Grecja

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2011, 19:46

czy ktoś mógłby zeskanować ten artykuł o olimpie z grudniowego npm i podesłać na mejla? Nie wiem czy jest mozliwość jeszcze dostania gdzieś całego numeru...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2011, 23:38

salek możesz zamówić ten numer za 6,50 (koszty wysyłki ponosi wydawnictwo) :)
Kontakt: dział Kolportażu, Violetta Gawrońska, e-mail: violetta.g@kruszona.pl, tel. 61 869 91 77
Mroczny

Post autor: Mroczny » 18 stycznia 2011, 7:35

Zapodaj mi maila na pw
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2011, 18:45

@Rudzielec - dzięki za przydatną informację :)

Dla ciekawych - znalazłem też fajny opis w internecie dotyczący masywu olimpu:

http://www.sktj.pl/epimenides/globtrot/grecja01_p.html



P.S. aha! Ptoszek - jeszcze nie wiem kiedy dokładnie tam będę, ale z przyczyn "drugopołówkowych" wchodzą w grę tylko miesiące lipiec/sierpień...
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 stycznia 2011, 22:12

salek pisze:P.S. aha! Ptoszek - jeszcze nie wiem kiedy dokładnie tam będę, ale z przyczyn "drugopołówkowych" wchodzą w grę tylko miesiące lipiec/sierpień...
ja taksamo w tym terminie będę wiec.... może uda się nam spotkać :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
kris75

Re: Grecja

Post autor: kris75 » 19 stycznia 2011, 13:49

Ptoszek pisze:Mam takie pytanko do Was Klubowicze - Forumowicze. Był może ktoś z was w Grecji i łazikował po greckich górach?? W tym roku wybieram się właśnie na 2 tygodnie i z chęcią bym pochodził po jakiś górach. Nigdy tam nie byłem więc jestem kompletnie zielony co można tam zobaczyć. Może siedziba greckich Bogów ? Bardzo był bym wdzięczny za jakies porady co warto zwiedzić co zabrać itp. Wolę wcześniej się dowiedzieć i przygotować do zwiedzania. Z góry bardzo dziękuję. Przez 2 tygodnie będę mieszkał w Atenach.
Odsyłam tutaj na stronę mojego przyjaciela on przeszedł praktycznie wszystko w Grecji.

http://e-wyprawy.pl/

Obejrzyj sobie galerię z Grecji tam są poszczególne pasma z tego co wiem to najbliżej będziesz miał w góry Parnassos
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 19 stycznia 2011, 14:55

kris75 wielkie dzięki
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 07 lutego 2011, 23:08

Zaczyna mi sie krystalizować pomysł na Grecję (z biurem podróży i żoną)i na jeden dzień (plus ewentualnie noc) spróbuję wyrwać się w góry i wejść na Olimp. Jeszcze nie wiem jak to zrobić, będę czytał.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2011, 23:11

Mi się krystalizują 2 ostatnie tygodnie sierpnia, miejscowość Paralia, rzut beretem od masywu. Na dojazd, szczytowanie i powrót do miejsca od(s)poczynku przewiduję 2 dni. Nocleg najprawdopodobniej w schronie.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 lutego 2011, 15:18

salek pisze:Mi się krystalizują 2 ostatnie tygodnie sierpnia, miejscowość Paralia, rzut beretem od masywu. Na dojazd, szczytowanie i powrót do miejsca od(s)poczynku przewiduję 2 dni. Nocleg najprawdopodobniej w schronie.
Czy w jeden dzień, w stylu "zakopiańskim" można zdążyć?
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2011, 20:08 przez zbig9, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2011, 15:28

Gdzieś wyczytałem, że się da, ale gość samochodem swoim jechał i parkował w leptokarii - rano wyjście, późny wieczór powrót... ja nie chcę się tak gonić :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 08 lutego 2011, 15:43

salek pisze:Mi się krystalizują 2 ostatnie tygodnie sierpnia, miejscowość Paralia, rzut beretem od masywu. Na dojazd, szczytowanie i powrót do miejsca od(s)poczynku przewiduję 2 dni. Nocleg najprawdopodobniej w schronie.
Kurcze nie wiem czy jeszcze będę w tym terminie w Grecji :( ale jeśli bym był to piszę się na to :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2011, 16:26

W Leptokarii jest bardzo fajnie, byłam :) Co prawda wtedy głównym celem była plaża, ale zawsze ;) ;) Sporo Polaków.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 08 lutego 2011, 18:08

Też się zastanawiałem nad Olimpem w tym roku. Tylko z tego co czytałem to odradzam styl "zakopiański", ponieważ na szczycie najlepiej być około 10 góra 11 później się chmurzy i to jest codzienna norma.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 08 lutego 2011, 19:18

My z Paulinką z Aten mamy tam jakieś 500km :( wiecie czy kursują tam jakieś metra, zeby było bźuuuuuuuuuuuuuuuuuum i już pod olimpem ?? :twisted: albo jakieś pociągi wiecie coś na ten temat ??
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ