Jaki widzieliście ostatnio fajny film?

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 września 2010, 22:17

tom-pi4 pisze:AAAAAAAA, zapomniałem obejrzeć
tom-pi4 jeszcze wyświetlają. Szybko, szybko... zaraz kończą się reklamy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 września 2010, 22:26

Dobrze, że przypomniałeś Królik , w życiu bym sobie nie przypomniała :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 września 2010, 20:19

Fa** zapomnieliśmy :P
Trzeba będzie ściągać z netu :):):):):):)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 września 2010, 12:34

Ja nie widziałem szpilek,a nawiązując do tematu o filmach to zaczęły się chłodniejsze dni więc zasysam pełno filmów i wczoraj oglądałem dwa godne polecenia filmy. Oskarowy "The hurt locker" (po polsku tytułu nie znam) opowiadający o saperach w Iraku oraz bardzo dobry film z Viggo Mortensenem " The road" :D polecam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 września 2010, 21:59

Szpilki mozna ogladnac w kazdej chwili przez Iple :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 września 2010, 23:52

neolukas pisze:Szpilki mozna ogladnac w kazdej chwili przez Iple :)
właśnie obejrzałem z ciekawości :D :D na ipli polecam "1000 złych uczynków"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2010, 13:20

Polecam baaardzo stary film - bedzie miał z 4 latka
"Lucky Number Slevin" - warto zobaczyć :)
Jeden z moich ulubionych, oczywiście poza 4567 odcinkiem Mody na Sukces :lol:
Anonymous

Film Katyn

Post autor: Anonymous » 13 września 2010, 5:26

w koncu udalo mi sie obejrzec "Katyn", mysle ze ten film moga zrozumiec tylko Polacy, ciekawe co myslicie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2010, 2:15

Polecam piękny film Przygoda na Antarktydzie.
Przyroda napisała scenariusz. :spoko:

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=NXkoGlxVbLY

PS: z tego co widzę, w całości jest dostępny na youtube.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 października 2010, 23:41

Mnie się ostatnio rzucił w oczy film Stardust (2007) > http://www.filmweb.pl/Gwiezdny.Pyl . Bardzo przyjemny film fantasy (wiedźmy, magia, piraci, etc.) o miłości. Fabuła deczko zakręcona, ale łatwa w odbiorze. Film zapewnia dobrą, emocjonującą zabawę, ale jak ktoś chce, to odnajdzie głębsze przesłanie (na temat miłości właśnie).
Jest jedno na co szczególnie chcę zwrócić uwagę: muzyka. Dla niej niejednokrotnie cofam niektóre sceny, by sobie jej posłuchać. A w dodatku z niektórymi scenami (np. szybko jadący jeźdźcy na koniach) całość jest bardzo efektowna.

PS: na wydaniu DVD jest półgodzinny dokument o tym, jak kręcono film. Oj, bardzo dużo pracy trzeba było włożyć. Wyobraźcie sobie, że np. latający statek czy pałac wiedźm wybudowano od podstaw ze szczegółami. A za podstawę karocy posłużył Hummer.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 października 2010, 14:37

Waldek pisze:Mnie się ostatnio rzucił w oczy film Stardust (2007)
:spoko: :spoko: :spoko:
Pete

Post autor: Pete » 29 października 2010, 20:48

Co powiecie o nadawanym wczoraj na TVN filmie "Cisza" o tragedii tyskich licealistów pod Rysami? Ja jestem mile zaskoczony. Dobrze, że ktoś przypomniał tę historię.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 października 2010, 20:54

Pete pisze:Co powiecie o nadawanym wczoraj na TVN filmie "Cisza"
Pete tu jest dyskusja o filmie: viewtopic.php?t=4810
bluejeans

Re: Film Katyn

Post autor: bluejeans » 29 października 2010, 21:29

anna gomolka pisze:w koncu udalo mi sie obejrzec "Katyn", mysle ze ten film moga zrozumiec tylko Polacy, ciekawe co myslicie
och, mam całą masę zastrzeżeń do tego filmu (aż się boję pisać, żeby kogoś nie urazić)
Nie wystarczy nazwisko reżysera i przyzwoita obsada, żeby powstało dzieło sztuki. Ten film nie tylko mnie mocno rozczarował, ale i mocno zniesmaczył. Pozostało mi po nim wyjątkowo niemiłe wrażenie, że Wada złapał "chwytliwy" temat z nadzieją, że resztę załatwią emocje.
Pewnie nie byłabym aż tak krytycznie nastawiona, gdyby nie fakt, że historia Katynia nie jest mi obca, i że wiele lat temu obejrzałam świetny film dokumentalny (nakręcony przez bodajże Amerykanów, ale głowy nie dam, bo to dawno temu było) i ów dokumentalny film naprawdę mną wstrząsnął.

A nawiązując do pytania, film można było zrobić tak, żeby był jasny i czytelny nie tylko dla Polaków.

Tak w temacie filmów, czy ktoś z użytkowników forum ma może w swojej kolekcji film Zanussiego Imperatyw?
Przekopałam cały net (o wszelkich sklepach w sieci nie wspomnę) nigdzie nie ma... a bardzo, bardzo chciałabym go zobaczyć raz jeszcze i mieć go zawsze pod ręką, by móc do niego wracać, kiedy dusza zapragnie...
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 października 2010, 21:40

byłem dzisiaj na "Aż po grób". Dobry film, nieśpieszny, robiony jakby w wolniejszych obrotach. Może trochę za szybkie zakończenie... świetna muzyka J.P. Kaczmarka, świetna gra Duvalla.

a co do Katynia - nie widziałem, bo wszelkiego rodzaju "narodowe epopeje" omijam szerokim łukiem. Tym bardziej, że od niemal wszystkich osób, które go widziały, słyszałem: "papierowe dialogi, papierowe postacie, ot, Wajda zrobił film, na który wiadomo, że będą pędzić wycieczki szkolne". Coś jak "Śmierć jak kromka chleba", gdzie górnicy symulowali walkę tak udanie, że sala kinowa zanosiła się śmiechem. Sala kinowa pełna młodzieży, oczywiście, bo ze starszych widzów mało kto tam zajrzał.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ