Zwierzęta w górach i Zagrożenie

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Zwierzęta w górach i Zagrożenie

Post autor: Anonymous » 23 sierpnia 2007, 20:25

Może taki temacik - kumpel pokonywał wielką fatrę i spotkał ekipe gdzie była dziewczyna ukąszona przez jakąś pełzającą żmije.

Ja pokonując Niżne Tatry napotkałem Dwa zwierzątka oczywiście nie wliczając latających owadów i pieska ratownika

Obrazek

a to nie wiem dokładnie co to jest jakiś suseł czy coś innego grzecznie się wylegiwał - zdjęcie zrobione na szlaku o 7 rano
Obrazek

kozica górska na polanie obserwowała nas a my ją
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 sierpnia 2007, 20:31

Ice-Breaker super temat moje zdanie jest.
Ja często spotykam kozice, lub jak kto woli kamiziki po słowackiej stronie Tatr. W maju przy Chacie Teryho było całe stadko, ale okazało się, że właściciel chaty, Miro, całą zimę wykładał im sól coby wody z organizmu nie traciły. A świstaki to z kolei widuję często i gęsto w Alpach. Czasem odnoszę wrażenie że specjalnie wychodzą by się przyglądać wędrującym. A raz w Alpach to widziałem nawet koziorożca... A co pochwalę się... :wink:
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 24 sierpnia 2007, 7:55

Ja najczęściej mam przyjemnośc spotykać ptaki wysoko w górach. Bardzo ciekawie wtedy pozują do zdjęć, nawet udało mi sie kilka ładnych fotek ustrzelić na Rysach oraz w Dolinie Pięciu Stawów, a ostatnio na Babiej Górze :)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 24 sierpnia 2007, 7:58

Jeszcze ciekawe zwięrzęta jakie mi sie udało spotkać na szlakach to dzikie Kozy Kri-Kri, które wystepują na Krecie w górach. Oczywiście są pod ochroną.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2007, 20:56 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 sierpnia 2007, 9:34

Ja to miałem kiedyś przygodę ciekawo-wystraszającą w Alpach.
Mogę opisać, mogę :?: krótko będzie obiecuję...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 sierpnia 2007, 9:44

Więc tak:
Idziemy sobie z żonką szlakiem na Roten Kogel 2.782mnpn./Alpy Austriackie, pasmo Granatspitz Gruppe/. Ostatni fragment szlaku, jakieś 200-300 metrów przed szczytem. Wąska ścieżynka wśród najeżonych skał. Łancuchy. Lekka mgła, a właściwie chmury. I nagle ogłuszający szum obok nas, jakby ktoś włączył wielki wentylator. I niespodziewany podmuch wiatru. Oglądamy się z przerażeniem co się dzieje, a tu jakieś 4-5metrów obok nas ogromny alpejski orzeł zerwał się do lotu z półki skalnej. Musieliśmy obok niego chwilę temu przechodzić, ale jego ubarwienie nie zdradziło jego obecności. Mówię Wam, widoku potężnego dzioba i zabójczych szponów długości palca dorosłego człowieka nie zapomnę do dziś. Oj, dobrze że nie pomylił nas z jakimś swoim posiłkiem...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 29 sierpnia 2007, 18:58

Musiało być straszne. Ale gratuluję wspaniałego widoku. To właśnie jest w zwierzętach, że im jest bardziej niebezpieczny tym bardziej byśmy chcieli go zobaczyć lub sfotografować. Tego sobie i wam życze, byle w miare z dużej odległości...
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 29 sierpnia 2007, 19:31

Podobno w ubiegłą niedziele ludziom niedźwiedź pozował do zdjęcia w okolicach Murowańca... Tak słyszałem od znajomych, którzy go tam widzieli... Mnie to spotkało w ubiegłmym roku. Co prawda było ciemno i go nie widziałem, ale za to dobrze słysząłem.
zdobyć świata szczyt...
Anćla

Post autor: Anćla » 29 sierpnia 2007, 19:32

lubię stukot kozic i zrzucane przez nie kamienie :wink: znaczy na OP widzialam jedną i byla prawie tak przestraszona jak ja 8) ale jak to dobrze ze nie ma tam ani jednej ćmy za to uważajcie na wsieckle osy jednak taka użądliła mojego kolegę przed Krzyżnem :evil:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 września 2007, 19:19

Ja ostatnio podczas wędrówki z Krawcowego Wierchu natknąłem się na żmiję zygzakowatą :shock: :shock: :shock: Wygrzewała się na szlaku.Niestety zanim wyciągnąłem aparat zdążyła uciec :cry:
bogas

Re: Zwierzęta w górach i Zagrożenie

Post autor: bogas » 02 września 2007, 22:41

Witajcie po mojej dość długiej nieobecności :D

Oto kogo można spotkać na Diablaku.
Diabła we własnej osobie :twisted:

Jak nie wierzycie, zapytajcie Mosorczyka - spotkaliśmy się na szlaku :D

Obrazek
Anćla

Post autor: Anćla » 03 września 2007, 12:47

ha! sama bym myslala ze on ywglada jak pies tylko taki co wpadł do zupy pomidorowej :wink:

ha!! musze miec takiego psa ma śliczny kolor!!!
bogas

Post autor: bogas » 03 września 2007, 12:52

Tja, tylko coś mu się ogon rozrósł :D
My mieliśmy z Michałem niezły ubaw jak matki mówiły do dzieci "chodź, pokażę Ci pieska" :lol:
Najładniejszy był na grzbiecie w okolicy karku - miedziano-złoty ;)
Anćla

Post autor: Anćla » 03 września 2007, 23:00

no kurde chyba chcę miec rude wlosy takie jak ten śłiczny piesek z Babiej :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 września 2007, 8:04

Ale ładny!!! I nie bał się Was??? :shock: :shock: :shock:
ODPOWIEDZ