Góry nad jeziorem Garda.

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 21 stycznia 2015, 9:25

viking pisze:zeby otrzymywać grupon włoski, musisz zalozyc włoską meilową skrzynkę , choćby na libero.it
rrrany...ale superpomysł! :jupi:
...że też na to nie wpadłam, no ;)

Tylko, z drugiej strony, potem te wszystkie manipulacje finansowe, jakieś przeksięgowania, konta walutowe....to pewnie 100 razy bardziej skomplikowane niż założenie włoskiego maila, hmm :oczynoela:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 stycznia 2015, 16:49

.......ja chyba jednak będę musiała z Booking.com korzystać.
Na tych włoskich stronach nie poradzę sobie.I tak już wielki wyczyn sobie przypisuje :P ,że potem na miejscu jakoś mi idzie.
może ktoś wie jak szukać rozkładu jazdy pociągów czy busów.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 22 stycznia 2015, 18:47

Tilia

pociag po wlosku to treno, natomiast transport autobusowy to bus. cena to prezzo :>

nie wiem skad chcesz jechac i dokad, ale rozklad pociagow Bergamo Brescia - masz tutaj

Wazne (dobrze wiedziec w jakim regionie chcesz sie poruszac)

http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... &invio=Vai

http://fahrplan.sbb.ch/bin/query.exe/in ... 3&OK#focus

wybieraj raczej pociagi regionalle (najtansze)

wstawiasz swoje stacje i fru :P

acha We woszech zmiana rozkadu pociagw nastepuje zawsze na poczatku maja

aaig, w wiekszosci , w odpowiedzi na oferte gruponu, podawalem swoja karte kredytowa (numerki) i ....rezerwujesz termin :)

Nie znam zadnego obcego jezyka, a jakos sobie na tym swiecie radze :twisted:

szczerze to czasami korzystam z googlowe translatora i jakos to idzie :lol:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 23 stycznia 2015, 10:04

viking pisze:wybieraj raczej pociagi regionalle (najtansze)
j amam dobre doświadczenia z "Trenitalia". Wprawdzie jechałam takim droższym bo którąś Freccią...rossa albo bianca - nie pamiętam. Jeśli jakieś dalekie wojaże, to bilet dobrze jest kupić przez internet i sporo wcześniej. To wtedy można nawet za kilkanaście euro przejechać pół Buta :> Tylko trzeba tam założyć sobie konto na tej stronie co viking zapodał.

A bankowością się muszę zainteresować dokładniej, skoro...
viking pisze:w wiekszosci , w odpowiedzi na oferte gruponu, podawalem swoja karte kredytowa
jakieś półtora roku temu przelew tylko przez western union albo właśnie z konta walutowego, ale mam nadz. że cośtam się zmieniło :roll:

A to tutaj:
viking pisze:Nie znam zadnego obcego jezyka, a jakos sobie na tym swiecie radze
...bardzo dla mnie budujące! :spoko: :jupi:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 stycznia 2015, 13:34

Mam założone konto na Trenitalii ,bo właśnie już kupowałam taki bilet.Jednak jest on na konkretny kurs pociągu a jak się np nie zdąży,co mnie się zdarzyło,to przepada.Potem kupowałam w automatach,metodą prób i błędów,to i teraz damy radę :)
viking pisze:nie wiem skad chcesz jechac i dokad, ale rozklad pociagow Bergamo Brescia
Dziękuję Viking,właśnie ta trasa mnie najbardziej interesuje.Najpierw zwiedzę Mediolan,dokąd podobno pociągi jadą co godzinkę /zaglądam na fora gdzie ludzie opisują swoje wojaże / a potem chyba do Desanzano del Garda-bo tam stąd chyba najłatwiej będzie dotrzeć na północ jeziora.Na razie to tylko takie moje domysły a jak dokładnie będzie to jeszcze nie wiem.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2015, 20:41 przez Tilia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 23 stycznia 2015, 16:07

Chyba nie przepada? aby bilet był nieważny to musiałas go na peronie skasować ? Owszem kupowałem tez w automatach La Spezia (gdy "robiłem Cinqe Terre"), ale (moge sie mylic) bilet z automatu , jak i kasy wazny był ....jakis okres, ale pamiętam ,ze kupiony w kasie (2005 lub 6) i nie zdażyłem pociąg, to spokojnie na niego pojechałem 2-3 dni później.

Ważne . Do 2012 lub 13 dw. kolejowy w Milano (Centalny) o godz 23 był zamykany ( z pasażerami w srodku) i otwierany dopiero o godz 4 rano (moze cos sie zmieniło)

rzuciłem okiem na grupon

http://www.groupon.it/getaways?nlp=&CID ... o-di-garda

Do Milano , z Bergamo (lotniska) zawsze smigałem ilnia busa chyba "orio" sie nazywa (ła), cos ok 8 eu za bilet (ale opłacało sie kupić zestaw 3 biletów za 18) ale to był rok 2012 lub 13.

Bedac w Milano to ja plecam Ostania Wieczerze, ale w sezonie to trzeba było robic tel rez min z miesiecznym wprzedzeniem ( podawało sie tylko nr kredytowej i to wszystko ), dach Koscioła, park Sforza, La scala z ulicy wyglaa (prawie ) jak zwykły gmach, ciekawy pasaż , czesto po wypadach alpejskich leniuchowałem na "Idroscali". Dla wielu obowiązkowym pkt odwiedzenia w Milano to San Siro" obiekt gdzie w jeden weeken gra AC Milan a w drugim tygodniu "Inter" . Generalnie w Milano b drogie sa noclegi , a i w sklepach jak dla mnie ceny wysrubowane , Racja jeszcze sa Muzea , oraz kościól w którym wyglasaana jest msza w naszym języku. No i tam poraz pierwszy zobaczyłem ze kolorem Mc Donalds nie jest czerwony a ....czarny :-)
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 stycznia 2015, 19:53

viking pisze:aby bilet był nieważny to musiałas go na peronie skasować ?
Viking masz rację,bilety są ważne coś 2-3 miesiące,ale kupiony przez internet w kasowniku się nie kasuje tylko w pociągu okazuje,jakby konduktor sprawdzał.Ważny jest 4 godz.od wydrukowanej godziny odjazdu pociągu,no a że był na godz.21,50 a kolejny pociąg jechał po 5 rano więc kupowałam nowy bilet.Nie ryzykowałabym aby karę zapłacić,około 70 euro,chociaż nigdy nie widziałam aby jakiś konduktor sprawdzał bilety.
Nie wiem nic o kontach walutowych,bo ja wszędzie trafiam na płacenie kartą.
viking pisze:Do 2012 lub 13 dw. kolejowy w Milano (Centalny) o godz 23 był zamykany ( z pasażerami w srodku) i otwierany dopiero o godz 4 rano (moze cos sie zmieniło)
Mnie taka niespodzianka spotkała na lotnisku w Pizie :shock: Kiedy wiedziałam,że na ten pociąg nie zdążę /bo na Taxi tłum czekał a najwyżej 2 kursowały-widać włoskim taksówkarzom na kasie nie zależy/ tutaj postanowiłam czekać na ranny pociąg........ale wielkie było moje zdziwienie kiedy przed 24-tą obsługa kazała mi wyjść na zewnątrz bo lotnisko do szóstej rano zamykają..dobrze,że to była ciepła,wrześniowa noc.Po trzeciej poszłam na dworzec,który był otwarty ale strachu się najadłam nie mało......wiele byłoby opowiadać :!: nasz katowicki dworzec to Wersal :!:
viking pisze:Generalnie w Milano b drogie sa noclegi

udało mi się zarezerwować nocleg za 43 zł i to ze śniadaniem/sama jestem w szoku ale jak to będzie wyglądało to się okaże :P ,w pokoju 8-mio osobowym.....hm nie powiem,że nie mam strachu kto tam jeszcze będzie i czy oko zmrużę :oczynoela:
Dziękuję Wam,że piszecie bo wszystkie wskazówki bardzo się przydadzą.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 23 stycznia 2015, 22:34

jeszcze jedna ciekawostka ;)
Rozrywki po zmroku

W Mediolanie tuż po zachodzie słońca nadchodzi pora aperitivo. Pod tą uroczo brzmiącą nazwą kryje się włoski odpowiednik kilkugodzinnej Happy Hour. W Mediolanie jednak, aperitivo to prawdziwy rytuał. Kupując drinka, z reguły w cenie od 6 euro w górę, dostaje się nieograniczony dostęp do typowo włoskich przekąsek. Zwykle są to kawałki pizzy, różnorodne pasty, świeże warzywa, grzanki i sałatki. Dzięki aperitivo, na nocny podbój miasta rusza się nie tylko w dobrym nastroju, ale też i o pełnym żołądku. I trzeba dodać, że jest on pełen samych przysmaków. Mediolan kocha rozrywki i zabawę. Mediolańskie życie nocne skupia się w dzielnicy Navigli. Jest to miejsce kipiące wprost o tej porze dnia energią ludzką. Rozbrzmiewające muzyką puby, bary, kawiarnie i restauracje otwarte są tu do ostatniego klienta. W ciągu jednej nocy można tam spotkać chyba wszystkie narodowości świata.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 14 lutego 2015, 20:59

klamka zapadła,podróż staje się realna bo bilety i zakwaterowanie wykupione.co z tego wyjdzie to się okaże........pewnie jeszcze wiele pytań będę miała :shock: :roll:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 16 lutego 2015, 10:18

Tilia pisze:podróż staje się realna
super! Powodzenia :spoko:
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 16 lutego 2015, 20:41

Tilia pisze:klamka zapadła,podróż staje się realna
I ahoj przygodo! :)
Tilia pisze:co z tego wyjdzie to się okaże
Do odważnych świat należy! Pomyślności! :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 lutego 2015, 19:14

Dzięki dziewczyny.Strachu nie ma bo już,rok temu,sama Włochy penetrowałam :) więcej się boję czy córa będzie zadowolona.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 17 lutego 2015, 21:23

No to zostaje życzyć udanej wycieczki :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 lutego 2015, 22:11

Tilia pisze:klamka zapadła,podróż staje się realna bo bilety i zakwaterowanie wykupione.
:brawo: :brawo: :brawo:
Brawo Tilia! Tym bardziej, że, jak piszesz, to już nie pierwszyzna dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 18 lutego 2015, 19:59

Dzięki Grzesiu,choć lepiej by było gdybyś się też tam wybrał :)
Jolu,powiem Ci w sekrecie,miałam więcej szczęścia niż rozumu :P
W chwilach kiedy traciłam grunt pod nogami z pomocą zjawiali się napotkani przypadkiem Polacy :) Tak poznałam przesympatyczną parę młodych ludzi,rodaków zamieszkałych w Amsterdamie,kiedy bezradnie chodziłam po peronach bo żaden pociąg się nie podstawiał.....co się okazało s t r a j k.
Gdyby nie oni to nie wiem jak długo bym tam łaziła,bo oczywiście nic nie rozumiałam co przez megafon podawali,czy na tablicy odjazdów pisało.Nie jest łatwo kiedy tylko ruskiego,kiedyś tam,się uczyło ale za to jaka potem satysfakcja,że się dało radę no i chce się więcej....
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ