Pogawędki w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Czy lubisz pogadać chwilę z osobami spotkanymi na szlaku?

Raczej tak
39
83%
Raczej nie
8
17%
 
Liczba głosów: 47
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Pogawędki w górach

Post autor: Dżola Ry » 08 maja 2010, 13:04

Zainspirowana wypowiedziami wielu osób z tego forum i z innych, chciałabym zaproponować pogawędkę o pogawędkach :D w czasie górskich wędrówek.
Myślę, że w imieniu wszystkich (a może nie?) mogę napisać, że nie lubimy tłoku w górach. Jednak co innego tłum, a co innego spotykanie innych górskich wędrowców. Czy lubicie te spotkania, czy wolicie całkowite pustki na szlakach? Ale przede wszystkim, czy lubicie pogadać ze spotkanymi osobami chwilę? Czy lubicie, gdy do Was zagadają? Czy sami zagadujecie?

Załączę ankietę, bo oprócz Waszych wypowiedzi, ciekawa też jestem statystyki - jakie jest prawdopodobieństwo spotkania na szlaku osoby, która lubi/nie lubi pogawędzić chwilę :)
Tymuś

Post autor: Tymuś » 08 maja 2010, 13:45

nie..wkurza mnie jak ktoś zagaduje a zdarza się to często dlatego tym bardziej mówię stanowczo nie
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 08 maja 2010, 14:00

A ja sobie lubię pogadać ze spotkanymi przypadkowo ludźmi :D
Sama nie lubię chodzić po górach, myślę wtedy intensywnie o tych wszystkich misiach czających się za drzewami ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2010, 14:28

Ja nie mam nic przeciwko temu żeby sobie chwilę z kimś pogadać. Chociaż raczej to mnie trzeba zagadywać.
Mirek

Post autor: Mirek » 08 maja 2010, 15:23

Pogadać zawsze lubię,a zwłaszcza w schronisku przy zimnym :10:
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 08 maja 2010, 15:41

Czasem można spotkać na szlaku ludzi naprawdę ciekawych , nawet fascynujących ,choć z pozoru nie wyróżniających się niczym szczególnym. To takie perełki w tłumie... Pozdrowienie , chwila rozmowy podczas odpoczynku i ani się spostrzeżesz jak rozmawiasz z człowiekiem tak jakbyście sięznali od wieków. Bo nadajecie na tych samych falach. To świetne doznanie , ale warunek jest taki , że ludzi trzeba lubić i okazywać życzliwość.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 08 maja 2010, 17:10

Ja też bardzo lubię pogadać na szlaku z przypadkowymi ludźmi. Można spotkać naprawdę fajnych wędrowców jak i dowiedzieć się czegoś nowego. Czasami to aż szkoda się rozchodzić tak ciekawe sprawy są poruszane.
Reasumując zdecydowanie tak :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2010, 18:53

Zamienić słowo, dwa - czemu nie? Szanuję jednak swój czas, więc po tych kilku słowach raczej udaję się w swoim kierunku, bo w góry przyjeżdżam raczej dla realizacji górskich, zwykle konkretnych, planów, gdzie nie rzadko czas ma znaczenie. Natomiast świat mały jest i nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, ot co.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 08 maja 2010, 19:21

Z natury jestem gadatliwą osobą,jednak nie tak szybko i łatwo jest mi nawiązać rozmowę z zupełnie nie znaną osobą.Zwyczajowe "cześć i dzień dobry"na szlaku.To raczej ktoś musi nawiązać ze mną rozmowę,ale nie unikam tego.
Poniżej podaję link do bardzo ciekawego artykułu,który wiązałby się z tematem założonym przez Jolę..Jest dość przydługawy,ale naprawdę warto go przeczytać,polecam gorąco. :Dla wytrwałych wielkie :brawo: :brawo:

http://www.trekandmore.pl/viewone-0-6-1 ... 80%9D.html
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 08 maja 2010, 23:40

bardziej wolę pogadać już na postoju, w schronisku/chatce/wiacie... wtedy moich myśli nie zaprzątają kwestie "daleko, k...a, jeszcze" a raczej wspomnienie co było i co będzie. Na szlaku - różnie... jak widzę ludzi w białych adidasach (i szpilkach :D) to jakoś odbiera mi chęć do rozmowy, z innymi jeśli jeszcze dycham to chętnie - i parę razy zdażyło mi się browara dostać po rozmowie, więc to mobilizuje do następnych :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 maja 2010, 23:58

HalinkaŚ pisze:Dla wytrwałych wielkie :brawo: :brawo:
Należą mi się :D . Gawędziarz starej daty :)
Pudelek pisze:i parę razy zdażyło mi się browara dostać po rozmowie, więc to mobilizuje do następnych :twisted:
Grunt to dobra motywacja!

Ps. Pudelek, jakimi ścieżkami chodzisz??? Pójdę tam zagadywać wszystkich po kolei :twisted: . Wzmocnię swoją motywację :lol:

------------------------------------------------------------------------------------

A może opowiecie jakieś ciekawostki związane z przygodnymi "znajomymi", zapamiętane rozmowy, zdarzenia, anegdoty? Bardzo proszę :)

------------------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 09 maja 2010, 1:17

Jola R pisze:Ps. Pudelek, jakimi ścieżkami chodzisz???
żeby nie zdradzać wszystkich sekretów... poznałem kiedyś ekipę na Lubaniu i po kilku dniach spotkałem ich jak sobie relaksacyjnie wchodziłem ze Sromowic Niżnych na Trzy Korony, a że spaliśmy w innych miejscach (i z innymi osobami :)) to wymieniliśmy doświadczenia i w końcu padło sakramentalne "a sprzedają tam piwo?" (w sensie na Trzech Koronach, zupelnie jak stonka). Faktem, nie sprzedawali, ale konspiracyjnym szeptem mi przekazał Okocimia "nie wypiłem, zrób to za mnie" :8)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 09 maja 2010, 14:59

Ja lubie chwilkę pogawedzić na szlaku. Czasem jest tak że można się dowiedzieć ciekawych rzeczy dotyczących szlaku i czekających nas niespodzianek, odradzam osobiscie rozmów typu 'daleko jeszcze do....'
Czasem bywa że osoby ktore mijamy idą z innego kierunku i ich wrażenia z szlaku zachecaja mnie do powrotu w ten dany rejon. Można poznać plany wycieczek na które być może byśmy nie wpadli.
Warto rozmawiać własnie z starszymi osobami które powiedzą gdzie zboczyć z szlaku aby zobaczyc np. ciekawą panoramę której nie zobaczymy z szlaku.
Jest też tak że rozmowa słabo się klei i szybko kończy.
Uczono mnie w szkole ze góry są dla wszystkich i tam znajde spokój i ciszę pomimo spotykanych tam ludzi. Bywa ze trafi sie jakaś hałasliwa wycieczka szkolna i tam raczej nie pogawędzimy ale takie rzeczy nie odstraszają mnie od gór ;)
też byłem dzieckiem :twisted:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, 4:59 przez heathcliff, łącznie zmieniany 2 razy.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2010, 16:37

HalinkaŚ pisze:Poniżej podaję link do bardzo ciekawego artykułu,który wiązałby się z tematem założonym przez Jolę..Jest dość przydługawy,ale naprawdę warto go przeczytać,polecam gorąco. :Dla wytrwałych wielkie :brawo: :brawo:

http://www.trekandmore.pl/viewone-0-6-1 ... 80%9D.html

Dobre :):)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 maja 2010, 18:00

PiotrekP pisze:Ja też bardzo lubię pogadać na szlaku z przypadkowymi ludźmi. Można spotkać naprawdę fajnych wędrowców
Zgadza się. Można np. spotkać takich wędrowców jak ja spotkałem w Chacie Zamkovskiego w Tatrach Słowackich 01 maja br. :spoko:
A i pogadać było o czym...
:)

P.S. zdjęcie zamieszczone za zgodą pana Krzysztofa :ok:
Załączniki
small_tn_365_0241.JPG
(184.53 KiB) Pobrany 1137 razy
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 21:04 przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ