Google Earth

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Google Earth

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2013, 16:06

Google Earth - darmowy program Google.

Przed wycieczką pozwala w trójwymiarze zapoznać się z topografia wybranego górskiego terenu. Można też przyjrzeć się jakiego wyzwania podjęli się nasi himalaiści i z lotu ptaka z każdej strony obejrzeć Broad Peak i inne okoliczne kolosy.

Lekko przerazić się można dokładnością zdjęć w miastach, gdzie w widoku na poziomie terenu ze względu na ochronę danych osobowych aż pozamazywali dane z tablic rejestracyjnych aut :shock:

Słyszałem o przeszukiwaniu map Google Earth w poszukiwaniu zaginionych piramid, wraków statków, śladów bytowania na Ziemi obcych cywilizacji i przeróżnych innych dziwactw. :)

Mnie zastanawia co robi restauracja na szczycie Matterhornu (błędnie naniesiona lokalizacja) :lol:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 15 lutego 2013, 18:58

Widziałem już wielokrotnie GE wykorzystywane przez stacje telewizyjne do wizualizacji miejsca wydarzeń chyba przy okazji jakichś newsów z gór.
Świetne narzędzie. Korzystam z niego na co dzień. Świetny efekt (poza własnym obrazem GE) można uzyskać nakładając na teren mapę rastrową Garmina i przeglądając miejsca i szlaki w trójwymiarze. Świetnie planuje się na tym przejścia szlakowe i nie tylko. Można wyrysować sobie planowaną trasę, przejrzeć profil wysokości, długość, mierzyć odległości, przeglądać ślady z własnych tras GPS i wykorzystać wiele innych jeszcze zastosowań.
Bardzo fajne narzędzie.
Przykład - trasa przez Orlą Perć z Piątki:

Obrazek
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Pati

Post autor: Pati » 16 lutego 2013, 9:18

Zerkam co jakiś czas w związku z Tatrami / stare szlaki i inne /
Poza tym czasem można znaleźć ciekawe rzeczy...

Widok na Steżki

parę lat temu
Obrazek

obecnie
Obrazek

I to by było dobre podsumowanie rezerwatów, wycinek, ekologii, ...
Zbychu

Post autor: Zbychu » 16 lutego 2013, 11:44

Pati przypadkiem pierwszy obraz nie jest sprzed pamiętnego 19.11.2004 r.? Oczywiście nie bronię słowackiego modelu ekologii :twisted:
Pati

Post autor: Pati » 16 lutego 2013, 13:05

Być może tak, bo pierwsze było takie moje przypuszczenie, aczkolwiek,
wiem że dość niedawno ktoś był na tych stokach i były zarośnięte na maksa.
Mimo wszystko nieźle to wygląda :-)
Oczywiście są tez takie kawałki jak sobie oglądałam /widać nudy w domu były/
jak porównawczo kiedyś, a obecnie
w drugą stronę
zarosły niektóre kawałki Tatr.
ODPOWIEDZ