Mała i Wielka Fatra

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Mała i Wielka Fatra

Post autor: WAR » 22 marca 2015, 21:23

Witam,
zakupiłem sobie ostatnio mapy Małej i Wielkiej Fatry. Od dawna chciałem odwiedzić ten region ale jak zwykle jak już pojadę, to będę miał mało czasu na eksplorację. Stąd moje pytanie: czy moglibyście mi pomóc w doborze najlepszych szlaków? oraz o informację w jakiej miejscowości zrobić bazę noclegową. Będę wdzięczny również za linki do relacji z wyjazdów.

Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1053
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 22 marca 2015, 22:05

Klasyczną miejscowością na Małą Fatrę jest Terchova albo Stefanova. A na Wielką - Blatnica lub Liptovske Revuce. Ogólnie, jeżeli chciałbyś poznać Małą i Wielką Fatrę podczas jednego krótkiego wyjazdu, to wszystkiego nie zobaczysz.

A tu parę moich relacji z tamtych stron:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 22 marca 2015, 22:44

W sumie nie napiszę nic innego co polecił Sprocket, wrzucam swoją relację z Wielkiej Fatry

viewtopic.php?t=7217&highlight=wielka+fatra
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 23 marca 2015, 8:47

Ja też zamieszczę link do naszej relacji. Polecam warto odwiedzić Małą Fatrę.
viewtopic.php?t=10162
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 23 marca 2015, 9:06

Tu znajdziesz trochę moich wspomnień i zdjęć z interesującego Cię rejonu :

viewtopic.php?t=9537&start=0&postdays=0 ... velka+luka

viewtopic.php?t=10445

viewtopic.php?t=10321&highlight=rakytov

sprocket73 pisze:jeżeli chciałbyś poznać Małą i Wielką Fatrę podczas jednego krótkiego wyjazdu, to wszystkiego nie zobaczysz
To prawda, musisz się zdecydować na jeden rejon, zresztą wiele zależy od długości pobytu. Mała Fatra Krywańska jest piękna, ale bardziej popularna. Jeśli lubisz samotność na szlaku, to znajdziesz to w części Luczańskiej lub na Wielkiej Fatrze.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 23 marca 2015, 12:49

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Problem mój polega na tym że mam mało czasu na odwiedzanie gór, więc jak już się pojawię u ich podnóży chciałbym już mieć jakiś plan na wycieczkę. Stąd pytanie do Was. Oczywiście wiem, że nie dam rady wszystkiego przejść za jednym wyjazdem i dlatego staram się wybierać perełki. Choć patrząc na Wasze relacje mam wrażenie, że zdecydowana większość tras w obu Fatrach to perełki :)

Tatry odwiedzam zawsze (choć w tym roku nie dam rady) w długi weekend majowy i do tłumów się przyzwyczaiłem. Puki ludziska nie śmiecą i nie dmuchają mi dymem papierosowym w twarz, nie przeszkadzają mi. Wybierając trasy staram się wziąć pod uwagę skale trudności, widokowość i długość trasy, bardzo rzadko zwracam uwagę na popularność szlaku. W części szczytowej zbytnio uczęszczany szlak staje się problemem, ale to tylko krótkie chwile w całodniowych wyrypach.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 25 marca 2015, 14:01

Mała Fatra jest kiepska na weekend majowy albo inny długi weekend. Za blisko i w fajną pogodę spotkasz tam tłumy rodaków.

Dwie fotorelacje z Małej Fatry:
-Październik: https://plus.google.com/photos/10977101 ... banner=pwa
-Również październik:
https://plus.google.com/photos/10977101 ... banner=pwa

W Wielkiej Fatrze byłem w długi weekend sierpniowy. Ilość turystów na szlaku była znośna, co mnie dość zaskoczyło, ale zdarzały się też perełki... ;)
https://plus.google.com/photos/10977101 ... banner=pwa
Załączniki
PICT7544.jpg
(37.73 KiB) Pobrany 1657 razy
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
ODPOWIEDZ