Połączenie małopolska-beskid śląski/żywiecki

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Połączenie małopolska-beskid śląski/żywiecki

Post autor: Anonymous » 19 maja 2012, 11:51

Przeglądałem ostatnio połączenia pomiędzy krakowem a beskidem śląskim i żywieckim i się zdziwiłem - nie ma żadnego bezpośredniego połączenia ani kolejowego ani autobusowego pomiędzy tymi regionami (jeszcze niedawno nie było z tym problemu) zostaje tylko transport własnym samochodem (ale czasem wygodniej jest jechac transportem publicznym). Nie wiem może się myle albo może ma ktoś jakiś inny pomysł?
Mirek

Post autor: Mirek » 19 maja 2012, 12:15

Fakt że trudno o bezpośrednie połączenie z B,Żywieckim.Opcja tylko jedna,przesiadka w Bielsku.Ale w B,Śląski masz bezpośrednie autobusy do Wisły.
http://www.e-podroznik.pl/public/timeTa ... Results.do


Można też wysiąść w Skoczowie a w Ustroniu jest mnóstwo tras do wyboru.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2012, 13:08

Ok do Wisły jest ale do zwardonia i chociażby do korbielowa trzeba jezdzić przez Belsko z przesiadką. Na dłuższy pobyt nie ma problemu, ale na 1-2 dniowy wypad sprawa sie komplikuje
Mirek

Post autor: Mirek » 19 maja 2012, 17:05

Fakt, u mnie PKP zlikwidowała bezpośrednie pociągi do Bielska.Albo przesiadka ,albo autobusy.A i z tym jest niewesoło.
ODPOWIEDZ