Z dziećmi w góry

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Z dziećmi w góry

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 17:13

W jakie góry mozna zabrać malucha 4,5 roku, najważniejsze jest bezpieczeństwo, obecność schronisk w pobliżu szlaków, czasy przejść max 5 godz.., konkretne przykłady szlaków mile widziane.
pozdr.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 marca 2008, 17:19

Ja bym zaproponował Karkonosze: Vang- Samotnia- Strzecha Akademicka- Dom Śląski- powrót np przez Biały Jar. To są góry w które mnie zabrali rodzice jak miałem tyle lat. Schronisk jest dużo, szlaki dobrze utrzymane, góry robią wrażenie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 17:42

Zbyszek pisze:czasy przejść max 5 godz
Moje wytrzymywały w tym wieku max 2-3h. Chodziliśmy przede wszystkim na szlakach dojściowych do schronisk na: Przegibku, Rycerzowej, Krawców, Miziowej, Boraczej, Rysianki itd. Trochę przez las, trochę łąki a potem obowiązkowa i kultowa pomidorowa w schronisku. Czasem idziemy na Szyndzielnię, też na zupę ;)
Pete

Post autor: Pete » 11 marca 2008, 17:52

To ja polecę rundkę z Ustronia Dobki: zielonym na widokową Orłową, później urokliwym niebieskim na Trzy Kopce Wiślańskie z Telesforówką na szczycie i później na dół czarnym do Dobki. Trasa na 3-4 h a bardzo ładna - z tymże ja atakowałem od Ustronia Polany, ale zawsze możesz skrócić idąc z Dobki.
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 marca 2008, 18:15

Proponuję Everest Base Camp, potem Przełęcz Południowa i Everest. W drodze powrotnej można zahaczyć od niechcenia o Lhotse.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Pete

Post autor: Pete » 11 marca 2008, 20:03

Dariusz Meiser pisze:Proponuję Everest Base Camp, potem Przełęcz Południowa i Everest. W drodze powrotnej można zahaczyć od niechcenia o Lhotse.
:ha: z dziećmi od niechcenia Lhotse... Czemu nie ? :lol: To pewnie miało być w Górach Świata. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 20:25

:ha: :ha: :ha:

Proponuję trasę:
Sól - Rachowiec - Stańcówka - Zwardoń - Skalanka - Kikula - Magura Jaworzyna

albo:
Sól - Rachowiec - Stańcówka - Zwardoń - Skalanka - Oźna - Rycerka Górna

W obydwu przypadkach trasy nie są męczące nawet dla dzieci, są w miarę widokowe i łagodne, po drodze kilka schronisk, chatek, kwater prywatnych ze stołówkami, barów ;) itp...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 marca 2008, 21:07

jck pisze:Ja bym zaproponował Karkonosze: Vang- Samotnia- Strzecha Akademicka- Dom Śląski- powrót np przez Biały Jar. To są góry w które mnie zabrali rodzice jak miałem tyle lat. Schronisk jest dużo, szlaki dobrze utrzymane, góry robią wrażenie.
też taką traskę proponuję, i jeszcze G. Sowie, Wielka Sowa
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 marca 2008, 21:10

Żartowałem z tymi Himalajami :)

Tak naprawdę polecam jedną zmoich ulubionych tras w Beskidzie Śląskim:
Wisła Jawornik - przełęcz Beskidek - Soszów - tam jest schronisko - Wisła Jawornik niebieskim.
Bardzo malownicza trasa, wiodąca kawałek Głównym Szlakiem Beskidzkim
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 marca 2008, 22:17

Dariusz Meiser pisze:Proponuję Everest Base Camp, potem Przełęcz Południowa i Everest. W drodze powrotnej można zahaczyć od niechcenia o Lhotse.
Czomolungma?, ciekawa propozycja, ale nie dostanę aż tak długiego urlopu
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 marca 2008, 22:19

Zbyszek pisze:
Dariusz Meiser pisze:Proponuję Everest Base Camp, potem Przełęcz Południowa i Everest. W drodze powrotnej można zahaczyć od niechcenia o Lhotse.
Czomolungma?, ciekawa propozycja, ale nie dostanę aż tak długiego urlopu
:lol: :lol: :lol:
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Re: Z dziećmi w góry

Post autor: Anonymous » 12 marca 2008, 9:25

Zbyszek pisze:W jakie góry mozna zabrać malucha 4,5 roku, najważniejsze jest bezpieczeństwo, obecność schronisk w pobliżu szlaków, czasy przejść max 5 godz.., konkretne przykłady szlaków mile widziane.
pozdr.
a co myślicie o Stołowych?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 marca 2008, 9:51

Zbyszek pisze:a co myślicie o Stołowych?
Doskonały pomysł! Moim najbardziej podobały się Błędne Skały, nie nudziły się ani trochę, dzieci kochają labirynty. Nie trzeba było ich nosić prawie wcale ;) Prawda jest taka, że bardzo trudno dzieci zaciekawić wycieczką, samo "dawanie z buta" nie ma dla nich sensu :) Przeciski w Błędnych i podziemia w Kłodzku to dla nich niezapomniane wrażenia. Byliśmy pod koniec 2005 roku, a wspominają to do dziś. Być może w tym roku, zabiorę je znowu w te rejony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 marca 2008, 13:00

jesli zaś chodzi o Tatry bo żadna propozycja dot. tatr chyba nie padła to polecam Gubałówka, wyjazd kolejką na kasprowy no i chyba potem tez raczej kolejką ,rusinowa Polana, spacer dol. chochołowską jeśli mgły nie bedzie piekne widoki gwarantowane, Morskie Oko -ewent. powrót bryczką-money :( ale dla dzieciaków frajda oraz szlak Krupówki-pluszowe niedźwiadki i takie tam atrakcje... :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 marca 2008, 13:48

Dalia pisze:oraz szlak Krupówki-pluszowe niedźwiadki i takie tam atrakcje...
:ha:
ODPOWIEDZ