W które góry w zimę?

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2013, 11:58

Z wypożyczeniem to dobra opcja jeżeli nie wyjeżdżasz co roku w góry zimą,jeżeli natomiast robisz to systematycznie to wówczas warto mieć swoje rakiety śnieżne. Z doświadczenia wiem,że bardzo się przydają w praktyce. A w które góry zimą? Oczywiście polecam również Sudety:)
Mirek

Post autor: Mirek » 31 stycznia 2013, 23:57

Noclegiwisla_eu pisze:Godne polecenia są Beskidy, zwłaszcza Beskid Śląski z Wisłą i skocznią Małysza. W Wiśle można wypożyczyć narty, a jeżeli ktoś jest początkujący, ma możliwość nauki, również dzieci. Wygodna baza noclegowa z domowym wyżywieniem. No i piękne okolice do zwiedzania.
No a coś nowego w tym temacie masz do powiedzenia? :P A wracając do awatara korzystałem kiedyś z usług tej firmy,nie byłem zadowolony. :P
Mirek

Post autor: Mirek » 01 lutego 2013, 0:51

Przede wszystkim, drogo. :zoboc:
Mirek

Post autor: Mirek » 01 lutego 2013, 9:17

Kiedyś tak było że gdy wybierałem się na wycieczkę z rodziną nocowaliśmy w pensjonatach z wygodami.ale to już przeszłość.Mieszkam sam z zoną i też sam wędruję po górach bo żona nie podziela moich pasji górskich, Preferuję mimo mego wieku noclegi w bacówkach na pryczy z siennikiem i zapach kiełbasy pieczonej na ogniskiem,tego zaden pensjonat nie zaoferuje.TV i łazienkę mam pod dostatkiem w domu.A moja emerytura górnicza pozwalała nie tylko na noclegi w pensjonatach.
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 03 lutego 2013, 13:12

Witam,
czy szlaki w Pieninach i Gorcach są dobrze oznaczone? Czy czasami trzeba szukać trasy?
Pytam, ponieważ w wakacje nie ma problemów bo idzie się po wydeptanych ścieszkach, ale w zimę nie widać oznaczeń które są namalowane na kamieniach więc liczę na te na drzewach lub na znaki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 12 marca 2013, 23:17

Witam,
niestety nie udało mi się wybrać w góry zimą, więc otwiera się opcja wiosenna. A jak wiosna to Tatry. W związku z tym znowu mam kilka pytań do doświadczonych trekingowców.
Czy szlak na Zadni Granat z Hali Gąsienicowej jest niebezpieczny, kiedy jeszcze pokrywa go śnieg?
Analogiczne pytanie dotyczące podejścia na Skrajny Granat.
Czy na Krzyżne lepiej iść z Hali czy z D5SP? Chciałbym przejść z jednej strony na drugą, a lepiej wchodzi się trudniejszym szlakiem.


Z góry dziękuję za informacje.
Pati

Post autor: Pati » 13 marca 2013, 6:59

WAR pisze:Czy szlak na Zadni Granat z Hali Gąsienicowej jest niebezpieczny
Zawsze istnieje groźba ze coś się zsunie, głównie na wiosnę, aczkolwiek na pewno jest łatwiej niż tutaj
WAR pisze:Skrajny Granat
WAR pisze:Czy na Krzyżne lepiej iść z Hali czy z D5SP
Z Hali wg mnie
i tutaj też bym uwagę zwróciła na mokry śnieg,
bo jak to trzymać nie będzie..
Na przełęczy parę razy byłam zimą, ale nigdy nie schodziłam do D5SP
Ogólnie z Pięciu Stawów na wiosnę zeszłego roku to schodziły tamtędy ładne lawinki..

I jaką wiosnę masz na myśli - wczesna czy późna
Czy wtedy będą mrozy czy nie
Jaki będzie wcześniejszy opad, czy w ogóle pokrywa śnieżna
I pogoda w dniu wyjścia
WAR pisze:niestety nie udało mi się wybrać w góry zimą, więc otwiera się opcja wiosenna. A jak wiosna to Tatry.
Tatry wiosną to często warunki zimowe
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 13 marca 2013, 8:34

Myślałem o drugiej połowie kwietnia. Ostatnio w Tatrach byłem w końcówce kwietnia i początku maja. Warunki były dobre. Co prawda śnieg był mokry i ciężki, przez co zdażało się dość często, że zapadałem się po pas, ale i tak miałem wiele frajdy. Widziałem parę osób wchodzących na Krzyżne z D5SP i też miałem wielką ochotę na ten szlak, ale na celowniku był Kozi Wierch, więc Krzyżne zostawiłem sobie na później. Zawsze przed wyjściem na szlak staram się zebrać kilka informacji od osób, które były na miejscu, co daje mi później duży komfort przy wchodzeniu. Jakbyście mieli więcej uwag, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 14 marca 2013, 11:26

Witam,
mam do Was jeszcze dwa pytania:
co myślicie o szlaku niebieskim z Przystopu Miętusiego na Małołączniak? oraz co moglibyście mi doradzić w sprawie szlaku zielonego ze Schroniska na Hali Ornak do Chudej Przełączki pod Ciemniakiem?

Bardzo proszę o rady, każda Wasza opinia jest dla mnie cenna.

Pozdrawiam
bton1

Post autor: bton1 » 14 marca 2013, 12:10

Mnie przyjemniej szło się zielonym przez Tomanową, z tym że do 15 maja formalnie jest zamknięty..
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 14 marca 2013, 12:20

WAR pisze:co myślicie o szlaku niebieskim z Przystopu Miętusiego na Małołączniak?
to najatrakcyjniejszy szlak w tym rejonie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 marca 2013, 12:28

I bardzo długi, występuje element metalowy. I końcem kwietnia ( bo chyba o tą porę chodzi ) śniegi mogą szczerzyć resztę zębów.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 14 marca 2013, 12:38

Dobromił pisze:końcem kwietnia ( bo chyba o tą porę chodzi ) śniegi mogą szczerzyć resztę zębów.
jak wszędzie w Tatrach

2 lata temu - 23 kwietnia
element metalowy:
Obrazek

żleb:
Obrazek
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 19 marca 2013, 19:07

Dziękuję za informacje. Czy możecie mi napisać więcej informacji na temat zielonego szlaku ze Schroniska na Hali Ornak? Albo słabo szukam, albo mało informacji jest w necie na temat tego szlaku.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 19 marca 2013, 19:37

szlak jest do 15 maja zamknięty ze względu na zagrożenie lawinowe - przecina niebezpieczne żleby
zdjęcie z 23 maja 2008 r.:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 marca 2013, 19:45 przez Dzwonek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ