Z dziećmi w góry

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 kwietnia 2009, 10:57

Witaj,
I jeszcze jedno pytanie: zastanawiałem się nad jakimś innym zabezpieczeniem dzieci niż tylko "za rączkę". Myślałem o jakichś szelkach i "smyczy" dla dzieci. Macie jakieś sposoby na to?
myśle, że dwie uprzęze i ekspres załatwia sprawe ;);) to tak żartem.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 21 kwietnia 2009, 19:35

Jak moje dzieci miały 3 -7 lat, to prowadzałem je po prostu na pasku - jeden pasek zapięty pod pachami, a drugi do niego. Dziecko mozna unieść na tak załozonym pasku bez szkody dla niego. Mozna kupić uprząż za 200 zł ale po co ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 8:52

Dzięki za odp. Coś wymyślę jeszcze :) ale myślałem o taki rozwiązaniu: szelki i taśma.
Anonymous

Re: Na szlak z dziećmi? Propozycje i uwagi

Post autor: Anonymous » 11 maja 2009, 15:10

A czy możecie zaproponować jakiś szczyt w Tatrach wysokich, który nie byłby trudny technicznie i można by było na niego wyjść z dziećmi (8 i 10 lat)? Czasy przejść na niektóre szczyty wyglądają zachęcająco, ale wiem, że bywają tam trudne odcinki. Co więc na początek łatwiejszego?
Anonymous

szlaki na skrzyczne

Post autor: Anonymous » 21 maja 2009, 16:37

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec bądźcie wyrozumiali :)

Chciałbym się wybrać w najbliższym czasie na Skrzyczne tzn. dojechać do Szczyrku lub gdzieś w jego okolice samochodem pochodzić po górach troszkę, oczywiście zaliczając szczyt i po jakiś 6-8h wrócić w to samo miejsce robiąc pętelkę. Droga po samym wyciągiem nie wydaje mi się zbyt ciekawa i chyba w ogóle trochę za bardzo wymagająca jak na początek . Możecie mi coś doradzić??
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 21 maja 2009, 17:00

Najciekawiej, moim zdaniem:
Zostaw samochód w centrum, tak jak odbija droga na Biłą. Podejdź drogą /względnie podjedź busem/ do Soliska. Dalej zilonym na Malinów, czerwonym na Malinowską Skałę, zielonym przez Małe Skrzyczne na wierzchoł i w dół też zielonym, do Szczyrku.
Po drodze masz Jaskinię w Malinowie /weź latarkę, warto/ i skałki na Malinowskiej Skale plus widoki z przejścia granią.
Powodzenia.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2009, 11:34

No spoko nawet się zapowiada ale ile czasu jest potrzebne żeby to przejść I czy w sobote nie będę miał problemu dojechać na to Solisko ?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 22 maja 2009, 13:41

Czasu Ci to zajmie tyle, na ile chodzisz. Normalnie jesteś w stanie to zrobić spokojnie w 4 godziny. Jak się będziesz babrać to dolicz ze dwie. Spieszyć się nie warto, góry to zabawa, a nie wyścigi.

PKSy jeżdżą bo przez Salmopol już kursują. Choć ja i tak poszedłbym pieszo. To będzie ze 3 km.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Wyprawy z maluchami w wózku :)

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 9:32

Witam
Poszukuję szlaków, któe mogę pokonać wózkiem 4 kołowm -duże pompowane , skrętne koła.
A może ktoś się orientuje czy są mapy z zaznaczonymi szlakami dla wózków ???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 10:09

http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... ach_i.html
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... wys_ii.htm
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/m_mapy.htm

Na tych mapach tzw. szlaki spacerowe bez większego problemu nadają się na wycieczki z wózkiem. Niestety nie jest ich zbyt wiele.
Anonymous

Szlaki w Pieninach dla 5-latka

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 11:53

Witam,
od dawna planuję urlop (2-14.08) w Pieninach i właściwie do wczoraj wszystko było zaklepane i ustalone. Ale jak to w życiu bywa człowiek planuje a ktoś mu komplikuje. Nastąpiła zmiana okoliczności i nie będę miał opieki dla młodszego syna (ma 5,5 roku) na czas górskich wędrówek.

Proszę o propozycję kilku w miarę łatwych szlaków w tamtych okolicach, bo nie uśmiecha mi się noszenie przez pół dnia dodatkowo marudzących 20 kg. W końcu niech się też trochę zmęczy ale za dużo nie jęczy. Przecież nie musimy zaliczać tylko wyciągów i aquaparków.

Może się mylę, ale chyba jednak Trzy Korony to dla niego będzie zbyt forsowna wyprawa.

Dziękuję za wszelkie pomysły i sugestie. I do zobaczenia na szlaku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 14:54

Nie wiem ile może Twój 5,5 latek moja w tym wieku przeszła przez Sokolice nocowaliśmy w Krościenku, Wąwóz Homole i Czerwony klasztor ! Ale nie jestem obiektywna bo w wieku 4,5 roku poszła pierwszy raz w góry i odrazu Babia Góra :D wydreptała na szczyt bez pomocy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 14:56

Dzięki Jano
jeśli jeszcze ktoś o czymś wie to proszę o informacje !

Napewno przedreptamy te szlaki z dziewczynkami :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2009, 23:50

Dolina Białej Wody jest fajowa ... i po płaskim ;)
Awatar użytkownika
Daku
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 79
Rejestracja: 09 lipca 2009, 22:57

Post autor: Daku » 02 sierpnia 2009, 19:58

Myśmy w tym roku razem z 3 letnim Antkiem bez większych problemów wmaszerowali na palenice (trasa niedługa nieostra, a na górze tor saneczkowy, więc fajna nagroda dla dziecka). Następnego dnia troszkę bardziej wymagająca wycieczka na sokolice tutaj można się trochę spocić, ale na pewno, jeżeli będzie chciał to da rade a widoki naprawdę super. Pozdrawiam i miłego aktywnego odpoczynku.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ