Motory na szlakach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

BESKIDY FOREVER

Post autor: BESKIDY FOREVER » 04 maja 2008, 20:53

to jest czysta tragedia w gorach :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: a sluzby ktore sa wysylane na szlaki zeby z nimi walczyc w najlepsze siedza kolo schronisk,pieka kielbaski i pija!!!i jak tu zyc?? :zly: :zly:
Psychotic

Post autor: Psychotic » 04 maja 2008, 21:28

no, ale z tego co kiedys widziałem, to SG poruszała się na crossach Husqvarna, więc też byli zmotoryzowani;/

Kiedyś będąc w Beskidach na rowerze... grupa crossowców srogo napierała w dół ścieżki [ oczywiście nie bacząc na nic], w połowie zbocza siedzieli sobie policjanci [również zmotoryzowani] i nic nie zrobili... Podejrzewam, że po prostu starch im zajrzał w oczy i nie byli przygotowani do reagowania na takie rzeczy, bo jednak pościg zapewne niewykwalifikowanych do pościgów w trudnym terenie na corssa policjantów w celu złapania wyszkolonych do jazdy w terenie maniaków crossowych nie skończy by sie dla nich za dobrze...

Ale fakt faktem, plaga to gigantyczna...
Pati

Post autor: Pati » 04 maja 2008, 22:25

Co prawda, może nie motor, ale udało mi się uchwycić coś takiego :)
Jakby nie popatrzeć mają fajnie...

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2008, 22:30

Partycja pisze:Jakby nie popatrzeć mają fajnie...
...fajne pośladki? Bo takie westchnienia wtedy słyszałem :kukacz:
Pati

Post autor: Pati » 04 maja 2008, 22:33

...fajne pośladki? Bo takie westchnienia wtedy słyszałem :kukacz:
To też :D Szczególnie, jak przejechał dalej i je pokazał... :lol:
Psychotic

Post autor: Psychotic » 04 maja 2008, 22:35

W rejonie Miziowa-Pilsko-Lipowska to skutery to też plaga... a w końcu skuter to taki ziomowy motór ;)
Choć nie ukrywam, że dwie zimy temu ślad po skuterach pomógł mi w pewnym momencie przy zerowej widoczności dotrzeć do schornu na Lipowskiej :)
BESKIDY FOREVER

Post autor: BESKIDY FOREVER » 05 maja 2008, 15:14

oj zostaly wyznaczone sluzby :) i to te baaaardzo popularne :) ale efekty sa jakie sa niestety :zly: :zly: :zly:
Anonymous

Wypad z parku

Post autor: Anonymous » 27 stycznia 2011, 16:26

W ostatnich dniach ubiegłego roku strażnicy zatrzymali w samym środku chronionych terenów 9-osobową grupę poruszającą się śnieżnymi skuterami. W ostatnią sobotę na teren parku wjechali jeszcze 2 amatorzy skuterowej turystyki. – Wszyscy zatrzymani zostali ukarani wysokimi mandatami. W przypadku ponownego zatrzymania tych samych osób – kary mogą być wyższe. Rozważymy także przekazanie sprawy na drogę sądową – przestrzega Janusz Tomasiewicz, dyrektor GPN.
http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index ... 11456&typ=
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lutego 2011, 8:50

Ciekawa strona na ten temat i tutaj można z tym walczyć!!!! Polecam

http://www.stopquadom.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2011, 8:02

również byłem świadkiem rozjeżdżania szlaków
Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2011, 8:48

Witam serdecznie ;).
MORF pisze:również byłem świadkiem rozjeżdżania szlaków
Zapraszam do zgłaszania wszelkich takich zdarzeń, również starych w serwisie http://www.stopquadom.pl/. Na podstawie takich danych tworzona jest mapa zdarzeń, co pozwala oszacować, jakie rejony są najbardziej zagrożone zjawiskiem:
http://www.stopquadom.pl/incydenty/.

Zapraszam także do pozostałych działów serwisu, gdzie można poczytać m.in. o obowiązującym prawie, szkodliwości zjawiska, akcjach organizowanych przez służby.

Osobiście uważam, że off-roadu wyeliminować się nie da (zresztą, czy trzeba?), można jedynie podejmować działania mające na celu skanalizowanie tego ruchu w mniej wartościowych obszarach, ale to tego dłuuuga droga.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 02 lutego 2011, 8:56

stopquadom.pl Zapraszam do działu "Przedstaw się". :)
Mnie też denerwują pojazdy na szlaku, miałem bliskie spotkanie z motocyklistami jak wchodziliśmy z Łodygowic na Czupela czerwonym szlakiem. Mgła deszcz, a oni jeszcze rozjeżdźali szlak. :(
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2011, 9:18

Patrycja pisze:Co prawda, może nie motor, ale udało mi się uchwycić coś takiego :)
Jakby nie popatrzeć mają fajnie...

Obrazek
A co to za miejsce na tym zdjęciu?

Przypomina mi trochę drogę z Wlk. Rogacza w stronę Obidzy... (chociaż na zdjęciu widać kosówkę, więc pewnie to gdzieś wyżej). Jakiś czas temu wybrałem się tam na skiturach (nartach), było bardzo przyjemnie, z jednym małym "ale" - śniegu nie ma zbyt wiele w tym roku, a skutery, które w tamtym rejonie są dosyć powszechne powodują przy większym natężeniu ich ruchu zdzieranie śniegu - miejscami aż do gleby (tam, gdzie mają problem ze złapaniem odpowiedniej przyczepności).

Wjechanie na nartach z jakaś tam prędkością na takie miejsce może skończyć się glebą, nie mówiąc o niszczeniu nart.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 02 lutego 2011, 9:54

Quady i crosy to już jest plaga i to nie tylko w górach. Ja miałem do niedawna taki sajgon w lesie za moim domem ( kilkanaście metrów ). Sprawę załatwiłem krótko : wystarczyło parę fotek w momencie kiedy wyrywali tabliczke z napisem "Teren prywatny ". Wybór był prosty : albo się wyniosą , albo zgłaszam wtargnięcie i niszczenie młodnika. Od tego czasu spokój :)
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 02 lutego 2011, 11:11

Ale na tym zdjęciu na skuterze śnieżnych to chyba GOPR-wiec?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ