Pasja zdobywania Korony Gór Polski (KGP)

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 06 stycznia 2012, 15:54

Zdjęcia Skalnika z 2011 roku z jesieni a Skopca z 2010 też z jesieni. Na Skopcu na szczycie pośród drzew punkt triangulacyjny. Dojście od szlaku zajmie Ci z 5 min. (napisy ułożone z kamieni już były)
Załączniki
sko.jpg
(109.27 KiB) Pobrany 1825 razy
ska2.jpg
(102.64 KiB) Pobrany 1825 razy
ska1.jpg
(99.63 KiB) Pobrany 1825 razy
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 06 stycznia 2012, 21:57

Na Skopcu w Lipcu 2011 była wycinka drzew, i wszystkie strzałki z kamieni ułożone na ziemi były zniszczone... chyba , że ktoś od nowa poukładał...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 07 stycznia 2012, 1:21

Dzięki za wszystkie informacje :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 22 stycznia 2012, 19:24

Czy na Rozdrożu Izerskim (droga nr. 404) jest możliwość postawienia auta?? parking?? planuję z tego miejsca uderzyć na Wysoką Kopę.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 22 stycznia 2012, 20:23

Parking tam jest tylko teraz będzie zasypany.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 stycznia 2012, 20:51

Chmielo pisze:Czy na Rozdrożu Izerskim (droga nr. 404) jest możliwość postawienia auta?? parking?? planuję z tego miejsca uderzyć na Wysoką Kopę.
podpowiem ci jeszcze taka opcje.....

Jakos koło 9:00 jest bus Pks Bolesławiec ze Szklarskiej Poreby jadący w stronę Świeradowa nim możesz podjechać na rozdroże a wrocicie na nogach do Szklarskiej, przynajmniej w Lipcu jeszcze był...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 12 maja 2014, 19:47

Po prawie dwóch latach od zdobycia wszystkich szczytów KGP w końcu 11 maja udało mi się otrzymać odznakę zdobywcy. O ile zdobywanie szczytów było czystą przyjemnością i sprawiło mi niemałą satysfakcję, tak "zdobywanie" odznaki już takie niestety nie było.
cezaryol
Turysta
Turysta
Posty: 237
Rejestracja: 13 lipca 2013, 22:26

Post autor: cezaryol » 12 maja 2014, 20:28

włodarz pisze:O ile zdobywanie szczytów było czystą przyjemnością i sprawiło mi niemałą satysfakcję, tak "zdobywanie" odznaki już takie niestety nie było.
Kiedyś po przeczytaniu regulaminu zdecydowalem, że nie będę uczestniczył w tej zabawie. Teraz podobno coś jeszcze bardziej się skomplikowało. W sobotę wędrowałem z człowiekiem, który opowiadał o aktualnych wymogach końcowej weryfiakcji. Odnioslem wrażenie, że procedura odpalania rakiet międzykontynentalnych z głowicami jądrowymi jest prostsza niż otrzymanie potwierdzenia zdobycia KGP.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1469
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 12 maja 2014, 20:43

włodarz pisze:Po prawie dwóch latach od zdobycia wszystkich szczytów KGP w końcu 11 maja udało mi się otrzymać odznakę zdobywcy. O ile zdobywanie szczytów było czystą przyjemnością i sprawiło mi niemałą satysfakcję, tak "zdobywanie" odznaki już takie niestety nie było.
Tym bardziej gratuluję :brawo: .

Mnie również zniechęciły te wszystkie zawiłości proceduralne, więc zdobywam Koronę "nieoficjalnie". Może w tym roku udami się wejść na trzy ostatnie szczyty w Sudetach ze zwieńczeniem dzieła na Śnieżce :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 maja 2014, 22:54

Wojtek gratuluje potwierdzenia weryfikacji :brawo: .
Napisz coś więcej o procedurze, która jest tak zniechęcająca.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 12 maja 2014, 23:00

PiotrekP pisze:Napisz coś więcej o procedurze, która jest tak zniechęcająca.
Też chętnie poczytam, bo niedługo kończymy swoją koronę, ale nie mam wielkiego parcia na oficjalną weryfikację.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 12 maja 2014, 23:02

włodarz pisze: udało mi się otrzymać odznakę zdobywcy.
Gratuluję!

Mam nadzieję, że z dumą nosisz? :kukacz:
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 12 maja 2014, 23:34

włodarz pisze:Po prawie dwóch latach od zdobycia wszystkich szczytów KGP w końcu 11 maja udało mi się otrzymać odznakę zdobywcy. O ile zdobywanie szczytów było czystą przyjemnością i sprawiło mi niemałą satysfakcję, tak "zdobywanie" odznaki już takie niestety nie było.
Super! Choć bardziej podziwiam, że chciało Ci się stawać przed komisją. Jakaś ta procedura dla mnie jest odstraszająca. Opiszesz szczegóły?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 13 maja 2014, 19:40

Dziękuję. :)
Opiszę Wam jak przebiegała weryfikacja mojej odznaki.
Zasiadłem przy stoliku z Lożą Zdobywców KGP w składzie pięcioosobowym. Przedstawiłem swoją książeczkę komisji. Loża książeczkę obejrzała i stwierdziła, że same pieczątki w książeczce to za mało. Wobec tego przedstawiłem szanownej komisji kronikę, w której mam sporo zdjęć ze zdobytych szczytów, pieczątki, opisy tras ( prowadziłem ją przede wszystkim jako dokumentację do Sudeckiego Włóczykija, ale w rezultacie zawiera i SW, i KS, i KSC, i KSN, i KSP, i wreszcie KGP).
Zdjęcia ze szczytów KGP nie budziły wątpliwości Loży co do mojej na nich obecności wobec czego zostały na odwrocie opieczętowane okolicznościową pieczęcią i podpisane przez Przewodniczącego Loży. Również w książeczce potwierdzono przeprowadzenie weryfikacji. W trakcie zadano mi kilka pytań, na które każdy zdobywca szczytów KGP powinien odpowiedzieć bez problemu. Cała procedura powinna trwać kilka - kilkanaście minut. Tyle ile potrzeba na obejrzenie zdjęć i postawienie parafek. I tak było w przypadku innych zespołów weryfikujących ( bo jednocześnie pracowało ich pięć ). W moim trwała ponad godzinę, bo przedłużyła się o pozakonkursowe oglądanie kroniki. :)

Nie ma się więc co bać weryfikacji.

Rada dla chcących weryfikować książeczkę KGP. Należy do niej wkleić swoje zdjęcia ze szczytów w takim ujęciu, by nie budziło niczyich wątpliwości, że właśnie jesteśmy w najwyższym punkcie danego wzniesienia
( dobrze widoczne tabliczki szczytowe, inne charakterystyczne szczegóły na nie opisanych szczytach - np. na Ślęży dobrze jest mieć zdjęcie przy wieży widokowej, a nie gdzieś koło schroniska). Zdjęcie powinno być przyklejone na podlepce by można było łatwo na odwrocie przybić pieczątkę weryfikacyjną. Wtedy też na stronie książeczki mamy miejsce na wbijanie pieczątek turystycznych z danego miejsca. I to powinno wystarczyć.


Nikogo nie namawiam i nikogo nie zniechęcam do oficjalnej weryfikacji KGP. Każdy zrobi jak zechce. Ale należy pamiętać o trzymaniu się regulaminu KGP jeżeli już się zdecydujemy na oficjalną weryfikację.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1469
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 13 maja 2014, 20:21

Jestem ciekawy, czy na spotkanie z Lożą musiałeś jechać do Warszawy, czy obradowali gdzieś w terenie ?
Dlaczego uważasz, że bardziej wiarygodne jest zdjęcie przy wieży widokowej niż przy schronisku stojącym przecież na szczycie Ślęży i będacym dosyć charakterystycznym budynkiem.
Musiałeś jakoś szczególnie przysięgać, że na Skrzyczne wszedłeś piechotą, a nie wjechałeś krzesełkiem? :D

Jeszcze raz gratuluję :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ