na Małą Fatre

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

na Małą Fatre

Post autor: gaza » 13 kwietnia 2010, 19:23

Czy może mi ktoś powiedzieć,gdzie można zostawić samochód idąc na Wielki Krywań,czy można wjechać do Vratnej,czy jest to może taka miejscowość jak Kuźnice i można wjechać tylko busem,i jakim szlakiem i ewentualnie z kąt jest najlepiej wejść na szczyt :?:
z góry DZIĘKUJE
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 13 kwietnia 2010, 20:22

Nie ma problemu z zostawieniem samochodu we Vratnej; parkingi znajdują się na końcu doliny przy wejściu na szlaki. Podejście zielonym na Snilovske Sedlo jest bardzo męczące. Może lepiej wjechać kolejką i przedłużyć sobie trasę o wędrówkę grzbietem np. w kierunku Południowego Grunia? Można też zacząć żółtym przez Gruń (niezapomniane widoki na Wielki Rozsutec) i potem pójść grzbietem na Wielki Krywań Fatrzański. Odcinek ze schroniska na Południowy Gruń zarówno w wejściu jak i zejściu to również mordęga ;) Nie znam trasy z Vratnej przez Kraviarskie. Nieopodal parkingu (ok.10 min) znajduje się skromny symboliczny cmentarz upamiętniający głównie ofiary powodzi w dolinie.
Bardzo lubię Małą Fatrę i wszystkim polecam to pasmo :)
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 13 kwietnia 2010, 20:31

Dzwonek dziękuje ci bardzo,właśnie o to mi chodziło,wszystko i na temat,jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź :spoko: :oki: :brawo:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 11 lutego 2011, 13:37

Nie będę zakładał tematu, podepnę się tutaj - gdzie zrobiono to zdjęcie

http://foto.onet.pl/ok8r,w4ds393gh9es,j ... ?D=1#jra2c

Nie wiem czy się wyświetla galeria czu konkretne zdjęcie (zdjęcie 48 i 49).

Z góry dziękuję.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 11 lutego 2011, 14:34

dobre zdjęcia Tauzen, na czasie :spoko:
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 11 lutego 2011, 14:43

Zapomniałem dać na końcu pytania znak "?". Zdjęcia rzeczywiście dobre, tylko gdzie to jest?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 lutego 2011, 19:19

Grań główna, odcinek Velky Krivan- Maly Krivan.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 12 lutego 2011, 7:46

Dzięki.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

dojazd i parking

Post autor: Han-Ka » 20 czerwca 2011, 20:51

Jadę z mężem już w czwartek raniutko w (na?) Małą Fatrę. Czy od Zwardonia należy jechać drogą nr 11 przez Cadce i Ziline? A może ktoś jechał bocznymi drogami przez Oscadnice i Starą Bystrice? Taką krótszą trasę wyznaczyła moja nawigacja, ale nie wiem w jakim stanie jest ta droga i jak przedziera się przez góry. :?:

I jeszcze jedno : czy w węźle szlaków Tiesnavy przy drodze z Terchovej do Vratnej jest parking? Chcę podreptać stamtąd na Obsivanke i Sokolie. :)
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 20 czerwca 2011, 21:10

Han-Ka jedź sobie w Rajczy na Ujsoły,później przejście graniczne Glinka,Novoć,Zakamenne,w ZAKAMENNYM w prawo na drogę nr 520 później w lewo w miejscowości Orawska Lesna jakieś 20 km.drogą górską z super widokiem na Małą Fatrę dojedziesz do miejscowości Zazriwa dalej drogą nr 583 do Terchowej w Terchowej koło pomnika Jury Janosi a w lewo i zależy gdzie chcesz iść albo do końca do Vratnej i z tamtąd na Velki Krywań i Chleb,albo do miejscowości Stefanova gdzie z kolei możesz iść na Velki Rozsutec i Stoha.polecam ci Rozsutec,ode mnie z Ujsół to jakaś godzinka drogi
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 20 czerwca 2011, 21:18

parking we Vratnej jest darmowy,a w Stefanowej płaci się 2 euro
Han-Ka pisze:jeszcze jedno : czy w węźle szlaków Tiesnavy przy drodze z Terchovej do Vratnej jest parking?
jest darmowy tylko malutki na ok.20 samochodów,tak,że musisz być rano.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 20 czerwca 2011, 21:18

Jadąc od Zwardonia przejeżdzasz Czadce w stronę Żyliny, i skrecasz w lewo na droge 520, w Starej Bystricy skręcasz na Radostke i dalej przez Lutice do drogi 583 , mijasz wtedy Żyline, jechałem tak jesienią zeszłego roku.Na drodze z Terchovej jest kilka parkingów, w samej Terchovej, przy skrecie na Stefanovą, nie powinna być problemu z parkowaniem.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 20 czerwca 2011, 21:25

ninik pisze:w samej Terchovej, przy skrecie na Stefanovą, nie powinna być problemu z parkowaniem
jest duży parking pod sklepem po lewej stronie - pod Janosikiem
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 20 czerwca 2011, 21:40

gaza , ninik , adamek ,
dzięki za szybkie odpowiedzi. Właśnie o takie informacje mi chodziło. :>
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 20 czerwca 2011, 21:41

lepiej jechać dalej przy Tiesnavy po lewej stronie zaraz przy wejściu na szlak jest parking
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
ODPOWIEDZ