia

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 10:01

W połowie lutego wybieramy się z Paula do Norwegi. Mieszkać będziemy w Oslo przez jakieś 2 tygodnie. W tym czasie chcieli byśmy coś zwiedzić, może jakiś szczyt zdobyć. Tylko nie wiemy praktycznie nic, Przewodnik dopiero ma nam przyjść. Widziałem że kilka osób było w Norwegii. Jeśli ktoś z Was był i może nam coś polecić będziemy wdzięczni. :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 10:31

Od Oslo jest to kawał drogi ale napewno warto zobaczyć kjeragbolten lysefjorden. W Oslo oczywiście nowy budynek opery ( można sobie po dachu pochodzić). W dwa tygodnie to możecie pojechać na nordkapp po drodze zwiedzając fiordy. W sumie to troche nie po drodze ale warto zobaczyć najpiękniejszy fiord Geirangerfjord. Przejechać drogą troli i orlów ( w autobusie ludzie zawsze krzyczą ) Po nordkappie wrócić przez finlandię, wioske św mikołaja w Rovaniemi do Helsinek. Najwiekszym promem na świecie popłynąć do sztokholmu i do domciu. :) W Norwegii możecie spać w kazdego w ogródku do 24h. Nikt Wam nic nie zrobi i Was nie wyrzuci. Bardzo chętnie przyniosą Wam wrzątek i zapytają czy czegoś nie potrzeba. Taki mają zwyczaj.
Załączniki
2067244410_5bf1b25d53.png
2067244410_5bf1b25d53.png (249.52 KiB) Przejrzano 1104 razy
z8792851X,Budynek-Norweskiej-Opery-Narodowej-w-Oslo--proj--Snohetta.jpg
z8792851X,Budynek-Norweskiej-Opery-Narodowej-w-Oslo--proj--Snohetta.jpg (67.09 KiB) Przejrzano 1101 razy
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 13:29

Wszytsko zachęcające tylko że lecimy tam do kolegi i nie mamy swojego samochodu. Mam nadzieje że uda mi się go wyciągnąć tam, a jak nie to auto pożyczyć co by gdzieś podjechać :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 13:33

To jak bedziesz mial auto to jedź na kjeragbolten lysefjorden
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 13:35

Mam nadzieję że się nam uda tam wybrać :)
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 18 stycznia 2012, 16:54

Ptoszek pisze:W połowie lutego wybieramy się z Paula do Norwegi. Mieszkać będziemy w Oslo przez jakieś 2 tygodnie.
Fajnie się macie.
Oslo zwiedzicie w 2 dni, no w 3 wolnym krokiem, a potem to mykajcie za zwiedzanie kraju. W Oslo co zwiedzić to już Wam kumpel powie. Polecam Fortecę nad głównym fiordem i Park Vigellana.
Jeśli nie będziecie mieli auta to skorzystajcie z komunikacji publicznej.
Wszelkie info uzyskacie na dworcu autobusowym w centrum Oslo.
Jak chcecie w jakieś górki to polecam okolice Rauland ( w miarę blisko jak na Norwegię - 3h jazdy autem, tam m.in. pracowałem). Po drodze możecie zwiedzić Muzeum Ciężkiej Wody http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,muz ... jukan,5346 w Rjukan.
Jest tam tez "Ścieżka Partyzantów" w górach wokół Muzeum, i jest wjazd koleją na górę.
http://www.visitnorway.com/pl/gdzie-jec ... -w-Rjukan/
Na najwyższą górę Norwegii Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.) to chyba w lutym nie bardzo, chociaż... info znajdziecie w necie kopiując nazwę (Ctrl+C :lol: )
Byłem w Norwegii prawie 1,5 roku (praca - więc dużo nie pozwiedzałem, bo soboty robocze były, ale trochę zawsze)
Jakbyście dotarli do Rauland (mekka narciarzy) to możecie wybrać się w okoliczne górki. Tylko uważajcie na łosie :)
Linki na PW :spoko:
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 17:20

Królik pisze:Jakbyście dotarli do Rauland (mekka narciarzy) to możecie wybrać się w okoliczne górki. Tylko uważajcie na łosie
Przes 12 dni robiąc 8,5tys km po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia. Za to reniferów mam dość do końca życia i jeden dzień dłużej...
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 18 stycznia 2012, 18:48

ks.tomcio pisze:nie widziałem łosia
a ja się na jednego - właściwie jedną, bo to klępa była - o mało nie nadziałem autem.
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 18:58

Królik  Wielkie dzięki. Zabiorę się za czytanie o tych wszystkich miejscach co polecacie, bo warto się wybrać i pozwiedzać, poznawać nowe miejsca :jupi:
ks.tomcio pisze:po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia
ciśnie mi się coś na usta :zoboc: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 19:59

Ptoszek pisze:ciśnie mi się coś na usta
Dawaj co chciałeś powiedziec nie bede sie obrazac :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2012, 20:19

Ptoszek pisze:ks.tomcio powiedział/-a:
po norwegii finlandii i szwecji nie widziałem łosia

ciśnie mi się coś na ust
Bo nie patrzyłeś w lustro :zoboc: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 20:28

Wiedziałem ze tak napiszesz. Już miałem pisac wczesniej czy nie miałes na myśli lustra :P :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2012, 23:08

Ptoszek pisze:nie mamy swojego samochodu
Ja słyszałem, że w Norwegii autostop to sama przyjemność ;)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Ptoszek » 19 stycznia 2012, 5:37

ks.tomcio pisze:Wiedziałem ze tak napiszesz. Już miałem pisac wczesniej czy nie miałes na myśli lustra
:zoboc:
Snufkin pisze:Ja słyszałem, że w Norwegii autostop to sama przyjemność
Słyszałeś czy tego doświadczyłeś :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2012, 22:20

uważaj na Helgi :D chociaż Paula może i sobie poradzi :P
Odpowiedz