Książki

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 30 stycznia 2012, 22:26

PiotrekP pisze:jest wstrzymana sprzedaż.
Dokładnie mówiąc - sąd nałożył na książkę areszt, jako dowód w sprawie i została (książka) wycofana ze sprzedaży.
PiotrekP pisze:Jakby Darkowi nie przeszkadzało to mogę być kolejnym w kolejce do poczytania.
To już musisz ustalić z Darkiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 30 stycznia 2012, 22:29

fabryka pisze:No chyba, że znacie jakieś ciekawe książkowe pozycje związane z muzyką, to proszę się podzielić...
np. "Ballada o dziwnym zespole" :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 30 stycznia 2012, 22:36

PiotrekP pisze:Masz farta, teraz jest wstrzymana sprzedaż. Trzeba czekać na roztrzygnięcie sądu. Jakby Darkowi nie przeszkadzało to mogę być kolejnym w kolejce do poczytania.
Fakt :)
Mimo, że trzymam w tym sporze stronę Davida Kaszlikowskiego, to kupiłem tą książkę, aby wiedziec o co tyle hałasu.
Co ciekawe książkę kupiłem w sieciowej księgarni (Matras) ... dwa tygodnie po uprawomocnieniu się wyroku :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 30 stycznia 2012, 22:37

P.S. Oczywiście PiotrkuP - pożyczę, nie ma sprawy.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 0:42

Pudelek pisze:
fabryka pisze:No chyba, że znacie jakieś ciekawe książkowe pozycje związane z muzyką, to proszę się podzielić...
np. "Ballada o dziwnym zespole" :D
Tak, o dżemie :D
Ja ze swojej strony również polecam książkę "Janis Joplin - żywcem pogrzebana" REWELACYJNA. Dużo można dowiedzieć się o tamtych czasach i o samej Joplin. Zagubiona dziewczyna szukająca ciągle uznania.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 7:25

Z tematów muzycznych to bardzo polecam autobiografię Richardsa z zespołu pieśni i tańca Rolling Stones. Jak też biografię zespołu Slayer "Bez litości" Jarosława Szubrychta.

Polecam też literaturę faktu np dzieła Jacka Hugo - Badera o współczesnej Rosji i krajach poradzieckich.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 31 stycznia 2012, 10:56

Dariusz Meiser pisze:P.S. Oczywiście PiotrkuP - pożyczę, nie ma sprawy.
Wielkie dzięki.
Pudelek pisze:np. "Ballada o dziwnym zespole"
właśnie czytam :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2012, 16:42

jestem w trakcie 3 części sagi "Cukiernia pod Amorem" - historie szlacheckich dworków i ich mieszkańców wciągają bez reszty :8)
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 31 stycznia 2012, 16:46

Justyś pisze:Ja ze swojej strony również polecam książkę "Janis Joplin - żywcem pogrzebana" REWELACYJNA. Dużo można dowiedzieć się o tamtych czasach i o samej Joplin. Zagubiona dziewczyna szukająca ciągle uznania
To ja bym polecił jeszcze do kompletu : Howard Sounes : "Bob Dylan . Autostradą do sławy". To dopiero REWELACJA !
:spoko:
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 01 lutego 2012, 7:18

Mariusz G. pisze:
Justyś pisze:Ja ze swojej strony również polecam książkę "Janis Joplin - żywcem pogrzebana" REWELACYJNA. Dużo można dowiedzieć się o tamtych czasach i o samej Joplin. Zagubiona dziewczyna szukająca ciągle uznania
To ja bym polecił jeszcze do kompletu : Howard Sounes : "Bob Dylan . Autostradą do sławy". To dopiero REWELACJA !
:spoko:
Tak - Dylan do sławy dojechał autostradą 61 :)
Jedna z lepszych Jego płyt !!!
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2012, 8:00

http://www.nieznanahistoria.pl/bill-zuk ... -recenzja/

Dla miłośników lotnictwa i historii najnowszej - jak najbardziej polecam :spoko:
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 09 lutego 2012, 13:11

Czytam teraz ciekawą książkę Jerzego Rostkowskiego "Podziemia III Rzeszy - tajemnice Książa. Wałbrzycha i Szczawna Zdroju" Jak ktoś lubi takie klimaty to polecam bo warto przeczytać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 13:36

Krzysiek Sca pisze:Czytam teraz ciekawą książkę Jerzego Rostkowskiego "Podziemia III Rzeszy - tajemnice Książa. Wałbrzycha i Szczawna Zdroju" Jak ktoś lubi takie klimaty to polecam bo warto przeczytać.
Ja lubię. Więc na pewno sięgnę i tacie jeszcze polecę :)
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 10 lutego 2012, 11:32

Skoro lubisz to sięgnij (być może już to zrobiłaś) po książki-przewodniki Joanny Lamparskiej. Wyszło do tej pory 5 tomów i w ciekawy sposób opisują historię Dolnego Śląska (nie tylko Sudetów). Sama autorka reklamuje je jako:przewodnik inny niż wszystkie, i jest w tym sporo racji.
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 10 marca 2012, 12:23

W pamięci utkwiła mi książka pt,, Śniadanie mistrzów ,, autor Vonnegut Kurt . Po przeczytaniu wiele lat temu tej książki inaczej można spojrzeć na otaczający nas codziennie świat.Polecam przeczytać z czystym sumieniem.
Krzysiek Sca pisze:Czytam teraz ciekawą książkę Jerzego Rostkowskiego "Podziemia III Rzeszy - tajemnice Książa.
jak skończę czytać książkę „Bitwy polskiego września” Apoloniusza Zawilskiego ,to zainteresuję się tą książką
ODPOWIEDZ