Przypowieść o dwóch piaskownicach.

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 24 stycznia 2014, 9:16

Jędral pisze:Zrobiłem to znacznie wczesniej niz Ty mnie zapraszałeś.
:7:
Jędral pisze:Opowiastka jest zła
Opowiastka jest bardzo dobra. Wyżej ją pochwaliłem. Tylko jedno mnie zastanawia......
,,Złe dzieci" zostały poza piaskownicą.

,,Dobre dzieci" po tym wydarzeniu były przekonane, że do piaskownicy ,,wskoczą" inne dzieci, które wtedy nie chciały się bawić w piaskownicy ze względu na ,,złe dzieci".

Co ciekawe - nic takiego nie nastąpiło. Co więcej - bardzo znane ,,dobre dzieci" na własną prośbę zaczeły opuszczać piaskownicę. Mimo, że ,,złych dzieci" już wtedy nie było.

Hmm, logiki w tym nie ma żadnej......

Ps. Mam szczęście - dziś to ,,przedszkole" przyszło do mnie. Bawię się ,,kwerendkami" i ,,kamyczkami olapkami". Przemienie z ,,epanetkami".

Można sprawdzić na kamerze, czy tatuś da mi szlaban na komputer - godzina: minuta: sekunda.
Panda na bieżąco monitoruje sytuację.
Jędral pisze:A tak to nie rozumiem dlaczego tępicie Złego ?
Bądź poważny.
Awatar użytkownika
Hania
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 226
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 17:18

Post autor: Hania » 24 stycznia 2014, 10:09

Krótka bajka, prostszego przekazu już się nie dało stworzyć a Wy dalej prowadzicie jakieś bezsensowne dywagacje :| ... a wystarczyło tylko zakończyć te przepychanki ...
Nawet najdłuższa droga zaczyna się od jednego kroku ...
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 24 stycznia 2014, 10:11

Zły Porucznik pisze:przypowieść jest ponoć o mnie
Dżola Ry pisze:dzieci z sąsiedztwa
Dżola Ry pisze: one
Dżola Ry pisze:Czyżby nie bawiły
Dżola Ry pisze:chciały
Autor pisze w liczbie mnogiej więc dlaczego Tepy myślisz że to tylko o Tobie ? :kukacz: , a swoją drogą dziwię się Tobie (chociaż już bardzo słabo ) , że wdajesz się a te słowne przepychanki ,przecież nie którym tylko o to chodzi , dajesz sie podejść jak małolat , a gdzie czujność czekisty ? ;) ,w tej dobrej piaskownicy na słoneczku wygrzewają sie i tacy którzy chcieli by uchodzić za żmije i próbują jadem oblać tego i owego , a tak naprawde to tylko padalce które krzywdy nikomu nie zrobią , co najwyżej troszkę po(d)sycą atmosferę :P
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 24 stycznia 2014, 10:29

Rebel pisze:więc dlaczego Tepy myślisz że to tylko o Tobie ?
Bo tak twierdzi Katarynka:
Katarynka pisze:Ta przypowieść jest o tobie Tempy Dyszlu
Rebel pisze:że wdajesz się a te słowne przepychanki
Normalna dyskusja, zgodna z regulaminem.
Rebel pisze:dajesz sie podejść jak małolat
Jak to w piaskownicy.

Dostosowuje się do rangi tematu.
Hania pisze:a wystarczyło tylko zakończyć te przepychanki ...
Wszystkie posty w tym temacie są regulaminowe :spoko:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 stycznia 2014, 11:02

Bezpośrednim impulsem do napisania przypowiastki był post innego użytkownika. Nie ma znaczenia, który i czyj.

Chciałam bowiem tylko, aby przypowieść mówiła ogólnie o tym, że nie oczekujemy wiele - wystarczy nie sypać piachem w oczy. I wszyscy będziemy się dobrze bawić.

Nie wyszło mi to całkiem tak, jak chciałam, więc wkrótce moją przypowiastkę nieco zmodyfikuję, nadając jej jeszcze bardziej ogólną, uniwersalną wymowę.

To taki "regulamin zastępczy" będzie ;) :D Z Humorem.

Grochu pisze:Więc nie ma sensu z nimi dyskutować.
Marzę o tym, żeby kiedyś wszyscy to realizowali :)
Jędral pisze:Opowiastka jest zła, ponieważ jest czarno - biała. Są złe i dobre dzieci.
Czyżby, Jędralu? A to zdanie nie mówi o tych pomiędzy czernią i bielą??!
Dżola Ry pisze:Nie wszystkie dzieci były całkiem grzeczne, niektóre lubiły się wymądrzać, niektóre czasem użyły brzydkiego wyrazu :ups: , a nawet pociągnęły koleżankę za warkocza :no:

I proszę Państwa. Dzieci były grzeczne i niegrzeczne (bardziej lub mniej), a nie złe! :)
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 24 stycznia 2014, 11:07

Dżola Ry pisze:Dzieci były grzeczne i niegrzeczne (bardziej lub mniej), a nie złe!
:spoko:

Aha - Panie Rebel. Nie ma tylko dobrej i złej piaskownicy. Obie są dobre - wg indywidualnych oczekiwań.

Kolejną część przypowieści, z chęcią przeczytam.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2014, 11:10 przez Zły Porucznik, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 24 stycznia 2014, 11:08

Dżola Ry pisze:Czyżby, Jędralu?
Przepraszam, za szybko czytałem tekst :)
A tak przy okazji Jolu, gratulacje za wywołanie burzy w szklance ekranu :twisted:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 24 stycznia 2014, 11:13

Dżola Ry pisze:więc wkrótce moją przypowiastkę nieco zmodyfikuję,
Pisz Jolu pisz , tylko proszę Cie bardzo nie zapominaj o 1986-2013 - Podsumowanie... ćwierćwiecza z hakiem... , czekam tam na Ciebie jak wielu innych :)
Dżola Ry pisze:Bezpośrednim impulsem do napisania przypowiastki był post innego użytkownika.
no i nie ma tematu :jupi: :P


Edit tidżej: kilka poniższych postów przeniosłem do Bzdetów...
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Mirek

Post autor: Mirek » 24 stycznia 2014, 11:54

Są też piaskownice szare w których np, ja bywam.A kiedyś byłem w tej białej,znudziło mnię się. :zoboc:
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 24 stycznia 2014, 12:10

mirek pisze:Są też piaskownice szare w których np, ja bywam
Coś mi się ,,obiło o uszy" :zoboc:

Ja byłem i jestem w piaskownicy brązowej. Oraz w piaskownicy błękitnej ale od ponad pół roku, już tam nie bywam. Bo pojawiła się szara.

Piaskownicy białej nie znam kompletnie. Co to ?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 stycznia 2014, 12:33

Aga pisze:sama zwróciłaś ludziom na to uwagę pisząc przypowieść...
Zaprogramowana na innego użytkownika nie przewidziałam ( :oops: ) tego zagrożenia.
Sądziłam, że to zostanie lżej potraktowane, z większym humorem i dystansem :)

Teraz stałam się niewolnikiem własnych słów i żałuję :roll:

(lepiej milczeć...)
maja

Post autor: maja » 24 stycznia 2014, 12:41

Dżola Ry pisze:
Teraz stałam się niewolnikiem własnych słów i żałuję :roll:
Droga Autorko -

a co z zabawkami ? :zoboc:

Z atestem , czy bez?

Będzie ankieta?
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 24 stycznia 2014, 12:45

Dżola Ry pisze:Sądziłam, że to zostanie lżej potraktowane, z większym humorem i dystansem
"Nie dawajcie psom świętego, ani miećcie pereł waszych przed wieprze, by ich snadź nie podeptali nogami swemi, i obróciwszy się, aby was nie roztargali" Ew. Św. Mateusza :zoboc:
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Mirek

Post autor: Mirek » 24 stycznia 2014, 13:16

Dżola Ry pisze:
Aga pisze:sama zwróciłaś ludziom na to uwagę pisząc przypowieść...
Zaprogramowana na innego użytkownika nie przewidziałam ( :oops: ) tego zagrożenia.
Sądziłam, że to zostanie lżej potraktowane, z większym humorem i dystansem :)

Teraz stałam się niewolnikiem własnych słów i żałuję :roll:

(lepiej milczeć...)
I dlatego ja po założeniu kilku gorących tematów nim nowy założę walnę się młotkiem w paluchy i nim ból minie zastanowię się czy warto,co polecam uwadze. :twisted:
Mirek

Post autor: Mirek » 24 stycznia 2014, 13:17

Zły Porucznik pisze:
mirek pisze:Są też piaskownice szare w których np, ja bywam
Coś mi się ,,obiło o uszy" :zoboc:

Ja byłem i jestem w piaskownicy brązowej. Oraz w piaskownicy błękitnej ale od ponad pół roku, już tam nie bywam. Bo pojawiła się szara.

Piaskownicy białej nie znam kompletnie. Co to ?
Piaskownica biała to grzeczne dzieci,czarna wiadomo czyja. :zoboc: Tak siakoś mnię się skojarzyło,białe dobre,czarne złe. :zoboc:
ODPOWIEDZ