Wasze strony www o tematyce górskiej

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2010, 8:46

Czasem jak mam ochotę (w większości jednak stoi na przeszkodzie brak czasu) staram się uzupełniać o treści swoją stronkę. Oparłem ją na oprogramowaniu wiki, tym samym, na którym stoi Wikipedia. Każdy więc może dopisać, co chce, choć zgodnie z tematyką strony. Skleciłem jakieś tam zasady, ale to dopiero powijaki.

http://waldekm.homeip.net/wikiszlaki

Strona uruchomiona jest na moim komputerze domowym, dlatego częściej może się nie wczytywać niż wczytywać (to najczęściej wieczorami).
Anonymous

Moja strona

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2010, 14:38

Witam!
Zapraszam do wejścia na moją stronę www.gorskie-wedrowki.cba.pl
Zapraszam również do zarejestrowania się na forum

Serdecznie Zapraszam :D
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 13 listopada 2010, 15:04

Że niby konkurencja? Ja wolę G-S.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2010, 20:39

To nie konkurencja. Ja osobiscie uważam że G-S jest lepsza. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2010, 21:08

thedawid01 pisze: Ja osobiscie uważam że G-S jest lepsza
ale linka do G-S nie ma :oczynoela:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 listopada 2010, 16:15

Zapomniałem :( . Ale już wstawiam bo uważam że na G-S jest jedną z najlepszych stron o górach i zawsze jak wybieram się w góry wchodzę na nią i szukam informacji :)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 14 listopada 2010, 23:35

thedawid01 pisze:Zapraszam do wejścia na moją stronę www.gorskie-wedrowki.cba.pl
czy ta strona jest jeszcze w budowie? Bo jeśli nie to dużo pracy przed Tobą jeszcze
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 listopada 2010, 10:17

Jeszcze dużo pracy przed tobą jak na razie to same reklamy widzę :(
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 15 listopada 2010, 11:08

janek.n.p.m pisze:Jeszcze dużo pracy przed tobą jak na razie to same reklamy widzę
Reklamy obowiązkowo zlikwidować i zmienić "skórkę".
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Montenero

Post autor: Montenero » 15 listopada 2010, 21:12

Dawidzie, wpisa zrobiłem w księdze (jak widzę zewnętrznej, stworzona na innej domenie).
Pracy dużo przed Tobą, trochę więcej treści, zdecydowanie jakaś ciekawsza szata graficzna (polecam na początek powalczyć na gotowych szablonach css).
Relację: nic bardziej wkurzającego niż czytelnik ma jeszcze pobrać plik by ją odczytać ;)
Reklamy niestety wyskakiwać będą bo to darmowy hosting, dopiero jak wykupisz domenę, zasadniczo problem zniknie ;) Głowa do góry!!
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, 14:37 przez Montenero, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2010, 14:04

Zapraszam na nową stronę www.gorskie-wedrowki.cba.pl

Wprowadziłem parę poprawek :D
Na pewno jest lepsza od poprzedniej

P.S. Zapraszam do zarejestrowania się na foru
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 20 listopada 2010, 16:26

daj spokój w czym jest lepsza? jeden kolor więcej i t6o wszystko. Ja tez mam na cba i jakoś tyle reklam nie ma dodaj jakies tło odnośniki itp
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2010, 23:39

w jakim programie tworzysz strony?
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 21 listopada 2010, 13:47

thedawid01 pisze:w jakim programie tworzysz strony?
pajączek 2000 - będzie do tego odpowiedni
a tu masz link do strony która mi wiele pomogła
http://www.kurshtml.boo.pl/html/zielony.html
skorzystaj koniecznie
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 listopada 2010, 15:22

Jak dla mnie "zbyt mało" na tej stronie, bardzo długo wczytująca się strona, reklamy na samej górze strony, brak zdjęć, baaaardzo długo wczytujące się zakładki, i mocno wkurzające wirujące tło "Odwiedziły nas xxx osoby...". Praktycznie brak jakiejkolwiek użytecznej treści na stronie, nie działająca galeria...

Jak już Kovik pisał tu: http://www.kurshtml.boo.pl/html/zielony.html
znajdziesz poradę między innymi taką, że ludzie nie cierpią reklam i migających lub ruchomych obrazków.
Poczytaj coś jeszcze o rozkładzie tekstu i zdjęć bo bardzo duże znaczenie ma to przy zapamiętywaniu treści strony o czym przeczytasz również na tej stronie. No i najważniejsze, żeby teksty były całkowicie odautorskie a nie kopiowane, bo użytkownicy sieci przechodzą ze strony na stronę i jak zobaczą to samo to szybko uciekną z tej strony. Wybierz również odpowiedni serwer, bo tu bardzo ważny jest czas odpowiedzi serwera, który prawdopodobnie jest u ciebie bardzo duży (>70ms być może >100ms) i zoptymalizuj stronę, bo grafika wyglądająca tak samo może zajmować nawet 5 razy mniej miejsca na serwerze, co oznacza, że strona wczyta się 5 razy szybciej. Na tej zasadzie była wykonana nasza poprzednia strona góry-szlaki, dzięki czemu czas wczytania strony z 30 zdjęciami mieścił się w przedziale 1-3 sekundy w godzinach szczytu a praktycznie natychmiast poza godzinami szczytu, a u ciebie prawie "pusta" strona "zamula" bardzo mocno. Użyj jakiegoś szablonu strony, bo obecna skórka wygląda trochę jakby w Paincie malowana, a przy wyborze serwera omijaj gigantów firmowych w tej dziedzinie, bo to prawdziwi zamulacze, którzy nawet ci nie pomogą. Najpierw stwórz w dużej części to, co masz stworzyć (treść, zdjęcia) i dopiero wrzuć na serwer, bo strony w budowie są zwykle omijane i zapominane. Kolejnym problemem będzie wypozycjonowanie tej strony i rozkręcenie forum, ale to już osobny temat... bo tu będzie potrzebna znajomość pewnych technik. Nasza stara strona góry-szlaki.pl praktycznie w każdym wyrażeniu pytającym o znakowane szlaki była na pierwszym miejscu w Googlach, z której pochodzi przecież 90-96% ruchu na stronie nowej i 40-60% na spopularyzowanej stronie, bo reszta to wizytatorzy stali. A rozkręcenie forum bez odpowiednich technik, może wyglądać tak jak tu: http://mojegory.com.pl/forums/ (blisko 5 lat (od lutego 2006 widzę tam pierwszy temat) forum i nadal nic się tam nie dzieje jakby było nowe) - u nas po pierwszym półroczu były zorganizowane już 4 zjazdy. Strona musi mieć to coś, co przyciągnie użytkownika, bo to jeden z punktów przyciągania na forum, a narazie ta strona bardziej jest "nieprzyjazna" użytkownikowi. Choć strona, którą podałam w linku jest bardzo ciekawa pod względem merytorycznym i wizualnym, to jednak zabrakło pomysłu na to jak rozkręcić forum. Oby i u ciebie tgo nie było. Życzę powodzenia i walcz :). Polecam jednak forum postawić już od samego początku na serwerze płatnym, bo z darmowego na płatny już go nie przeniesiesz i stracisz wszystko co miałeś, a wiadomo, że na darmowych hostingach wystarczy tylko kilka osób online i wszystko nieprzeciętnie zamula a jak jest awaria to nikt ci nie pomoże. Tu warto nauczyć obsługiwać się poteżne bazy danych MySQL, bo to forum podczas odejścia naszego starego admina miało 46 900 stron A4. Właśnie ta złożoność powoduje, że wszelkie przenoszenie forum na inny serwer jest nielada wyzwaniem. I jeszcze przeogromna reklama na stronie głównej forum zamiast... forum jest mocno irytująca, jak również ogromna reklama przy przełączeniu każdej strony na forum. Po prostu uciekłam z tamtego forum bo mocno zdenerwowało mnie ciągłe gonienie za krzyżykiem aby wyłączać każdą reklamę. A no i zapomniałam opis szlaku na Kasprowy Wierch jest zbyt ogólny. Nie mówię, że masz pisać poematy, ale zdanie w stylu "po 3 godzinach od Myslenickich Turni dojdziemy na szczyt" nic nie powie o charakterze tego szlaku i z pewnością użytkownik z sieci poszuka sobie innego, bardziej szczegółowego opisu. Przepraszam, jeśli uraziłam, ale to tylko moje przemyślenia.
ODPOWIEDZ