Dywagacje prawne na temat nicka

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hazmburk
Turysta
Turysta
Posty: 262
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:37

Dywagacje prawne na temat nicka

Post autor: Hazmburk » 25 czerwca 2014, 21:49

włodarz pisze:Może jutro będziesz miał lepszy humorek.
Obawiam się, że nie. Lechu ostatnio powrócił do swojej ulubionej roli - forumowego trolla. Tym razem nie dość że prymitywnego, to jeszcze bardzo chamskiego. Jego zdjęcia z identycznym podpisem naliczyłem w ostatnich dniach już w czterech miejscach. Co Cię tak Lechu boli - ta dyskusja o przewróconym kominie w Bolesławcu, w trakcie której wyszedłeś na zwykłego idiotę? Przecież to nie moja wina, że miałeś takie argumenty, jakie miałeś. Na pewnym znanym portalu sudeckim też swego czasu ktoś z wielką kreatywnością przekręcał nicki użytkowników. To też Twoja robota, Lechu? Zdaje się, że bardzo nie lubicie się z SKPS-em... Można się z kimś nie zgadzać, można dyskutować, ale trzeba mieć jeszcze trochę klasy, której Tobie, Lechu, zdecydowanie brakuje.

Szkoda, że jeden taki osobnik potrafi popsuć zabawę albo dyskusję całej reszcie.
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2014, 23:59 przez Hazmburk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 26 czerwca 2014, 7:34

Hazmburk pisze:Szkoda, że jeden taki osobnik potrafi popsuć zabawę albo dyskusję całej reszcie.
Sam psujesz sobie tą zabawę. Albo zgadujesz, albo snujesz tu swoje złośliwości całkowicie bez związku z zadaną zagadką.

Podpowiedź: Obiekt współfinansowany ze środków Unii Europejskie jest w trakcie budowy, z pewnym opóźnieniem (miał być gotowy na sezon letni) i nie znajdziesz go na żadnej mapie turystycznej.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Mirek

Post autor: Mirek » 26 czerwca 2014, 8:52

Lech pisze:Przestań wypisywać farmazony, tylko stań obok tego obiektu, przeczytaj napisy, weź do ręki mapy, przejrzyj je, zobacz gdzie się znajdujesz i podaj nazwę. A jak nie wiesz, to czekamy na tego, kto konkretnie odgadnie co to jest i gdzie to jest?
Jest Lech jest wesoło. :twisted:
Awatar użytkownika
Hazmburk
Turysta
Turysta
Posty: 262
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:37

Post autor: Hazmburk » 27 czerwca 2014, 1:31

Lech pisze:Sam psujesz sobie tą zabawę.
Gdybym wziął udział w Twojej "zabawie", oznaczałoby to moją zgodą na chamstwo na forum (bez względu na to, czy jest to mój nick, czy kogoś innego). Nie przez przypadek zamieszczasz zagadki z okolic mojego miejsca zamieszkania. Z chamstwem w internecie zwykle da się walczyć tylko w dwojaki sposób: albo bezwzględnie tnąc równo z trawą, albo przejmując metody kmiota. W drugim przypadku następuje eskalacja agresji.

Akceptacja czyjegoś chamstwa legitymizuje chamstwo. Twoje zagadki zostawiam tym, którzy uważają inaczej.
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 27 czerwca 2014, 9:40

@Hazmburk - jeżeli czujesz się urażony moim żartem, to przepraszam. Po prostu nie przypuszczałem, że ten żart przyjmiesz tak śmiertelnie poważnie, że tak śmiertelnie poważnie traktujesz sygnaturkę pod zdjęciem, że jesteś tak przewrażliwiony na punkcie takiej błahostki. Ja osobiście podpisywanie zdjęć jakimś nickiem, a nie swoim prawdziwym nazwiskiem, uważam za przejaw infantylizmu. I tyle na ten temat. A co do zagadek, to poczekajmy powiedzmy do soboty. Jak nikt nie odgadnie wrzuć wtedy swoją fotkę. Szczerze mówiąc jest mi obojętne czy tylko blefujesz, czy faktycznie wiesz gdzie zrobiłem ostatnią fotkę. Nie wiem co mnie podkusiło, bo tak naprawdę to nie chce mi się bawić w te zgadywanki.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Hazmburk
Turysta
Turysta
Posty: 262
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:37

Post autor: Hazmburk » 27 czerwca 2014, 15:53

Lech pisze:@Hazmburk - jeżeli czujesz się urażony moim żartem, to przepraszam...
To kolejny "żart"? Znajomość historii Twoich dokonań na forach turystycznych każe mi z dużym sceptycyzmem traktować Twoje słowa. Na jednym wszyscy forumowicze zgodnie ustalili, że przestają Ci odpowiadać, na innym zbanowano Cię łącznie nawet z możliwością przeglądania forum, na większości pozostałych od dawna mało kto w ogóle chce z Tobą rozmawiać. Linków nie będę podawał, aż nazbyt wyraziste przykłady wyskakują na pierwszej stronie po wpisaniu do Googla Twojego imienia i nazwiska. Zostało Ci zaledwie kilka forów, gdzie jeszcze Cię tolerują, bo do tej pory zachowywałeś się w miarę normalnie. Ale poczekajmy, sam z ciekawością popatrzę, jak długo wytrzymasz w swojej skrusze. Wtedy okaże się, ile warte są Twoje, hmm... "przeprosiny"...
Po prostu nie przypuszczałem, że ten żart przyjmiesz tak śmiertelnie poważnie...
Ciekaw jestem, czy tak samo bawiłoby Cię, gdybym zaczął pisać o Tobie per np. "...". Zrobimy taki eksperyment, pożartujemy dalej? Za skutki tej "zabawy" nie ręczę...
Ja osobiście podpisywanie zdjęć jakimś nickiem, a nie swoim prawdziwym nazwiskiem, uważam za przejaw infantylizmu.
Anonimowy nick stanowi m.in. zabezpieczenie przed różnego rodzaju frustratami, złośliwcami i pospolitymi chamami. Na których w internecie nie trudno się natknąć, prawda Lechu? Szczerze mówiąc, mnie dużo bardziej niż anonimowość w sieci czy anonimowe chamstwo zadziwia chamstwo nieanonimowe w internecie. Cóż, każdy sam pracuje na swoje życie, z efektami adekwatnymi do własnej inteligencji.
Jak nikt nie odgadnie wrzuć wtedy swoją fotkę. (...) Nie wiem co mnie podkusiło, bo tak naprawdę to nie chce mi się bawić w te zgadywanki.
Fotkę wrzuca ten, kto odgadnie. Kolekcjonowanie punkcików za (prawie) każdą cenę to miałka ambicja i dużo mówi o danej osobie. Same zagadki Cię nie bawią, ale Twoje złośliwości już tak? Czy na pewno wybrałeś dobre forum?
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 17:24 przez Hazmburk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hazmburk
Turysta
Turysta
Posty: 262
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:37

Post autor: Hazmburk » 27 czerwca 2014, 19:26

No to ja teraz pożartuję z kopulujących leszczy. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mnie gdzieś nazwał prowokatorem (widać mam zawodną pamięć). Mógłbyś podać linka? Niech wszyscy zobaczą tę zbrodnię. Ciebie wcale nie trzeba prowokować - sam to robisz, niczym podwórkowy kogut z nadprodukcją testosteronu, szukający zwady, dopóki nie straci kilku piór. Za chwilę znowu będziesz płakał na forach, że ktoś Ci czegoś nie dał lub skrzywdził Cię w jakiś straszny sposób. Podpisuj się jak chcesz, nie obchodzi mnie to zupełnie. Równie dobrze może to być np. "Fot. Kórnik" albo "Fot. Świny". Byle bez obrażania nikogo.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 19:37 przez Hazmburk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 27 czerwca 2014, 19:37

Hazmburk i Lech pogadajcie sobie na PW o starych czasach. Tu jest to mało interesujące. W tym dziale zadajemy zagadki.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Hazmburk
Turysta
Turysta
Posty: 262
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:37

Post autor: Hazmburk » 29 czerwca 2014, 21:25

PiotrekP pisze:Hazmburk i Lech pogadajcie sobie na PW o starych czasach.
Nie ma żadnych starych czasów. Jest za to tu i teraz i uporczywe przekręcanie przez Lecha mojego nicka. Reakcja moderatora o tyleż uzasadniona, co spóźniona o 2 dni i chybiona.

"Nazwa użytkownika, którą posługuje się osoba korzystająca z serwisu internetowego, podlega ochronie prawnej na takiej podstawie, na jakiej ochronie podlega nazwisko, pseudonim lub firma".
Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 11 marca 2008 r., sygn. IICSK539/07

"Innym dobrem osobistym, do którego naruszenia może dojść w Internecie jest prawo osoby do nazwiska, jak również do pseudonimu (nicka internetowego). (...) Sprawa o naruszenie dobra osobistego jakim jest pseudonim internetowy rozpatrywana była przez polski Sąd Najwyższy w 2007 roku właśnie w kontekście komentarzy na serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Sąd uznał, że naruszenie dobrego imienia osoby na portalu może dotyczyć także osoby, która występuje wyłącznie pod określonym pseudonimem."

"Również w przypadku przestępstwa zniewagi, dokonywanie go za pomocą środków komunikacji masowej (a więc także przez Internet) zagrożone jest szczególną, wyższą karą – grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku."
http://www.web.gov.pl/e-punkt/uslugobio ... _1134.html

I jeszcze wyjątek z Regulaminu Forum, który każdy użytkownik musiał zatwierdzić, rejestrując się na Forum:
"Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej. (...) Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników."
profile.php?mode=register
włodarz pisze:Górka na pierwszym planie to....?
Stożek Wielki z Ostrosza?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 czerwca 2014, 21:48

Hazmburk Dziękuję bardzo za przytoczenie przepisów prawa dotyczących dóbr osobistych, szczególnie Twojego nika.
Hazmburk pisze:To kolejny "żart"? Znajomość historii Twoich dokonań na forach turystycznych każe mi z dużym sceptycyzmem traktować Twoje słowa. Na jednym wszyscy forumowicze zgodnie ustalili, że przestają Ci odpowiadać, na innym zbanowano Cię łącznie nawet z możliwością przeglądania forum, na większości pozostałych od dawna mało kto w ogóle chce z Tobą rozmawiać. Linków nie będę podawał, aż nazbyt wyraziste przykłady wyskakują na pierwszej stronie po wpisaniu do Googla Twojego imienia i nazwiska.
Sam odwołałeś się do innych takich zdarzeń. Wybacz, ale ja nie śledzę innych for i nie ma pojęcia co tam się dzieje. Wiem tylko, że Lech ma czasami jakieś "zachwiania", jednak one nie są szkodliwe. Każdy forumowicz odpowiada za umieszczone przez niego treści i zdjęcia. Zwrócę się do Lecha o usunięcie zdjęć z podpisem, który są prowokację z jego strony w stosunku do Twojej osoby. Każde następne działanie z jego strony będzie skutkowała upomnieniem i usunięciem postu, w którym zostanie zamieszczona fotka z podpisem "Chamsburek".
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 czerwca 2014, 18:02

Hazmburk pisze:Nie tylko forumowicz. Również administrator, jeśli nie usunie treści po uzyskaniu wiarygodnej wiadomości (jako taka rozumiana jest np. informacja od znieważanej osoby) o bezprawnym charakterze zamieszczonych danych. Na pewno zainteresuje Cię (jako administratora strony) głośna sprawa portalu "Forum Akademickiego" sprzed kilku lat (jeśli jeszcze jej nie znasz): http://www.rp.pl/artykul/623110.html
Nie jestem prawnikiem i nie interesuje mnie bełkot prawniczy, chciałem tylko zauważyć, że jeżeli Ciebie obraziły fotki z wiadomym podpisem, należało powiadomić mnie o tym. Ty czekałeś, aż pojawi się kolejna fotka z obraźliwym podpisem. Domyślam się dlaczego masz taką "alergię" na Lecha, ale to nie jest miejsce do rozstrzygania sporów z zakresu "mniemanologii stosowanej". Na przyszłość proszę o informację, że coś lub ktoś naruszył Twoje dobro.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 30 czerwca 2014, 19:19

Hazmburk pisze:ktoś notorycznie zniekształca jego nick
Notorycznie? Co tu było notorycznego? Że po zwróceniu uwagi niezwłocznie przeprosiłem? Proponuję zajrzeć do słownika co znaczy ten wyraz.
Hazmburk pisze:używając słów powszechnie uznanych za obelżywe.
Podpis na zdjęciu "Fot. Chamsburek" jest słowem powszechnie uznanym za obelżywe? Niesamowite. Proszę wpisać to słowo w google a pojawi się komunikat: "Podana fraza - chamsburek - nie została odnaleziona."
To tyle z mojej strony, abyśmy mieli jasność jak powstają "z igły widły".
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2014, 19:23 przez Lech, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 czerwca 2014, 19:23

Uważam temat za zakończony i nie ma potrzeby dalej tej dyskusji prowadzić.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 30 czerwca 2014, 19:37

PiotrekP pisze:Uważam temat za zakończony
Ja również i na wszelki wypadek jeszcze raz powtórzę co wcześniej napisałem: @Hazmburk - jeżeli czujesz się urażony moim żartem, to przepraszam.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 czerwca 2014, 21:54

Hazmburk pisze:Bełkot, nie bełkot, ignorantia iuris nocet. Chciałem po prostu przedstawić Ci, jak wygląda sytuacja w świetle prawa (bo widzę, że niespecjalnie masz na ten temat pojęcie). Akurat cytowany artykuł pochodzi z wysokonakładowego dziennika, więc trudno zarzucić mu, że jest to "bełkot prawniczy".
Tu mamy odmienne zdanie. To jest tylko interpretacja prawa, ale nie wnikajmy, to pozostawiam prawnikom.
Hazmburk pisze:Kilkakrotnie i od samego początku dawałem na forum do zrozumienia, że "zabawa" Lecha jest obraźliwa dla mnie - wydawało mi się, że moderator powinien wiedzieć, co robić w takiej sytuacji.
Zdjęć się ukazało jak pamiętam dwa i zostały niezwłocznie usunięte po wyraźnym Twoim poście, że naruszają Twoje dobra osobiste.
Lech Cię przeprosił za nietrafiony "żart".
To może tyle w tym temacie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ