W które góry w zimę?

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

W które góry w zimę?

Post autor: WAR » 23 listopada 2012, 15:13

Witam, zadałem Wam kiedyś pytanie odnośnie szlaków w Tatrach w maju. Odpowiedzi sprawdziłem w górach i były trafione w 10. Zatem liczę po raz kolejny na Waszą pomoc i poradę, w jakie góry wybrać się zimą. Chodzi dokładnie w styczniu lub w lutym. Do tej pory byłem tylko w Karkonoszach (na Śnieżce oczywiście) i trochę pochodziłem po Tatrach. Kondycja jest średnia ale duch wielki, zatem proszę się nie bać proponować wyzwań ;) Zależy mi tylko żeby nie były to góry zupełnie odludne, ponieważ ciężko będzie przedzierać się przez zaspy, a po czyiś śladach zawsze łatwiej.

Jestem z Gdyni więc jak już się wybiorę w góry, to na parę dni, dlatego proszę o info o miejscach z których można wyjść na kilka szlaków. Zawsze w styczniu jeździłem do Borów Tucholskich, ale tam jest strasznie płasko więc w tym razem wolałbym wybrać inne rozwiązanie na ferie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 23 listopada 2012, 17:56

Polecam wejście na Grzesia i może Rakoń a co dalej to zdecyduj, ale na Wołowiec już koniecznie z czekanem (bo raki polecam mieć wszędzie).
Kasprowy przez Beskid też jest super, acha i wcześniej zajdź do Czarnego Stawu Gąsienicowego, ale Przełęczy Karb to już nie polecam.
Widoki z Rusinowej powalające, ale to chyba dla Ciebie byłoby za mało :?: Nie znam Twoich możliwości :)

Ale fajnie planować wyjazd w Tatry, mnie to zawsze pozytywnie nastraja :)

Edit: PS Nie wiem czemu za pierwszym razem uznałam, że wybierasz się w Tatry, to chyba moje przyzwyczajenie, że "zawsze w Tatry". Ja innych gór zimowych nie znam...
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2012, 19:17 przez Malgo, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 23 listopada 2012, 18:12

Ja polecam Beskid Żywiecki, dostępność szlaków bardzo duża.
W wypadku gdy śniegu jest dużo, śniegu kopanego można korzystać z
http://wspinanie.pl/biznes/200701/22rak ... i_full.jpg
http://wspinanie.pl/biznes/200701/22rakiety.php
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 23 listopada 2012, 19:29

Popieram heathcliffa , Beskidy (każde) na rakietach śnieżnych to dopiero frajda :> .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 listopada 2012, 0:09

Malgo pisze:Ja innych gór zimowych nie znam...
Błąd to Małgorzato jest. Błąd.
Ale do naprawienia. :)
heathcliff pisze:Ja polecam Beskid Żywiecki
Popieram obywatela heathcliffa
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 24 listopada 2012, 0:11

Han-Ka pisze:Popieram heathcliffa
Królik pisze:Popieram obywatela heathcliffa
ja też popieram :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Mirek

Post autor: Mirek » 24 listopada 2012, 9:13

gaza pisze:
Han-Ka pisze:Popieram heathcliffa
Królik pisze:Popieram obywatela heathcliffa
ja też popieram :)
A ja popieram popierających,i dodam że do południowych somsiadów warto w zimę zawitać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 listopada 2012, 10:57

Popieram Beskidy. Np od Skrzycznego do Baraniej Góry. A w Tatrach np Kopieniec Wielki.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 24 listopada 2012, 11:29

Ehh zima... piękna pora roku.
Beskidy bywają zimą naprawdę zjawiskowe.
Zaproponowana trasa: Skrzyczne - Barania, przy dobrej pogodzie zapewnia mniej więcej takie atrakcje i widoki:
(kliknięcie w zdjęcie przechodzi do relacji)
Obrazek
Jednak osobiście uważam, że Beskid Żywiecki i okolice Romanki - Rysianki są jeszcze bardziej urokliwe:
Obrazek
Jeżeli nie ma dobrej pogody, to można się w Beskidach zmęczyć i uciorać, ale jest w miarę bezpiecznie. W Tatrach powyżej granicy lasu może być gorzej ze względu na oblodzenie i lawiny.
W Beskidach bardzo przydają się rakiety. W nich iść nieprzetartym szlakiem to wręcz dzika przyjemność :j:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 listopada 2012, 17:47

Proponuję Gorce, oczywiście nie przy metrowym śniegu :P
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 24 listopada 2012, 18:19

Ja zawsze będę polecać moje ukochane Pieniny :) Dobrą bazą wypadową jest Szczawnica. Możesz wybrać się na Sokolicę i Trzy Korony. Inna opcja to na Palenicę (można wyjechać/ zjechać kolejką) i dalej na Durbaszkę- (bardzo widokowa trasa) lub przy dłuższej wersji dalej na Wysoką i zejście do Jaworek.
Po sąsiedzku Beskid Sądecki, (więc można wybrać się ze Szczawnicy na Bereśnik lub Prehybę) oraz Gorce (tutaj proponuję Lubań- fajna trasa biegnie z Krościenka, żeby nie iść dwa razy tą samą trasą można zejść w Kluszkowcach i wrócić busem.
W przerwach między górami można zwiedzić zamek w Niedzicy.

Również Beskidy w tym Żywiecki- tu wybór masz przeogromny. Fajną miejscowością jest Zawoja skąd możesz się udać na Babią Górę i Małą Babią, Halę Krupową czy Policę (żywiecki) lub na Jałowiec (makowski).
Polecam też Pilsko.
Turbacz w Gorcach (fajna trasa biegnie z Nowego Targu).
W Tatrach też jest sporo fajnych miejsc- chociażby trasa Nosal- Kopieniec- Gęsia Szyja- Rusinowa Polana. Przepiękna jest Hala Gąsienicowa o tej porze roku.

Zależy, co lubisz :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 24 listopada 2012, 18:21

Pieniny i jak już kiedyś komuś pisałam bo tam masz widok na Tatry i można też pochodzić i zaznac ciszy i spokoju :) :)
...
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 01 grudnia 2012, 23:50

Dziękuję za propozycje, szczęgólnie interesuje mnie Beskid Żywiecki. Muszę sobie kupić mapę i zacząć studiować szlaki.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 14 grudnia 2012, 19:29

sprocket73 pisze:W Beskidach bardzo przydają się rakiety. W nich iść nieprzetartym szlakiem to wręcz dzika przyjemność
Przekonałeś mnie, ale gdzie kupić prawdziwe rakiety.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 grudnia 2012, 9:08

andrzejwiesia pisze: Przekonałeś mnie, ale gdzie kupić prawdziwe rakiety.
Prawdziwe śnieżne czy prawdziwe wystrzałowe? :zoboc:
Na poważnie ja wypożyczam tutaj
http://www.rakiety.pl/
Niewielkie pieniądze a frajda w zimie niesamowita choć....gdy w lutym w Beskidzie Żywieckim w ciągu dwóch dni spadło 1.5m śniegu to i rakiety nie pomogły.
A odnośnie wątku, polecam B.Żywiecki, świetne szlaki i dobra baza noclegowa :)
ODPOWIEDZ