Ubezpieczenia PL, SK i inne

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Mike

Post autor: Mike » 17 sierpnia 2012, 9:08

adamek pisze:I może się okazać że za akcję ratunkową w Polsce będzie trzeba płacić Słowakom i to słono
W takim przypadku za akcje zapłaci TOPR ze swojego budżetu
Gavlus75 pisze:Z parę lat temu ubezpieczaliśmy się z kolegą w PZU w Zakopcu wtedy chyba za 3 dni ubezpieczenia wyszło po 6 zł
Tak uwaga, czytajcie warunki ubezpieczenia, co obejmuje, jakie są wyłączenia oraz sumy ubezpieczeń. Czy obejmuje akcje ratunkową z użyciem śmigła. Jest to ważne szczególnie w przypadku Słowacji.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 17 sierpnia 2012, 9:48

No dzięki za info,teraz już coś się wybierze na pewno :))) :D :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Zbychu

Post autor: Zbychu » 17 sierpnia 2012, 10:50

Chmielo pisze:Gdzie można wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków m.in. za akcje ratowników słowackich itp. w Zakopcu na Tatry Wysokie?? Jakie są stawki za dzień takiego ubezpieczenia?
Zapraszam do UNIQA przy Sienkiewicza 3 ;)

Zwracam uwagę, że ubezpieczenie NNW /następstw nieszczęśliwych wypadków/, a ubezpieczenie akcji ratunkowej, czy kosztów ewentualnego leczenia w szpitalu po zwiezieniu z gór to zupełnie oddzielne ubezpieczenia. Zawarcie samego ubezpieczenia NNW nie zabezpieczy nas przed poniesieniem kosztów akcji ratunkowo-poszukiwawczej.

Pytałeś o koszty - najtańszy wariant w UNIQA może być już od 2,50,- zł za dzień. Ja zazwyczaj wychodząc na Słowację na szlaki biorę zestaw ubezpieczenia kosztów leczenia na 150 tyś zł /w tym akcja poszukiwawcza 20 tyś zł/, do tego NNW na 20 tyś zł i OC /odpowiedzialność cywilna/ na 100 tyś zł - składka za całość na dzień to 5,- zł, ale nie mniej niż 10,- zł za jedną polisę /na polisie może być ubezpieczonych kilka osób/.

Składka za podobny "pakiet" z rozszerzeniem o wspinaczkę, speleologię i turystykę poza szlakową to ok. 19,- zł
Mike pisze:Tak uwaga, czytajcie warunki ubezpieczenia, co obejmuje, jakie są wyłączenia oraz sumy ubezpieczeń. Czy obejmuje akcje ratunkową z użyciem śmigła. Jest to ważne szczególnie w przypadku Słowacji.
Słuszna uwaga. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, więc zwrócę uwagę na kolejny drobny szczegół - większość firm ubezpieczeniowych uzależnia początek ochrony od uregulowania opłaty za polisę /takie zapisy znajdują się w OWU/. Przykład: kupuje dziś wieczorem polisę przez internet, składam przelew. Jutro zdarza się wypadek i ... może być klops, bo przelew z banku wyjdzie dopiero w poniedziałek - polisa nie była opłacona, czyli w myśl warunków ubezpieczenia nie ma ochrony ubezpieczeniowej.
Ostatnio zmieniony 05 września 2012, 10:52 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 17 sierpnia 2012, 11:23

Han-Ka pisze:Można też po polsku :

http://www.elvia.pl/ubezpieczenia/gory.html
Tutaj zwróćcie uwagę, że zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia „ELVIA GÓRY” akcje poszukiwanie i ratownictwo w górach lub na morzu jest tylko w Pakiecie Active i Extreme i limit wynosi odpowiednio:
– 10 000 PLN w przypadku Pakietu Active.
– 30 000 PLN w przypadku Pakietu Extreme.
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 27 sierpnia 2012, 20:19

Jeśli się regularnie łazikuje, najlepsze będzie AV, które warto mieć nie tylko na terenie Tatr Słowackich ale też w pasie drogi granicznej. Jeśli pacjent padnie na granicy, TOPR ma pełne prawo przekazać temat HS, jeśli tamci dotrą na miejsce szybciej. Warto o tym pamiętać
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2012, 20:49

Dziś robiłem ubezpieczenie w PZU Wojażer 5 zł za dzień ubezpieczenia, obejmuje pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej do 50 tys., koszty leczenia itp
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 27 sierpnia 2012, 21:04

Gavlus75 pisze:Dziś robiłem ubezpieczenie w PZU Wojażer 5 zł za dzień ubezpieczenia, obejmuje pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej do 50 tys., koszty leczenia itp
Jeśli ktoś posiada konto inteligo, można to zrobić bezpośrenio z konta....
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 27 sierpnia 2012, 21:57

Gavlus75 pisze:Dziś robiłem ubezpieczenie w PZU Wojażer 5 zł za dzień ubezpieczenia, obejmuje pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej do 50 tys., koszty leczenia itp
No to dobra cena za taką polisę ...warto :spoko:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 28 sierpnia 2012, 10:36

A czy to jest jakaś nowa usługa ubezpieczenia wykupowanego przez SMS? Znalazłem to na stronach HZS.sk

http://www.hzs.sk/index.php?lang=sk&site=poistenie
http://www.union.sk/cestovne-a-horske-p ... -sms1.html

ktoś się orientuje w temacie??
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2012, 11:33

Przez SMS nie próbowałem jeszcze, ale zawsze będąc do 1km (TOPR/GOPR ma prawo skorzystać/wezwać/ z pomocy HZS) od granicy korzystałem z union.sk i płaciłem kartą. Uwaga: w otrzymanym natychmiast SMS z banku (inteligo) jest informacja o obciążeniu 1 zł (2 dni po 0.5 EUR), ale w rzeczywistości pobierze 1 EUR po dwóch dniach (raz zawarłem 4 polisy na ten sam okres, 3 EUR w plecy chcąc być rzetelnym).
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 05 września 2012, 0:14

Tak dla informacji: dziś zrobiłem ubezpieczenie na 80 tys. od akcji ratowniczych + NW na 50 tyś. w PZU Polisę Wojażer = w sumie wyniosło mnie to 3,50 zł za dzień.....cena chyba dobra - jak sądzicie??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 05 września 2012, 7:40

Dobra, tylko przydaje się jeszcze ubezpieczenie z OC. W sensie, że jak Ty komuś przykładowo zrzucisz kamień na głowę.
--->>>flickr<<<---
Mike

Post autor: Mike » 05 września 2012, 7:50

Chmielo pisze:dziś zrobiłem ubezpieczenie na 80 tys. od akcji ratowniczych + NW na 50 tyś
Którą strefę ono obejmuje I,II czy III (tzn. Polska czy poza granicami również) domyślam się że II?
Na jak długi okres jest polisa?
Ostatnio zmieniony 05 września 2012, 8:11 przez Mike, łącznie zmieniany 3 razy.
Mike

Post autor: Mike » 05 września 2012, 7:53

adrians_osw pisze:Dobra, tylko przydaje się jeszcze ubezpieczenie z OC
kiedyś nie zdawałem sobie sprawy z tego jakie koszty niesie za sobą coś takiego jak
adrians_osw pisze: Ty komuś przykładowo zrzucisz kamień na głowę.
Pokrywa się wtedy wszystkie koszty, razem z prawnikami, rehabilitacją, rentą itp. itd., a za granicą to może być niezła kasa.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 05 września 2012, 8:27

Mike pisze:Którą strefę ono obejmuje I,II czy III (tzn. Polska czy poza granicami również) domyślam się że II?
Na jak długi okres jest polisa?
Na II strefę tylko,na 5 dni dla 2 osób wziąłem. Właśnie...tylko II strefa :oczynoela: trzeba I dopisać jeszcze + OC :8)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
ODPOWIEDZ