Wyjazdy w góry

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 06 września 2011, 21:22

piter87 pisze:co do przedstawienia sie to juz to zrobiłem w odpowiednim dziale:)
Tak, zauważyłam dopiero później :oops: Jeszcze raz witaj na GS :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 września 2011, 21:52

mam jeszcze takie jedno pytanie, mianowicie teraz w niedziele planuje mały wypad w góry, jaką trasę proponujecie w okolicach Ustronia czy Wisły (mam najbliżej) oczywiście taka całodniowa wyprawa w góry, ale taka żeby szło zejść w to samo miejsca (kwestia pozostawienia samochodu i wrócenie do niego:) ) aczkolwiek najlepiej żeby wracać inną trasa ale w to samo miejsce:) dodam, że osoby, które będą szły to początkujący ale z chęciami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 września 2011, 23:18

piter87 pisze:mam jeszcze takie jedno pytanie, mianowicie teraz w niedziele planuje mały wypad w góry, jaką trasę proponujecie w okolicach Ustronia czy Wisły (mam najbliżej) oczywiście taka całodniowa wyprawa w góry, ale taka żeby szło zejść w to samo miejsca (kwestia pozostawienia samochodu i wrócenie do niego:) ) aczkolwiek najlepiej żeby wracać inną trasa ale w to samo miejsce:) dodam, że osoby, które będą szły to początkujący ale z chęciami.
Hej taka mała propozycja a może ,,pętelka beskidzka '' piękna trasa :hura: Lipowa-Skrzyczne-Barania Góra-Magurka Radziechowska(piękny widok pokonanej całej trasy :hura: )-Lipowa(początek a zarazem koniec trasy czas około 8-9g pozdrawiam
Większość trasy to jeden nieustający punkt widokowy :) Pozdrawiam sąsiada :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2011, 15:41

Raflikmalciu pisze:Hej taka mała propozycja a może ,,pętelka beskidzka '' piękna trasa :hura: Lipowa-Skrzyczne-Barania Góra-Magurka Radziechowska(piękny widok pokonanej całej trasy :hura: )-Lipowa(początek a zarazem koniec trasy czas około 8-9g pozdrawiam
Większość trasy to jeden nieustający punkt widokowy :) Pozdrawiam sąsiada :)
dzięki i również pozdrawiam:) co do samej propozycji to myśle ze skorzystam:)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 17 października 2011, 19:55

Na pierwszą wyprawę w Tatry zostałem zaproszony i nie wiele miałem wspólnego z organizacją. Ale już kolejne wyjazdy organizowałem albo sam albo do spółki z kumplem.
Generalnie z pewnych względów w góry jeżdżę tylko latem.
Jak je organizujecie?
Do tej pory było tak : gdzieś zimą zabierałem się za szukanie kwater po niecie. Jednak teraz mam już dwie sprawdzone kwatery w Poroninie i tak jeździmy. Ktoś powie, że to daleko od Tatr, ale nam to jakoś nigdy specjalnie nie przeszkadzało. Wymyślam sobie też trasy, które chciałbym przejść, ale potem zwykle życie je weryfikuje po swojemu.
Jak dobieracie sobie ludzi?
Zazwyczaj pod kątem tego, jak fajnymi są ludźmi, mniej pod kątem samych gór. W tym roku pojechała ekipa, która w górach była właściwie pierwszy raz, my z kumplem robiliśmy właściwie za przewodników. Ludzie się wkręcili i w przyszłym roku też chca jechać. Ba, nawet na sylwestra jedziemy pod Tatry (choć właśnie pod Tarty, a nie w traty :| )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2011, 16:17

Często są grupy działające w każdym mieście,np wiem,że we Wrocławiu można się zapisać do klubu turystyki górskiej,gdzie organizują wyjazdy na sylwestra i nie tylko,bo zwykłe weekendowe również.
ODPOWIEDZ