Sejm uchwalił ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Sejm uchwalił ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w góra

Post autor: Lech » 13 lipca 2011, 22:14

1 lipca 2011 r. Sejm uchwalił ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. Tekst ustawy przekazany do Senatu zgodnie z art. 52 regulaminu Sejmu => http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/3447_u.htm
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2011, 8:13

Lechu zapytam, czytałeś całość? Bo ja nie. :twisted:
Pati

Post autor: Pati » 14 lipca 2011, 8:35

Wymiękłam na początku ;-)
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2011, 8:38

Pati pisze:Wymiękłam na początku ;-)
Dobra jesteś,ja nawet nie zacząłem czytać.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lipca 2011, 8:48

Przeleciałem te wypociny prawnicze, uwaga do art. 44 pkt. 1 - dlaczego karze grzywny, to powinno być przestpstwo i odpowiadać KK. Spowodowanie wypadku w tym stanie to jak dla mnie to usiłowanie zabójstwa.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2011, 8:59

PiotrekP pisze:Przeleciałem te wypociny prawnicze, uwaga do art. 44 pkt. 1 - dlaczego karze grzywny, to powinno być przestpstwo i odpowiadać KK. Spowodowanie wypadku w tym stanie to jak dla mnie to usiłowanie zabójstwa.
No i doigrałeś się,Lech teraz będzie w nieskończoność coś udowadniał.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 14 lipca 2011, 9:58

mirek pisze:No i doigrałeś się,Lech teraz będzie w nieskończoność coś udowadniał.
Ejże ... Przeciez Lech tylko wrzucił linka do tekstu ustawy . I to bez słowa komentarza. Nie bądż Mirku złosliwy na wyrost :zoboc:
PiotrekP pisze:Przeleciałem te wypociny prawnicze, uwaga do art. 44 pkt. 1 - dlaczego karze grzywny, to powinno być przestpstwo i odpowiadać KK. Spowodowanie wypadku w tym stanie to jak dla mnie to usiłowanie zabójstwa.
_________________
Masz oczywiście rację , ale pozostaje pytanie : co rozumiemy przez stan nietrzeżwości ? Ustawodawca nie określa tego jednoznacznie . Chodzi o to czy kieruje się normą wg. np. Kodeksu Drogowego czyli promile, czy stan jest ten jest określany na podst. zachowania ? Osobiście widywałem już na stokach osobników , którzy zachowywali się jak debile ,będąc jednocześnie trzeżwymi jak niemowlęta.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lipca 2011, 10:05

Mariusz G. pisze:Osobiście widywałem już na stokach osobników , którzy zachowywali się jak debile ,będąc jednocześnie trzeżwymi jak niemowlęta.
A takie zachowanie to już jest chamstwo. W Austrii za takie zachowanie dają mandaty i usuwają ze stoku.Pojawiło się małe światełko w tunelu, widziałem już na naszych stokach policjantów ( dobrze jeźdżacych na nartach), to troszkę utęperowało chamstwo na stoku.
Mnie jeszcze jedno denerwuje - na trasach czarnych próbują uczyć się adepci jazdy na nartach czy desce. Bo on przeciesz musi tą trasę pokanać, a to jest niebezpieczne dla niego jak i dla dobrze jeźdżacych.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2011, 11:08

Mariusz G.nie jestem złośliwy,poczytaj mądrości Lecha w innych tematach a zrozumiesz o co mi chodzi. :zoboc:A komentarze na Lecha na nasze komentarze pojawią się jak amen w pacierzu. :twisted:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 lipca 2011, 11:18

mirek pisze:A komentarze na Lecha na nasze komentarze pojawią się jak amen w pacierzu
Forum służy do wymiany pogłądów i dopuki nikogo nie obraża zawsze jest pożyteczne.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 14 lipca 2011, 11:24

mirek pisze:Mariusz G.nie jestem złośliwy,poczytaj mądrości Lecha w innych tematach a zrozumiesz o co mi chodzi. A komentarze na Lecha na nasze komentarze pojawią się jak amen w pacierzu
Mirku , mi to nie przeszkadza . Jak temat mi nie pasi , to nie czytam , a już na pewno nie komentuję. Niemniej przyznać musisz , że właśnie Lech jest jedną z niewielu osób , które na bierząco śledzą i wstawiają informacje o przepisach , ustawach , rozporządzeniach itd. , o istnieniu których nawet byśmy nie wiedzieli . Bo normalny człowiek takiego prawniczo-urzędniczego bełkotu nie trawi i podświadomie od tego trzyma się z daleka. Nie mówiac już o szukaniu czegoś takiego.
Przepisy to konik Lecha i trzeba to uszanować. Każdy ma jakiegoś hopla.
:spoko:
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 14 lipca 2011, 21:28

Poczytałem...poczytałem...i jak to w konstytucji....imię...nazwisko...i takie tam banaluki :oczynoela:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2011, 9:46

[quote="PiotrekP"][quote="mirek"]A komentarze na Lecha na nasze komentarze pojawią się jak amen w pacierzu[/quote]
Forum służy do wymiany pogłądów i dopuki nikogo nie obraża zawsze jest pożyteczne.[/quote]

I ja tak myślę ... a co do Lecha to udowodnił nie raz ,że ma też OSOBOWOŚĆ ! (jego zainteresowania to nie tylko przepisy ale też wędrówki,malarstwo, gitara i śpiew.... )Dla mnie to prawdziwy turysta ... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 15 lipca 2011, 10:38

A właśnie dodam komentarz, ale nie do komentarzy dyskutantów, a do ustawy. Otóż w ustawie tej w art.2.1. tak określa się góry: „rozumie się przez to obszar Beskidu Niskiego, Beskidu Wyspowego, Beskidu Średniego, Beskidu Sądeckiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego, Beskidu Śląskiego, Bieszczadów, Gorców, Pienin, Sudetów Wschodnich, Sudetów Środkowych, Sudetów Zachodnich, Tatr, pasma Spisko-Gubałowskiego oraz Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej z wyłączeniem obszarów jednostek osadniczych i dróg publicznych;”.

Dziwnie wygląda, kiedy łącznie z Tatrami, czy Beskidem Żywieckim z Babią Górą lub Sudetami Zachodnimi z Karkonoszami, ujmuje się w ustawie jako góry Wyżynę Krakowsko-Wieluńską. Wzgórza wznoszą się tam na wysokość 300-515 m n.p.m, a pominięto Masyw Ślęży wysokości 718 m n.p.m. czy Góry Świętokrzyskie wysokości 612 m n.p.m. Normalnie kabaret.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 15 lipca 2011, 12:44

Lech znakiem tego Pogórze Sudeckie czy Góry Świętokrzyskie wyłączone są z ustawy. wielkie :brawo: dla twórców ustawy za wiedzę. Tam możeny wszystko robić :D .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ