Ubezpieczenia PL, SK i inne

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 20 lipca 2011, 17:01

gdzie na słowacji mogę wykupić ubezpieczenie górskie.
Na słowację będę jechał z Palenicy do Smoktowca - Strybskie Pleso.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 20 lipca 2011, 20:15

w Tatrzańskiej Łomnicy w informacji turystycznej a w Smokowcu w siedzibie HZS
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 20 lipca 2011, 21:01

od której czynne tam jest , znasz stawki za ile za dzień ubezp chcą?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 06 września 2011, 15:49

mógłby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie, jak się za to zabrać? :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 07 września 2011, 14:27

Kiedyś już było zapodane na forum, skopiowałam sobie i mogę przypomnieć, żeby nie szukać wstecz. Tak to leciało : :>

Może sie komuś przyda:
I-wsza str.- ogólnie o obowiazku ubezpieczenia
II-ga str.:
Počet osôb: ilosc osób
Typ poistenia: Rodzaj ubezpieczenia(wpisujemy Turista)
Dlžka poistenia:* Długosc ubezpieczenia(jeśli na sam wyjazd to wpisujemy kratkodoba)
Platnosť od: wpisujemy date pierwszego dnia pobytu
Platnosť do: wpisujemy date dnia ostatniego

III str.
Vypĺňa priamo poistený :zaznacza ten,kto kupuje ubezp.za/dla siebie
Vypĺňa iná osoba za poisteného (poistník):jesli kupuje ktoś za nas
Nastepnie zaznaczamy:Cudzinec(v tomto prípade sa v kolonke "Rodné číslo" uvedie dátum narodenia)

Nastepnie:
Meno-imię
Priezvisko- nazwisko
Obec-miasto
Ulica- zgadnijcie co to może być
PSC- kod miasta(wpisujemy bez pauzy)
Štátna príslušnosť- Polsko
Rodne cislo-data urodzenia
Štátna príslušnosť- visa EC/MC

Potem zaznaczamy kwadraty:
-Súhlasím so všeobecnými poistnými podmienkami.
-Potvrdzujem, že som sa pred uzavretím poistnej zmluvy oboznámil s formulárom o dôležitých zmluvných podmienkach uzatváranej poistnej zmluvy.

Potem tylko sprawdzamy dane i wpisujemy cyferki z karty.Pózniej na meila przychodzi potwierdzenie
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 07 września 2011, 16:52

Han-Ka pisze:Potem tylko sprawdzamy dane i wpisujemy cyferki z karty.Pózniej na meila przychodzi potwierdzenie
jeszcze przed płatnością otwiera się dokument polisy, który należy wydrukować i mieć przy sobie w razie kontroli...
dzięki Haniu :zoboc:
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 08 września 2011, 18:44

dzięki za odpowiedzi :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 08 września 2011, 21:34

czy mi się zdaje, czy na tej stronce nie można płacić kartą MasterCard???
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 08 września 2011, 21:36

ja płaciłem, kredytową MasterCard
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 września 2011, 21:37

Elizz pisze:czy mi się zdaje, czy na tej stronce nie można płacić kartą MasterCard???
z tego co wiem, można płacić jedynie kartą kredytową :( Dlatego właśnie ja nie mogę kupować tego ubezpieczenia samodzielnie, bo nie mam kredytowej :(
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 08 września 2011, 21:39

mam właśnie (no dobra, tata ma) kartę kredytową - MasterCard...

hmmmmm
Paweld

Post autor: Paweld » 08 września 2011, 23:07

Tylko jak będziecie wykupywać ubezpieczenie musi obejmować działanie Horskiej Sluzby. Bez tego jest lipa.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 09 września 2011, 11:58

Han-Ka pisze:Typ poistenia: Rodzaj ubezpieczenia(wpisujemy Turista)
Przy wyborze zakresu warto wejść w "szczegóły i zapoznać się co obejmują konkretne 3 trzy zakresy.
Zakres Turista obejmuje: ryzyka "v chodeckom teréne, nad hornou hranicou lesa len po značkovaných chodníkoch"

Tak więc jeżeli, ktoś wybiera się np. z przewodnikiem na wyprawę poza szlak trzeba wybrać wyższe ryzyka.
Zwrócić uwagę trzeba też na zapis /istotny w zimie/: "Ak je chodník nad hornou hranicou lesa pokrytý snehom a nemá tyčové označenie, nepovažuje sa za načkovaný." - który mówi, za szlaki powyżej górnej granicy lasu pokryte śniegiem, a nie oznaczone tyczkami, nie uznaje się za szlaki znakowane.

Ponadto trzeba pamiętać, że ubezpieczenia "Poistenie nákladov na zásah HZS" nie obejmuje usług medycznych objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Mówiąc inaczej - z gór rannego zniosą, ale za ewentualne leczenie w szpitalu jeżeli nie mamy karty NFZ lub innego ubezpieczenia kosztów leczenia trzeba będzie zapłacić samemu.

Ponadto ochroną wyłączone są wypadki spowodowane po spożyciu alkoholu, narkotyków itp.

To kilka moich uwag po pobieżnym zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia "POISTENIA NÁKLADOV NA ZÁSAH HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY VPPHZS/0506" :8)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 września 2011, 9:18

Zawsze ubezpieczam się w PZU. Za ostatni tydzień dla dwóch osób zapłaciłem około 120 zł. Ubezpieczenie obejmuje każdy rodzaj pomocy z użyciem śmigłowca włącznie. Obejmuje sporty wysokiego ryzyka ( wpinaczka wysokogórska, narciarstwo pozaszlakowe).
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 12 września 2011, 10:04

PiotrekP zainteresuj się warunkami w OeAV w przypadku ubezpieczeń rodzinnych sa spore zniżki w samym ubezpieczeniu a do tego zniżki w schroniskach http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... php?zv=102
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ