Kolana- problemy zdrowotne

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 15 marca 2014, 13:22

Grochu pisze:A na korzonki to też działa?
Na korzon-ek (-ki) najlepszy jest okład z młodych piersi. :D
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 15 marca 2014, 16:32

Tilia to kiedy ogranizujemy G-S Expediton Kosztyfoł będziesz przewodnikiem, w Goleszowie w okolicach Tułu powinniśmy znaleźć chyba.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 16 marca 2014, 8:24

mariuszg pisze:. babcia sadzała sobie na chore kolana kota Żywego kota oczywiście.
Ale temat ma wzięcie. To znaczy, że GS-y tez nie są niezniszczalni. :twisted:
Mariuszu kot pomaga bo jego normalna temperatura jest wyższa od człowieka. Kto wie o ile? i wygrzewwa chore miejsca. Sprawdziłem - temp. kota to 38 st. C do 39. Czyli o 2 stopnie więcej niż my. Kupię se kota na starość tj. jak nie będę mógł jeździć w góry.
Tilia rezerwój termin na zbieranie ziół ze nami :spoko: :8:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 16 marca 2014, 8:32

włodarz pisze:najlepszy jest okład z młodych piersi.
Nie tylko z młodych ale to nie ten temat :twisted:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Łazo

Post autor: Łazo » 17 marca 2014, 11:38

Tomek jak kot ci nie pomoże to polecam wizytę w sport klinice w Żorach - masz w zasadzie blisko. Ostrzegam, że jest drogo ale z własnego przykładu wiem że warto (wydałem sporo kasy u różnych "miszczów" ortopedii bez rezultatu).
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 17 marca 2014, 20:12

Tomek.P pisze:Kota niestety nie mam.
jeśli byś chciał to jest śliczna kicia do oddania w dobre ręce :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 17 marca 2014, 21:53

Polecam też dietę bogatą w ryby 2-3x w tygodniu i niezastąpione żelki
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 marca 2014, 23:00

heathcliff pisze:Tilia to kiedy ogranizujemy G-S Expediton Kosztyfoł będziesz przewodnikiem, w Goleszowie w okolicach Tułu powinniśmy znaleźć chyba.
Jasne,że rośnie :) i to tuż obok czarnego szlaku np jakieś 200-300 m za zbiornikiem Ton w Goleszowie.jak zobaczę liście,obok domu też tego pełno,to dam znać i ekspedycję możemy szykować :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 18 marca 2014, 9:37

Marshal23 pisze:Polecam też dietę bogatą w ryby 2-3x w tygodniu i niezastąpione żelki
Masz rację ale ryby drogie jak diabli, a żelki mają za dużo cukru. Robię samodzielnie galaretę z odrobiną cukru.
Mnie stary dobry ortopeda polecał cielęcinke zamiast tabletek. Ale też droga.
Tilia pisze:ekspedycję możemy szykować
Ja się dołączam.

Fajnie, ze taki temat powstał, bo na forach medycznych trudno się przedrzeć przez stek bzdur, Tu podajecie wiedzę praktyczną, która pokrywa się z moimi doświadczeniami. :8:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 20 marca 2014, 11:30

Ja już wiem, że mam tzw. "kolano skoczka". Wg sugestii lekarza, ograniczyć aktywność górską i piłkarską minumum do czasu zniwelowania stanu zapalnego. Masakra. Miał ktoś takie schorzenie?
Agzi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 108
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 21:09

Post autor: Agzi » 20 marca 2014, 20:09

Tauzen pisze:Ja już wiem, że mam tzw. "kolano skoczka". Wg sugestii lekarza, ograniczyć aktywność górską i piłkarską minumum do czasu zniwelowania stanu zapalnego. Masakra. Miał ktoś takie schorzenie?

hehehe widzę, że nie tylko ja tak dobrze trafiłam - diagnozy nie usłyszałam ale za to zalecenie "skończyć z aktywnością fizyczną" cokolwiek ten pan miała na myśli zakończyłam z nim temat na jednej wizycie.

Może zamiast rezonansu warto najpierw spróbować z USG lekarze z Żor i z Galenu - Bieruń przychodnia dr Ficka (też bdb ortopeda) i nie tylko - bazują na badaniach dr Piątkiewicza przyjmuje w Pszczynie i jeśli dobrze kojarzę w Oświęcimiu - badanie i wynik na miejscu góra 10 min.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 20 marca 2014, 22:37

Tyle że jak się wgłębiłem w literaturę i wpisy na forum to niestety na przypadłośc łączy się ze skończeniem aktywności przynajmniej na jakiś czas.
A u Ficka byłem dobrych kilka lat temu i jakoś tak "taśmowo" zostałem obsłużony.
Agzi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 108
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 21:09

Post autor: Agzi » 22 marca 2014, 21:50

Innego lekarza w przychodni w Bieruniu miałam na myśli - a dzięki temu nazwisku na F jest rozpoznawalna.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 25 marca 2014, 7:46

Natrafiłem na sklep z odżywkami i tam była cała półka różnych "wzmacniaczy stawów" . Składy podobne jak tych w aptekach lecz dawki większe. Coś na ten temat wiecie?????
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ