Tydzień Waldka

Zanim napiszesz pierwszego posta przedstaw się nam: kim jesteś i czym się interesujesz. W swoim profilu nie zapomnij wpisać skąd jesteś.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

MałaBee

Post autor: MałaBee » 17 listopada 2007, 18:14

Janek Twój czas już był w czwartek więc dawaj :) Zaczynaj swój tydzień.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2008, 15:05

Co oznacza Twój podpis w stopce? :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2008, 16:00

Belissima pisze:Co oznacza Twój podpis w stopce? :D
Małe wyjaśnienie:
- bootsector, czyli sektor rozruchowy jest to obejmujący najczęściej 512 bajtów partycji lub całego dysku (ale wtedy wtedy to jest MBR - Master Boot Record), więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sektor_rozruchowy .
- LILO, GRUB - programy ładujące systemy operacyjne, uruchamiane jako pierwsze po włączeniu komputera.
Jednak aby zadziałały, muszą być zapisane właśnie do bootsectora (że się tak z angielska wyrażę). Inaczej komputer będzie bezużyteczny. I to w połączeniu ze znanym przysłowiem dało taką fajną parafrazę.
Mam nadzieję, że udało mi się to wytłumaczyć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 21:42

Twoje wady i zalety?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2008, 22:05

Belissima pisze:Twoje wady i zalety?
Wady:
- strasznie leniwy, ale nie to, że nic nie robię, tylko w tym sensie, że wystarcza mi to co teraz mam (praca, zarobki, życie ogólnie) a nie staram się o coś więcej mimo dużych możliwości, jakie mam w domu;
- ziewam przy każdej (słownie: każdej) rozmowie, nawet takiej, która mnie wciągnie bez reszty (komputery, samochody, góry), coraz bardziej mnie to wkurza;
- niezdecydowany, choć dotyczy raczej danej chwili a nie dłuższego planowania;
- nałogowiec komputerowy (to tylko ze względu na oczy)...

Zalety:
- wydaje mi się, że trudno mnie wkurzyć, ale jeszcze nie próbowano tego w ekstremalnych sytuacjach;
- stały w poglądach;
- cierpliwy (ale w sensie: potrafię sobie czegoś odmówić, jeśli za jakiś czas będzie coś innego o wiele lepszego);
- jak by nie było pracowity.

A to trudno mi sklasyfikować:
- nieśmiały;
- kiepski w towarzystwie;
- samotnik: najlepiej czuję się będąc sam.

To chyba tyle...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 marca 2008, 7:36

Które dni w roku mają dla Ciebie największe znaczenie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 marca 2008, 20:41

Belissima pisze:Które dni w roku mają dla Ciebie największe znaczenie?
Nie przykładam szczególnej wagi do dni. Bardziej preferuję znaczenie praktyczne, tzn:
1. Dni powszednie: ze względu na to, w które trzeba iść do pracy;
2. Niedziele i święta: ze względu na obowiązek bycia na mszy.
3. A pomiędzy nimi udaje mi się upchać dni w których jestem w górach. Ale jakoś ich specjalnie nie celebruję.

Jakkolwiek 1. i 2. dla mnie to świętość nie do złamania, to 3. pozwala mi na dużą elastyczność. Tyle. Dziękuję.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 05 marca 2008, 21:26

Waldek pisze:Niedziele i święta: ze względu na obowiązek bycia na mszy.
Dlaczego Obowiązek ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 marca 2008, 7:35

Jeśli miałbyś 2 miesiące wolnego - gdzie być pojechał?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 marca 2008, 20:36

janek.n.p.m pisze:Dlaczego Obowiązek ?
Wynika to z Dekalogu oraz przykazań kościelnych.

A tak w ogóle, to coś się religijnie na forum ostatnio zrobiło :D .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 marca 2008, 20:41

Belissima pisze:Jeśli miałbyś 2 miesiące wolnego - gdzie być pojechał?
Nie strasz! Ja nawet nie wiem, co zrobić z dwoma tygodniami urlopu. Na razie się rozkręcam i wolę jeździć częściej niż na dłużej.
A jeżeli miałbym już gdzie jechać to pewnie gdzieś dorobić sobie za granicą.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 marca 2008, 21:01

Wynika to z Dekalogu oraz przykazań kościelnych.
tak, ale masz zawsze wolną wole.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 marca 2008, 21:27

janek.n.p.m pisze:tak, ale masz zawsze wolną wole.
Nie inaczej. Tyle tylko jak ktoś się deklaruje jako katolik/prawosławny/islamista/judaista/etc., to jest zobowiązany do zachowywania zasad i obowiązków religii jaką wyznaje.
Wolna wola nie sprzeciwia się z żadną religią.
Pati

Post autor: Pati » 07 marca 2008, 12:42

1. Cecha, którą szczególnie cenisz u innych ludzi i ta której nie znosisz
2. lubisz coś pichcić?
3. czy chciałbyś poznać Dalej Lamę? O czym byście rozmawiali?
4. potrafisz pływać motylkiem? :lol:
5. tęsknisz najbardziej za...
6. korzystasz z Corela?
7. języki obce, które znasz, albo które chciałbyś poznać?
8. czy miejscowość w której mieszkasz jest przyjemna?
9. jak tam u Ciebie z jazdą na rowerze
10. czy deszcz wpływa mocno na Twoje samopoczucie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2008, 15:56

Partycja pisze:1. Cecha, którą szczególnie cenisz u innych ludzi i ta której nie znosisz
Talent do matematyki wyższej. Przez to nie dostałem się na studia informatyczne, ale nie specjalnie mi to przeszkadza.
Partycja pisze:2. lubisz coś pichcić?
Dla mnie szczyt możliwości w tym temacie, to gotowane wody na herbatę.
Partycja pisze:3. czy chciałbyś poznać Dalej Lamę? O czym byście rozmawiali?
Tylko przypadkiem, ale nie celowo żebym miał do tego zmierzać, choć być może ze szczypty ciekawości. Co do rozmowy, to na pewno On by nadawał tematy do rozmowy, więc nie wiem.
Być może coś o Tybecie, ale bardziej o jego uwolnieniu z okupacji chińskiej (osobiście jestem jej przeciwny) niż geografii.
Partycja pisze:4. potrafisz pływać motylkiem? :lol:
Jedyny styl, jakim umiem/potrafię pływać, to siekiera: prosto w dół.
Partycja pisze:5. tęsknisz najbardziej za...
W zasadzie za niczym. Dobrze mi jest jak jest.
Partycja pisze:6. korzystasz z Corela?
Rozumiem, że chodzi o program graficzny?
Mam go, ale nie korzystam. Cały czas używam Linuksa (Windowsa tylko do gier), a o ile się orientuję, firma Corel nie wydała tego programu na Linuksa. Ale za to używam Gimpa.
Partycja pisze:7. języki obce, które znasz, albo które chciałbyś poznać?
Niemiecki, angielski - znam po łebkach, ale nie zaszkodziłoby lepiej. Moim zdaniem są to dwa podstawowe języki, które znać w dzisiejszym świecie.
Partycja pisze:8. czy miejscowość w której mieszkasz jest przyjemna?
Jak najbardziej. Położona jest na granicy równin z pogórzem, więc silne wiatry wiejące ostatnio nie mają na nią takiego wpływu jak na miejscowości położone na równinach. Na jej terenie rośnie dużo lasów, powietrze jest bardzo czyste, o czym świadczy to, że chętnie osiedlają się tu lekarze.
Partycja pisze:9. jak tam u Ciebie z jazdą na rowerze
Nie mam czasu odkąd chodzę do pracy.
Partycja pisze:10. czy deszcz wpływa mocno na Twoje samopoczucie?
Nie. Nawet jeśli jestem w tym samym czasie na polu. Ale jeśli przemoknę, to mnie to denerwuje z tym, że to jest wtedy w większości przypadków moja wina.
ODPOWIEDZ