Góry nad jeziorem Garda.

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Góry nad jeziorem Garda.

Post autor: Tilia » 16 stycznia 2015, 13:27

Mam nietypowe pytanie.Czy byłby ktoś zainteresowany tym terenem w okresie kwiecień-maj. najtaniej wychodzi domek 4-5 osobowy,około 400 zł za 7 nocy.Jeśli byłby pozytywny odzew to zamieszczę zaproszenie :!:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 stycznia 2015, 14:05

Tilia a nie ma obawy, że w tym terminie w górach jeszcze śnieg będzie leżał?
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 16 stycznia 2015, 16:17

Ale np rowerkiem wokół jeziorka to już wtedy chyba bardzo można?
:)
ach....włoskie jeziorko, góry i paliwo - w sensie jedzonko! :D mniam ;)
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 16 stycznia 2015, 16:31

ale z tym śniegiem no to nie wiem, hmmm, teraz piszą np. na stronie kolejki linowej, że na Monte Baldo zamknięte są trasy narciarskie z powodu...braku śniegu :lol:
http://www.funiviedelbaldo.it/
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 stycznia 2015, 16:32

termin taki,bo właśnie syn będzie tam w pracy i chciałabym połączyć przygodę z odwiedzinami :) i tak jak aaig myślę no a góry jakby się jeszcze udało zaliczyć to byłoby super :!: mam trzy siostry ale namówić je na coś takiego graniczy z cudem więc tylko górscy przyjaciele mogą mnie nie zawieść........ale rozumiem,że termin mało komu może pasować.
ha,ha teraz dopiero doczytałam o tym braku śniegu....no więc :?: może jednak znajdzie się ktoś chętny...
właśnie o tą okolicę chodzi bo zakwaterowania bym szukała w pobliżu RIVA DEL GARDA.

http://zobaczone.pl/wlochy/monte-baldo- ... otu-ptaka/
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 stycznia 2015, 16:46

Tilia pisze:.ale rozumiem,że termin mało komu może pasować.
No właśnie, Tilia! Gdybym ja mogła w takich terminach wyjechać to bym na skrzydłach poleciała nad jez. Garda!... :roll:
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 17 stycznia 2015, 10:35

A ten termin szło by jakoś bardziej sprecyzować?
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 stycznia 2015, 15:26

Co do miesiąca to mogę się dostosować,choć najbardziej by mi pasował koniec kwietnia czy początek maja.Najpierw jednak chciałam wiedzieć czy w ogóle ktoś mógłby do mnie dołączyć.Jest tylko spora nieścisłaść,w tej mojej pierwszej informacji,cena dwa razy wyższa :( .tak wprowadzają sprytnie w błąd-najpierw jest podane np. 5 osób 1600 zł a po kliknięciu w szczegóły - od 385,00 euro za dwie osoby/za tydzień/ ale szukam nadal bo coraz bardziej zapalona jestem i na google maps tym chłopkiem teren penetruję :jupi: Coraz więcej czasu tym wirtualnym podróżom poświęcam :)
i tak np.wczoraj byłam tutaj
https://www.google.pl/maps/place/Christ ... d7019502de
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 stycznia 2015, 18:12

Na dzień dzisiejszy,gdybym rezerwowała dla jednej osoby,toby było tak 15.04-22.04, bo jest najtańszy lot do Mediolanu/Bergamo/ 305 zł. plus 70.00, pensjonat 750.00 do tego koszty dojazdu pociągiem,wyżywienie i jakieś dodatkowe przyjemności :) Proszę o radę.......czy da się taniej :?:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2015, 19:08 przez Tilia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 17 stycznia 2015, 18:44

Tilia pisze:najbardziej by mi pasował koniec kwietnia czy początek maja
A to nie, bo w tym terminie planuję wyprawę w Gorgany.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 stycznia 2015, 19:06

Szkoda :( fajnie byłoby mieć takiego faceta w drużynie- bezpiecznie i wesoło itp.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 18 stycznia 2015, 23:02

Hey

Rejon Gardy (Rivy) to ciekawe szlaki jak i ferraty dla każdej osoby (jest tego cos około 30, które miałem okazję poznać), dla wspinaczy to super rejon, a miasteczko Arco napewno cos wspinaczowi "mówi".
Jezioro cudowne (nie tylko to, bo w niedalekiej odległosci sa tez inne równiez atrakcyjne)

Tilia moja mała rada, zapisz sie na grupon (włoski) a spoko znajdziesz w t w tym martwym sezonie coś tańszego w tej okolicy.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 18 stycznia 2015, 23:14

dzięki Viking za radę,poszukam tej stronki o której mówisz.
Pamiętam jak kiedyś opowiadałeś o tamtym rejonie.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 20 stycznia 2015, 12:15

Tilia, zeby otrzymywać grupon włoski, musisz zalozyc włoską meilową skrzynkę , choćby na libero.it
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 stycznia 2015, 0:37

dzięki :!: to już chyba za bardzo skomplikowane,jak dla mnie :) ,ale poproszę córkę to mi pomoże....bilet lotniczy już jest więc powinno coś,z tej wyprawy,wyjść ;) może uda się zaliczyć Monte Baldo......
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ