Pasja zdobywania Korony Gór Polski (KGP)

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 września 2007, 13:06

Jakbym tak dobrze spojrzał hen za siebie w czasy szkoły średniej i studiów, i te wszystkie obozy wędrowne po naszych pięknych górach to mogę powiedzieć, że z KGP mam na koncie:

1.Babia Góra
2.Śnieżka
3.Śnieżnik
4.Turbacz
5.Radziejowa
6.Skrzyczne
7.Wielka Sowa
8.Szczeliniec Wielki
9.Chełmiec
10.Łysica

Na razie tyle. Jakąś szczególną pasja "zaliczania" KGP ogarnięty nie jestem.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 28 września 2007, 21:02

Witajcie, poszukuję kompanów do zdobycia reszty KGP, Sudety udało mi się już zaliczyć, niestety mam straszne braki w Beskidach. Nie mowię że to będzie jedna wyprawa, ale jakby ktoś mial czas to służe swoim towarzystwem:

1. Lackowa
2. Radziejowa
3. Turbacz
4. Mogielnica
5. Lubomir
6. Czupel

Jesli ktoś byłby zainteresowany to moje gg na PW.
Ostatnio zmieniony 28 września 2007, 22:38 przez Gaclan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pete

Post autor: Pete » 28 września 2007, 22:31

W pozycjach od 3-6 mogę bardzo chętnie pomóc :)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 28 września 2007, 22:37

To super.
Ja wyobrażam sobie w ten sposob, że będę robił sobie weekendowe wypady i zaliczał te szczyty :D Jak kiedyś się zgadamy, to możemy wspolnie na nie wejść.
Pete

Post autor: Pete » 28 września 2007, 22:39

gaclan pisze:To super.
Ja wyobrażam sobie w ten sposob, że będę robił sobie weekendowe wypady i zaliczał te szczyty :D Jak kiedyś się zgadamy, to możemy wspolnie na nie wejść.
Nie ma problemu jak zgramy terminy :).
Gaclan

Post autor: Gaclan » 28 września 2007, 22:52

W tym roku może być już ciężko, za równo o pogodę jak i długość dnia. Poza tym z wyrwaniem się z roboty może być ciężko. Ale na pewno w przyszłym roku.
Przemko

Post autor: Przemko » 19 października 2007, 22:44

to dobra okazja poszerzenia wiedzy o polskich górach.byłem;
skrzyczne-23.05.1995
czantoria-15.05.1996
szczeliniec wielki-06.06.1997
babia góra-12.08.1998
babia góra-02.07.2007
troche mało miałem okazjii chodzenia po górach,ale tak wyszło. :( .
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 22:48

Spokojnie, Twój wynik i tak jest całkiem nezły. Powodzenia w dalszym zdobywaniu szczytow.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 października 2007, 22:52

Gaclan pisze:Spokojnie, Twój wynik i tak jest całkiem nezły
Przemko tu nikt nikogo nie namawia do wyścigu, więc gratulacje za to co masz.
Alf

Post autor: Alf » 20 października 2007, 10:27

.-- .. -.. --.. ..-.. --..-. . -. .. . .-- .. . .-.. ..- -... -.-- .-..- --- -. .- -.- --- .--. .. . -... .. ... -.- ..- .--. .. . .--- .--. .- -- .. ..-.. - .- .--- -.-. .. . .-.-.- --..-. . -... ..-.. -.. .-.- -.-. - .- -- .. -. .. . ... .--. .-. ---. -... --- .-- .- -.-.. --..-. ..- .-. -.- ..- - --- - .- -.- .--- .- -.- .-- . .--- ...-... -.-.. -. .- ... --.. -.-. --.. -.-- - --. ---. .-. -.-- .. --.. .- -- -.- -. .-.- -.-.. --- -.-. --.. -.-- :!:
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2010, 20:02 przez Alf, łącznie zmieniany 1 raz.
Alf

Jeszcze raz KGP

Post autor: Alf » 09 kwietnia 2008, 13:06

Ponownie pozwalam sobie na otworzenie wątku o KGP. Podaje linka do artykułu , nie jest to cały artykuł, ale oddaje sedno sprawy. Dodam że podtytuł brzmi Sukces. Ale czy na pewno ?
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... I/52687581
cytat którego brakuje w wersji internetowej
" ...W ciągu rekordowego wypadu w Sudety zdobyliśmy pięć szczytów."
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 09 kwietnia 2008, 13:20

Rozmawiałem kiedys na ten temat z Michałem Adminem Mosorczykiem.
Zwróciliśmy uwage własnie na to, że w rejonach Sudetów "naciaprali" tych szczytów z Korony. Podział trochę dziwny, np. jednym ze szczytów KGP jest Kłodzka Góra ... lub Biskupia Kopa :)
Poza tym niektóre pasma oprócz szczytu z KGP maja jeszcza aż dwa, trzy inne :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2008, 14:17

A co w tym dziwnego że Kłodzka Góra (Góry Bardzkie) i Biskupia Kopa (Góry Opawskie) jest w wykazie KGP. Przecież z lekka licząc Sudety po stronie polskiej składają sie z 15 pasm i masywu Ślęży nie licząc reszty przedgórzy, przedgórzy, obniżeń czy kotlin, więc trudno żeby ww. szczyty nie należały do KGP :D
Pete

Post autor: Pete » 09 kwietnia 2008, 14:27

Nie rozumiem tu Dariusza. Niby dlaczego np. Biskupia Kopa nie powinna być w KGP ?
Większość pamięta tę burzliwą dyskusję o KGP. Nie wiem, czy warto jeszcze raz to zaczynać... :roll:
Alf

Post autor: Alf » 09 kwietnia 2008, 14:47

Moim zamiarem nie było kwestionowanie szczytów, tylko pokazanie że są ludzie którzy "biegają" po górach i uważają to za sukces. A może to jest sukces ?
ODPOWIEDZ