Zwierzęta w górach i Zagrożenie

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2007, 9:54

Belissima pisze:Ale ładny!!! I nie bał się Was??? :shock: :shock: :shock:
A może był wściekły :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink:
bogas

Post autor: bogas » 04 września 2007, 22:29

Bał się jak się chciało do niego zbliżyć. Sam podchodził na metr :shock:
damian_zawoja

Post autor: damian_zawoja » 05 września 2007, 16:20

ciekawostka jest taka że ta lisica tak sępi jedzonko kolejny rok..znam przypadek w kórym nad ranem chciała podwedzić kanapeczki będące na plecaku znajomych;)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 06 września 2007, 7:18

W zimie pewnie zjada turystów ;) W każdym razie też słyszałem, że ona tam już dosyć długo sobie czatuje na łatwe zdobycze.
zdobyć świata szczyt...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2007, 20:47

W okolicy Bielska, dokładniej mówiąc w okolicy szczytu Klimczok często można spotkać takie zwierzęta jak wiewiórki, sarny (nieco rzadziej) a także kilka razy spotkałem żmiję zygzakowatą! Na szczęście nie ma takich ekstremalnych niespodzianek jak niedźwiedź czy kozice :D
Pati

Post autor: Pati » 12 września 2007, 21:18

Jak byłam w Dolinie Chochołowskiej, to jest tam tabliczka wbita przed wejściem na polane, że są tam żmije.
Tylko czy to prawda, czy ta tabliczka to jest tylko podpuchą dla turystów - żeby tam nie wchodzili i deptali łąkę. Ciekawe.


A tak krówki drapią się za uszami....

Obrazek

Oj, chyba już mi się coś dzisiaj dzieje w domu :lol:
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, 9:24 przez Pati, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 września 2007, 21:21

A mnie to kiedyś gonił osioł :hura:
Wprawdzie nie w górach tylko na węgierskiej łące, ale też chciałem się pochwalić przygodą ze zwierzątkiem jakimś.
;))
Domin

Post autor: Domin » 13 września 2007, 20:58

Wchodząc na Skrzyczne w lipcu tego roku oddaliłem się za potrzebą i radośnie wdepnąłem w gniazdo os..
Na szczęście skończyło się na jednym, niegroźnym użądleniu.

A 'piesek' z Diablaka rzeczywiście piękny :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 9:52

W maju tego roku przy Czarnym Stawie Gąsienicowym w potoku leżal sobie bóbr, niestety był "umarnięty" bo byl zaklinowany miedzy kamieniami, Musial tam wpaśc i bidulek już sie nie wydostał :(

Edit. Nie ma to jak bobra ze świstakiem pomyslic :D
Chodzilo ofkors o świstaka :D
Ostatnio zmieniony 19 września 2007, 23:37 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 14:04

A tak może skończyć się spotkanie z niedżwiadkiem:

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=104076
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 listopada 2007, 20:22

Ja też miałem przygody ze zwierzątkami.
We wrześniu tego roku widziałem jak niedźwiadek obżerał się jagodami na Hali Gąsiennicowej.
W zeszłym roku przy zejściu z Skrzycznego widziałem sarenkę.
A jeśli chodzi o te żmije na Polanie Chochołowskiej to faktycznie tam są. Ja widziałem tylko jedną, ale znajomy jak kiedyś tak spacerował opowiadał, że nie można było stopy postawić, bo wszędzie pełzały :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 02 listopada 2007, 20:25

Ice-Breaker fajne zdjęcia porobiłeś tym zwierzakom
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 listopada 2007, 20:45

A i jeszcze zapomniałem o krowie z dzwoneczkiem 8) 8) 8) 8) 8)
A jakość zdjęcia misia musicie mi wybaczyć, bo był daleko i na dużym zoomie było robione ;))

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2007, 11:18

Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 22:59

Takie cudka natury sa w Beskidzie Śląskim

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ