Bliskie rejony via ferratowe

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Bliskie rejony via ferratowe

Post autor: Skadi » 17 sierpnia 2015, 14:51

Witajcie forumowicze!

Mam do Was pytanie odnośnie bliskich rejonów via ferratowych.
Nie mam tu na myśli Czech, ale raczej Austrię i Niemcy. Jakie wymagania?
W miarę szybki i nieskomplikowany dojazd z Dolnego Śląska. Ilość ferrat do wyboru większa od 2. Charakter górski (nie chcemy skałek). Jakaś dobra lokalizacja noclegowa. Polecicie coś? :)
Awatar użytkownika
Pomezaniac
Turysta
Turysta
Posty: 218
Rejestracja: 24 lipca 2013, 8:55

Post autor: Pomezaniac » 17 sierpnia 2015, 19:37

Hej,
Ostatnio kuzyn z narzeczoną byli w Alpach Bawarskich w Niemczech, korzystając z kempingu w Schonau am Konigsee. Nie jechali specjalnie na ferraty, ale dowiedziałem się, że są tam ferraty i z jednej skorzystali by podejść na Watzmanhaus bez sprzętu, także akurat tej ferraty poziom niski (choć doszli tylko do schroniska, na sam wierzchołek jeszcze było sporo). Także możesz poszukać o tym w internecie, z tego co pobieżnie sam szukałem, kilka relacji ferratowych z tamtego rejonu znajdziesz. A nic bliżej chyba nie ma. Na zachętę zdjęcie:
Obrazek
ODPOWIEDZ