Pies w górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta

Post autor: Rebel » 02 października 2009, 17:30

Jestem Batkus lubię tak samo jak Paweł dekadencję w górach , tam gdzie nas nie chcą się nie wybieramy :D

Obrazek
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: xVRoBVx » 13 listopada 2010, 21:47

Jestem Lebron i tak sobie myślę co by tu zabrać na mój pierwszą wyprawę w góry:)

Obrazek
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 15 listopada 2010, 1:56

Lebron zabierz mnie, jestem Luppo już chodziłem po górach mogę ci co nieco pokazać :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011, 13:41 przez heathcliff, łącznie zmieniany 2 razy.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2011, 14:58

Witam po długiej przerwie. W miedzy czasie nasza rodzina powiększyła się o psa. W ten weekend chcielibyśmy się wybrać na jakąś nieforsowną (bo to jeszcze szczeniak) dwudniową wycieczkę z noclegiem w schronisku. Czy istnieje gdzieś na forum konkretny spis tras lub schronisk dostępnych dla czworonogów? Albo może możecie coś polecić? A czy na Słowacji faktycznie można psa brać wszędzie w góry? Czy dla szczeniaka również obowiązuje kaganiec?
Jeszcze mam jedno pytanie techniczne: Na smyczy w górach niezbyt wygodnie, czy ktoś próbował prowadzić psa na lince? Jeśli tak to na jakiej?
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta

Post autor: Malgo » 23 czerwca 2011, 22:49

Na naszym zjeździe w Bacówce pod Bereśnikiem nocował Lebron Roberta i Kasi i nie było problemów, również z pienińskimi szlakami, tak samo w Beskidzie Niskim, kiedy nocowaliśmy w ośrodku w Radocynie.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta

Post autor: sprocket73 » 23 czerwca 2011, 23:25

W zeszłym roku spaliśmy z naszym piesiołkiem na Lipowskiej, a na Rysiance nas nie chcieli.
Na Błatniej bardzo po ludzku traktują psy, myślę że z noclegiem nie robiliby problemów.
Na Słowacji psy widziałem w Tatrach (nawet wysokich), na Fatrze w Dierach noszone w plecaku i na Krywaniu chyba z 5 w tym samym momencie. Do Skalnego Miasta w Czechach można wejść z psem, płaci się parę koron za psi bilet i dostaje się torebkę na psią kupę. U nas byliśmy z psem na Szczelińcu. Na Babią nie pozwolili. Na Sokolicę też nie wpuścili.
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 24 czerwca 2011, 16:39

kavala pisze:A czy na Słowacji faktycznie można psa brać wszędzie w góry?
No nie bardzo.
Tu skrót przpisów w TANAP (Tatrzański Park Narodowy na Słowacji)
http://www.vysoketatry.org/park/przepisy.html
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 czerwca 2011, 18:11

W maszych górach to jest różnie z psami. Generalnie do PN wchodzić nie wolno, ale są parki, które tolerują psy. Karkonoski, Gór Stołowych, Magurski, Gorczański i Gór Świętokrzyskich - warunek pies na smyczy i jeżeli jest to duży piesek to również kakaniec. My wszędzi chodzimy z psem i tylko na smyczy, w lesie nigdy jej nie puszczamy luzem. Po czeskiej stronie nie ma problemu z psem, po słowackiej również - wchodziliśmy na Babia i weszliśmy bez problemu. Co do schronisk to już jest różnie, zazwyczaj wcześniej dzwonię i sprawdzam czy można z psem.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lipca 2011, 21:30

PiotrekP pisze: Generalnie do PN wchodzić nie wolno, ale są parki, które tolerują psy. Karkonoski, Gór Stołowych, Magurski, Gorczański i Gór Świętokrzyskich - warunek pies na smyczy i jeżeli jest to duży piesek to również kakaniec.
Co to znaczy, że tolerują psy? Właśnie przeczytałam regulamin Gorczańskiego Parku i tam niestety pisze, że jest zakaz wprowadzania psów. Nic nie ma o kagańcach i smyczach. Chciałam tam jutro jechać, ale nie wiem, czy warto ryzykować mandat.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator

Post autor: HalinkaŚ » 16 lipca 2011, 22:30

Kavala, często chodzę po Gorcach i często spotykam turystów z pieskami. Myślę,że spokojnie możesz zabrać swego pupila nie narażając się na mandat.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 lipca 2011, 10:23

My chodziliśmy z psem po Grcach dwa razy i nocowaliśmy w schronisku pod Turbaczem i nie bylo problemu. To też zależy na kogo trafisz. W Bieszczadach chodziliśmy po Parku i nie wszytkim to przeszkadzało, jednak znalazł się jeden nadgorliwiec i dostaliśmy mandat 50 zł na Połoninie Wetlińskiej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 02 sierpnia 2011, 17:25

Taka ciekawostka, spod samiuśkich Tater :)

"Hotel w Zakopanem dla twojego pupila":
http://hoteldlazwierzat.eu/page10.php
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Czworonożny GS

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2011, 18:17

Przedstawiam Wam Sarę owczarka niemieckiego tryskającego energią którego postanowiłem jutro zabrać w górki... Połazimy trochę po beskidach a jak się jej spodoba to zostanie moją partnerką górskich wycieczek. Na razie dostała klubową obrożę z której się bardzo cieszy:) Do zobaczenia na szlaku...
Załączniki
P1020927.JPG
P1020927.JPG (110.06 KiB) Przejrzano 659 razy
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2011, 21:46 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta

Post autor: aniołek » 22 listopada 2011, 20:40

To może ich wyswatamy ? :lol: :hura:

Obrazek

Twoja jest?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2011, 21:00

aniolekzbeskid pisze:Twoja jest?
Tak moja