Misie w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 04 stycznia 2012, 9:22

Czechosłowacja pisze:Aniołku zamieściłem jedno zdjęcie nie lada się pocąc przy tym.
:brawo: :spoko: dziekuje.Fajnie jest zobaczyć coś więcej niż ślad ;),ale tylko na fotce :D. Ma gość cierpliwość tak skubać te jagody :> :suprajs:
Czechosłowacja pisze:Zamieścił bym filmik ale tego to już wogóle nie wiem jak to zrobić.
ja znam jedne sposób utworzenie konta na youtube
Czechosłowacja pisze:Zrobię jakąś galeryjkę. Nadchnęłaś mnie Aniołku
no to się cieszę z małego "zgrzytu", coś rozwojowego powstanie :oki: powodzenia :)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 04 lutego 2012, 14:06

Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 03 marca 2012, 11:29

"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2012, 20:04

Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2012, 21:00

To znak że już wiosna :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 marca 2012, 19:11

Mój ulubiony temat. Ano, obudziły się, są widoczne pierwsze ślady. O bieszczadzkich misiach skrobnęłam tu http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... 6&Itemid=7

A tu drugi mój "wykładzik" na temat misiów http://www.twojebieszczady.pl/fauna/niedzwiedz.php
Mike

Post autor: Mike » 29 marca 2012, 7:43

W Beskidach obudził się niedźwiedź

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slas ... 778220,225
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 kwietnia 2012, 10:10

A co ze świstakami?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2012, 13:54

Gavlus75 pisze:A co ze świstakami?
A świstak siedzi i zawija... :)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 11 kwietnia 2012, 19:50

"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 kwietnia 2012, 22:29

Nie turystę ale poszukiwacza poroży, który wlazł do ostoi. Tam tych ludzi nie powinno być, część osób w Bieszczadach wiosną choruje na tzw. chorobę rogową, są największym zagrożeniem dla niedźwiedzi. To przez ich w ub. roku zginęły co najmniej dwa maleństwa, niedźwiedzica zaniepokojona przenosiła je (małe są naprawdę małe, od 35 do 60 dag, prawie gołe) w jej zdaniem bezpieczne miejsce, zginęły z wychłodzenia. To poszukiwacze poroży są najczęściej u nas atakowani.
I nie wierzcie w to, że to z biedy szukają. Koszt 1 kg poroży to na skupie 30 zł, dobry poszukiwacz 100 kg tygodniowo zbiera.
ihas

Post autor: ihas » 12 kwietnia 2012, 13:09

jeśli jest tak jak lucyna prawi to mamy czysty przykład debilizmu ludzi pracujących w mediach ; )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 kwietnia 2012, 18:05

Nie mogę być w tym wypadku osobą "wiarygodną" , gdyż już od roku biorę udział w akcji: czwarta władzo nie rób z nas idiotów.
Wystarczy spojrzeć na mapę, aby przekonać się, że wleźli do ostoi. U nas są takie miejsca są oznakowane przy pomocy tabliczek. Co roku zdarzają się wypadki ataków miśków na poszukiwaczy poroża. Można też zapoznać się z materiałami z badań np. prof. Jakubiec zadał przyczyny śmierci młodocianych niedźwiedzi, wyniki są opublikowane w "Roczniku Bieszczadzkim nr. 14". Na 25 zbadanych przypadków najwięcej czyli 5 było spowodowane zachowaniem człowieka, matki porzucały młode z powodu: poszukiwaczy poroży, polowania, poprowadzenia szlaku zrywkowego. Te młode zdechły z głodu. Matki po nie nie wróciły. Kilka przypadków było niewyjaśnionych. Kolega obiecał mi przesłać zdjęcie takiego maleństwa, które zdechło z wychłodzenia. (Za kilka dni powinnam dać ją na stronę). W tym wypadku matkę zaniepokoił wałęsający się pies.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 26 maja 2012, 22:23

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 18 czerwca 2012, 22:24

http://www.gopr-podhale.pl/wpis.php/w.496/m.1
Wprawdzie dotyczy innego pasma niż Tatry, ale myślę, że wiadomość może być dla wszystkich wybierających się w Pieniny przydatna.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
ODPOWIEDZ