Tydzień Joanny Marii

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Tydzień Joanny Marii

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 17:53

Ponieważ poprzednia uczestniczka- jeżeli dobrze zrozumiałam- wypisała się z zabawy i całego forum, zostałam poproszona przez Andrzeja o kontynuację. Tak więc zakładam temat i czekam na pytania.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 14 stycznia 2013, 18:01

Witaj serdecznie Joanno. Proszę oto zestaw od Administracji na początek



1. Przedstaw swoją osobę w kilku zdaniach, może jakieś zdjęcie
2. Twoje ulubione góry to ... i dlaczego, a może jeszcze w nich nie byłeś/łaś
3. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy - czy już Ci się to kiedyś zdarzyło
4. Opisz swoje wady i zalety
5. Która pora roku i dlaczego

Wiosna
Obrazek

Lato
Obrazek

Jesień
Obrazek

Zima
Obrazek

Zdjęcia zaczerpnięto ze strony http://www.murowaniec.e-tatry.pl/index.php?m=galeria

6. Podaj przepis na Twoje ulubione danie
7. Powiedz czym może się pochwalić Twoja miejscowość, a co byś w niej zmienił/a
8. Wrażenia po tym teledysku http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U

9. Patrzysz przez okna swojego mieszkania/domu - co widzisz – może sfotografuj
10. Jak często robisz zakupy przez Internet i co najczęściej kupujesz - czy reklama ma na to wpływ i jak duży
11. Dokończ historię w kilku zdaniach:

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...


12. Pochwal się swoimi trzema ulubionymi zdjęciami
13. Masz zamiar uzyskać kwotę na projekt remontu świetlicy szkolnej dla dzieci - jak się do tego zabierzesz
14. Jak tutaj trafiłeś i jaka jest twoja opinia o forum na dzień dzisiejszy
15. Wierzysz w podania ludowe, przesądy, wróżby, horoskopy
16. Twoje motto życiowe brzmi ...
17. Kto jest dla ciebie autorytetem i dlaczego
18. Co byś nam aktualnie polecił/ła do przeczytania z prasy, literatury, a może jakiś film do obejrzenia lub sztukę teatralną
19. Twoje cele na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym
20. Kogo wyznaczasz na następny tydzień do gry - uprzedź tą osobę na PW i zadaj jej też swoje pytanie/a :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 20:17

Pierwsza partia- tak na szybko:

Ad.1. Mieszkam w Katowicach (ale stąd nie pochodzę), przywiało mnie tu za studiami/ pracą- ale zadomowiłam się. Poza tym cóż- chodzę dużo po górach i dlatego do Was dołączyłam.
Ad. 2. Ciężkie pytanie. Najpiękniejsze w których byłam- to chyba Pireneje. Z polskich pasm- chyba Gorce. A poza tym bardzo lubię słowackie Karpaty- najbardziej chyba Wielką Fatrę.
Ad.3. Zdarzyło mi się w drobnych sprawach- skalczenia itp. Co do ratowania życia- teorię znam i mam nadzieję, że umiem zastosować w praktyce. Mam też nadzieję, że nie będę miała nigdy takiej okazji.
Ad. 5. Wiosna- bo wszystko się budzi do życia, jest zielono i dni coraz dłuższe. Nie znoszę zimy.
Ad.9. Mieszkam przy wąskiej ulicy z ciągłą zabudową- za oknem widzę szarą, brudną, odrapaną ścianę brzydkiego budynku.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 14 stycznia 2013, 20:57

Czy wybierzesz się razem z nami w maju do W Fatry ? Czy już byłaś na tych szlakach (patrz zaproszenia)? Oczywiście zapraszamy Cię niekoniecznie samą.
Czy lubisz i możesz sobie pozwolić czasowo na spontaniczne wyjazdy letnie? Tj. w piątek rano kontrola pogody i decyzja, o 12 w nocy start a o 4-5 start na szlak w Tatrach Słowakich. Nie ukrywam, że poszukuję takich zapaleńców na lipiec (i okolice).
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 22:51

Pytania Andrzeja:
1. Niestety, nie wybiorę się z Wami w Wielką Fatrę- byłam już 3 razy, więc szukam na majówkę innego celu.;)
2. Spontaniczne wyjazdy- czemu nie? Owszem, często mam zaplanowany jakiś weekend z dużym wyprzedzeniem, ale czasem, gdy nie mam planów, a warunki pogodowo- towarzyskie są, można spróbować. Z tym, że osobiście wolę pojechać w piątek wieczór, przekimać sobie np. w namiocie na campingu i ruszyć na szlak jednak po paru godzinach snu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 23:03

Ciąg dalszy pytań Administracji:
10. Przez internet kupuję najczęściej chyba książki, przewodniki, mapy. Czasem sprzęt górski- pod warunkiem, że mam możliwość wcześniej obejrzeć go sobie naocznie, a w internecie po prostu jest lepsza cena. Czasem drobiazgi, co do których nie ma po prostu pojęcia, gdzie je znaleźć w stacjonarnym sklepie, a na allegro są:). Wydaje mi się (mam przynajmniej taką nadzieję), że reklama ma na moje wybory raczej ograniczony wpływ.
13. Poszukam sponsorów, może warto byłoby znaleźć firmy, które w zamian za wkład finansowy, mogłyby na tym skorzystać np. marketingowo, lub mogąc powiedzmy przez rok korzystać dwa razy w tygodniu z tej sali nieodpłatnie. Można spróbować też oczywiście zorganizować na taki cel jakąś imrpezę/ festyn. Możliwości jest dużo.
14. Haha, przypadkiem, szukając zupełnie innej strony. Opinię dopiero sobie wyrabiam. Przyznaję się, że nie mam czasu śledzić większości dyskusji, raczej jestem nastawiona na wspólne wyjazdy w góry.
15. Nie, nie wierzę.
18. Poleciłabym Wam świetną książkę Ludmiły Ulickiej "Daniel Stein. Tłumacz". A poza tym wiele pozycji reportażowych z Wydawnictwa Czarne.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 15 stycznia 2013, 8:59

1. Jakiej muzyki słuchasz?
2. Ulubiony utwór.
3. Co byś zabrała na bezludną wyspę?
4. Jesteś "sową" czy "skowronkiem".
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
bton1

Post autor: bton1 » 15 stycznia 2013, 9:53

1. Co studiowałaś?
2. Na jakim koncercie, filmie ostatnio byłaś?
3. Chodzisz zazwyczaj sama czy w towarzystwie?
4. Czy lubisz piwo i dlaczego tak :)?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2013, 19:00

Pytania bton1:

1. Architekturę
2. Na filmie "Niebo w gębie"- całkiem dobry:)
3. Znaczy się po górach? Zwykle w towarzystwie.
4. Lubię piwo, z tym że nie przepadam, za piwami "smakowymi"- poza miodowym.

Pytania Piotrka:
1. Bardzo różnej: jazzu, rocka, także etnicznej czy czegoś co pewnie można określić mianem "muzyka świata", no i różnych wynalazków.
2. Nie umiem wybrać jednego.
3. Aparat fotograficzny.
4. Chyba ani jednym, ani drugim tak do końca, ale bliżej mi do skowronka. Nie lubię zarywać nocy i nie umiem "odsypiać", w weekend obudzę się niewiele później niż w tygodniu, gdy wstaję do pracy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2013, 9:01

Kiedy napiszesz jakieś górskie posty, bo na razie widzę jedynie jeden. (?)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2013, 22:36

Odpowiedź dla Sokoła: zabrzmiało trochę jak zarzut;) Obiecuję, że będę pisać, gdy 1) będę miała wystarczająco wolnego czasu 2) będę widziała, że mam coś ciekawego do napisania.;)

Jeszcze z pytań administracji:
Ad.4. Zalety: zmysł organizacji, zaradność, umiejętność przekonywania;) wady: złośliwość, lenistwo.

Ad. 6. Trafiłam kiedyś na coś takiego: http://everycakeyoubake.blogspot.com/20 ... rella.html
Pyszne i idealnie proste. Można robić z ciastem kruchym lub francuskim.
Ogólnie uważam, że najlepsze dania to takie gdzie niewielka ilość składników jest ciekawie połączona.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 19 stycznia 2013, 23:21

Joanna Maria pisze:Poza tym cóż- chodzę dużo po górach i dlatego do Was dołączyłam.
Po których najczęściej?
Wolisz zalesiony Beskid czy skamieniałe Tatry?
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 19 stycznia 2013, 23:22

Grochu pisze:Wolisz zalesiony Beskid
No dobra. Z tym 'zalesionym" to pojechałem trochę biorąc pod uwagę masowe wycinki, ale z grubsza wiadomo o co chodzi ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2013, 8:38

Grochu, nie ma chyba dobrej odpowiedzi na to pytanie. Pewnie wolę Tatry- bo wyższe i ciekawsze, ale nie jestem ich maniakiem. Nie wyznaję też zasady, że "wyżej" w górach to zawsze "lepiej". Częściej jadę jednak w Beskidy i beskidzkie klimaty też lubię. Zwłaszcza Gorce.
A tak najbardziej z tych dwóch opcji wolę klimaty słowackie:P Ostatni rok miałam słaby pod tym względem, ale w 2013 mam nadzieję to nadrobić.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 20 stycznia 2013, 16:55

Joanna Maria pisze:Ad.1. Mieszkam w Katowicach (ale stąd nie pochodzę), przywiało mnie tu za studiami/ pracą-
A skąd - jak to nie tajemnica ?
Czekamy na odpowiedzi na pozostałe pytania administracji :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ