Książki

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Mirek

Post autor: Mirek » 05 maja 2014, 19:28

Poczytałbym raczej Polacy w armii Cara Mikołaj II bo tam bym mógł znaleźć dziadka. :zoboc:
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 05 maja 2014, 20:26

mirek pisze:Poczytałbym raczej Polacy w armii Cara Mikołaj II bo tam bym mógł znaleźć dziadka. :zoboc:
Kto wie , być może niedługo będziesz miał okazję. Służba w armiach trzech zaborców to był do tej pory temat tabu , a w najlepszym razie poruszany niechętnie. W literaturze dominował jedynie wąsaty marszałek i jego ( nie ujmując w zasługach ) legiony. A jak się okazuje w armii niemieckiej walczyło nawet 800 tys. żołnierzy przyznających się oficjalnie do narodowości polskiej. U cara i Franza Josefa niewiele mniej :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Mirek

Post autor: Mirek » 05 maja 2014, 21:11

No mam nadzieję na taką publikację,korzenie mam na wschodzie.Tam gdzie teraz gorąco jest. :sniper:
maciej tsw
Turysta
Turysta
Posty: 87
Rejestracja: 13 kwietnia 2013, 14:44

a na szlaku

Post autor: maciej tsw » 26 lipca 2014, 12:36

może kogoś zainteresuje , zamczyska polskich Karpat od Beskidu Śląskiego po Bieszczady.
Załączniki
indeks.jpg
indeks.jpg (6.41 KiB) Przejrzano 2682 razy
ania.
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 277
Rejestracja: 25 listopada 2009, 9:24

Post autor: ania. » 06 listopada 2014, 18:44

Dzisiaj skończyłam czytać "Brudny świat" Agnieszki Lingas Łoniewskiej. Przeczytałam ją jednym tchem. Książka przede wszystkim o miłości, z odrobiną dramatu, zakończenie poruszyło mnie dogłębnie, jestem pod wielkim wrażeniem. Chciałabym polecić ją przede wszystkim kobietom.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 grudnia 2014, 13:56

ania. pisze:Dzisiaj skończyłam czytać "Brudny świat" Agnieszki Lingas Łoniewskiej. Przeczytałam ją jednym tchem. Książka przede wszystkim o miłości, z odrobiną dramatu, zakończenie poruszyło mnie dogłębnie, jestem pod wielkim wrażeniem. Chciałabym polecić ją przede wszystkim kobietom.
Czytałam kiedyś "W szpilkach od Manolo" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i nie była to dobra książka, taki typowy, banalny, romans, który ubarwił nieco wątek kryminalny. Czy pozostałe jej książki są lepsze czy wszystkie w ten sam deseń?
ania.
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 277
Rejestracja: 25 listopada 2009, 9:24

Post autor: ania. » 04 grudnia 2014, 21:20

"Brudny świat" był pierwszą książką pani Agnieszki, którą przeczytałam, za pozostałe mam zamiar dopiero się zabrać :-) Przeczytałam już troszkę książek o różnej tematyce, ta jest o miłości i to co mi się w niej spodobało to to, że nie skończyła się "i żyli długo i szczęśliwie", a książka powinna zaskakiwać, zakończenie tej mnie zaskoczyło.
Aktualnie jestem na finiszu "Mój pionowy świat" Kukuczki. Mimo tego, że doskonale wiedziałam o czym jest ta książka i jak się skończy, to bardzo mnie zaciekawiła. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać, ten którego ten temat interesuje i ten, który w górach był jedynie na Krupówkach :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2014, 19:14

ania. pisze:"Brudny świat" był pierwszą książką pani Agnieszki, którą przeczytałam, za pozostałe mam zamiar dopiero się zabrać :-) Przeczytałam już troszkę książek o różnej tematyce, ta jest o miłości i to co mi się w niej spodobało to to, że nie skończyła się "i żyli długo i szczęśliwie", a książka powinna zaskakiwać, zakończenie tej mnie zaskoczyło.
W takim razie chyba dam szansę tej autorce :)
A czytał ktoś może "Nakarmić wilki" Marii Nurowskiej?
Awatar użytkownika
Monika
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 291
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 23:15

Post autor: Monika » 08 grudnia 2014, 14:59

Polecam książkę "Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini... do dzisiaj nie mogę o niej zapomnieć...

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198393/p ... -narodzony
"I wciąż w pamięci miej te słowa, gdy tak niemrawo w pejzaż idziesz, że można wszystko zaplanować, ale nie można nic przewidzieć." - K.C.Buszman
ania.
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 277
Rejestracja: 25 listopada 2009, 9:24

Post autor: ania. » 08 grudnia 2014, 15:09

Monika pisze:Polecam książkę "Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini... do dzisiaj nie mogę o niej zapomnieć...

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198393/p ... -narodzony
zapisana do przeczytania :-)
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 09 grudnia 2014, 17:11

Ja szczególnie kobietom polecam przeczytane jakiś czas temu super pozycje
-Kena Folleta "Filary ziemi " i "Świat bez końca"
-Paulliny Somons "Jaździec Miedziany"
i klilka pozycji tak na jeden wdech Moniki Szwaji :D
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 11 grudnia 2014, 8:59

eska, chyba zainspirowałaś mnie do prezentu pod choinkę :) bo już zastanawiałam się czy brać nieznanego mi Vincenta Severskiego, ale przecież jest Follet! :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 11 grudnia 2014, 18:46

-Paulliny Simons "Jeździec Miedziany"
Tatiana i Aleksander, Ogród letni, Dzieci wolności- to cała saga gorąco polecam, czyta się jednym tchem.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 13 grudnia 2014, 10:13

Witam.Może coś z biografi ludzi ze świata sportu.Kto pamięta powiedzenie Hej Hej tu NBA?Ukazała się biografia Michaela Jordan'a dorzuciłbym autobiografię legendarnego trenera Bulls i Lakers-Phila Jacksona oraz książkę Dream Team-o olimpijskiej reprezantacji USA w koszykówce z Barcelony 92r. Polecammmmmmmmm
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 13 grudnia 2014, 10:23

eska pisze:Ja szczególnie kobietom polecam przeczytane jakiś czas temu super pozycje
-Kena Folleta "Filary ziemi " i "Świat bez końca"
Jeżeli chodzi o Folleta, to właśnie ukazała się trzecia część "Stulecia" pod tytułem "Krawędź wieczności". U mnie już leży na półce i czeka na swoją kolej, a ja się złoszczę , bo pierwsza i druga część są w niemcowni u syna :kukacz:
ODPOWIEDZ